Прашања за Исламот III

Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Твоето мислење апсолутно не им е битно на верните робови на Аллах.
Верните робови на Аллах мислат дека си го погрешил местото за поставување прашање. Верните робови на Аллах ти велат да појдиш во МВР и таму да побараш одговор на твоето прашање.
Како ти земаш за право да одговориш во име на “сите“алахови робови?!...можеби некој роб има поинакво мислење од твоето.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Како ти земаш за право да одговориш во име на “сите“алахови робови?!...можеби некој роб има поинакво мислење од твоето.
Кога ќе прочиташ само два три поста од дотичниот, ќе ти стане јасно зошто на таков начин му одговорив.
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
33
Како ти земаш за право да одговориш во име на “сите“алахови робови?!...можеби некој роб има поинакво мислење од твоето.
Jas se slagam so Omer ,toj ima pravo da zbori vo ime na site Allahovi robovi ,nie ne se razlikuvame eden od drug,,a ti imas pravo da odis vo MVR i da prasas tamu ,ubavo ti rece Omer
--- надополнето: 1 мај 2013 во 15:12 ---
Дали кафирите и овој пат сами si go pravele за Велигден?
Каменувана црквата Свети Ѓоргија и навредувани православните верници

Ја мислам - да. Што мислат верните робови на Алах?
PA ajde trk i pronajdeti gi storitelite ,zasto gnjavite tuka luge ,de ovoj go napravil de onoj,sekogas koga MVR ne moze da gi najde storitelite se znae koj e odgovoren ,a koga saka da pravi mucki ,togas juris na muslimanski kuki pretres
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Лицемерието и безличниот цинизам, покажан при овој, како и при сите напади кои се случија врз Христијаните во Македонија (на чело со велигденскиот масакр на деца), само го оправдуваат и потврдуваат исправниот став на форумските членови кон вас.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Лицемерието и безличниот цинизам, покажан при овој, како и при сите напади кои се случија врз Христијаните во Македонија (на чело со велигденскиот масакр на деца), само го оправдуваат и потврдуваат исправниот став на форумските членови кон вас.
Одговор на твоето непоставено прашање:

Криминалот не познава нација и религија, како во овој најсвеж случај кој ти препорачувам да го прочиташ и да не се резилиш повеќе.

Фаланга 2: Уапсени 19-мина за криумчарење на артефакти и икони, меѓу нив службеници и полицаец

http://24vesti.mk/falanga-2-otkriena-19-chlena-grupa-shto-kriumcharela-artefakti-i-ikoni

:tapp::tapp::tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Криминалот не познава нација и религија, како во овој најсвеж случај
А што вели Исламот брате алахов робу, за криминалната заднина на случајот најсвеж од Чаир?
Нема врска со религија?
Нападнале црква сред богослужба, со верници внатре, кои не можеле да излезат за да не бидат нападнати самите?
Мавале со камења и викале Смрт за каури. Како тоа нема врска со религија, ами со криминалци бандити? Кој им е криминалниот ќар?
Кој им е криминалниот ќарот на Муслиманите по Нигерија и Египет, кога дигаат во воздух црква со верници?

И кој ти е тебе будало ќарот од тоа што си на страната на маченицине што точно на овој ден Велики Четврток, лани масакрираа деца?
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Едоставни прашања....
Зошто поставуваш провокативни прашања само окулу исламот?

Зошто такви прашања не поставуваш кај секташките теми?

Кои се твоите мерила на вредноста за да бидеш променлив во прашањата?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Едоставни прашање....
Зошто поставуваш провокативни прашања само окулу исламот?

Зошто такви прашања не поставуваш кај секташките теми?

Кои се твоите мерила на вредноста за да бидеш променлив во прашањата?
Не сум видел потреба.
Тие, секташи, што ги викаш, не убиваат луѓе секој ден по земјава и светот во име на Бафомет, Баал или не ти ја знам кој.
Не ми каменуваат и не ми сквернават цркви.
Не ми убија невини деца на најголемиот христијански празник.
Не излегоа потоа да ги бранат убијците преку нови напади, на протестите.
Не тепаат секој ебан ден деца само затоа што се Христијани.
Не ги бранат тепачите, од претходната реченица.


Знаеш уште колку можам да ти пишам причини поврзани со линкови од вести, докази црно на бело?


Кажи ми дали Телемите беа тие кои пред еден ден, нападнаа со камења црква во Чаир со верници внатре, за време на богослужба?
Телемитите ли се тие кои ги бранат каменувачите на форумов?

Ја те разбирам, што не ги сакаш. ОК. за тоа може да се дискутира

Али пази со кој си се ујдисал. ти си знаеш...
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
--- надополнето: 2 мај 2013 во 17:41 ---
Ја те разбирам, што не ги сакаш. ОК. за тоа може да се дискутира

Али пази со кој си се ујдисал. ти си знаеш...
Зарем да мислиме дека фудбалот е дрога само затоа што Марадона се дрогирал?
Истото твое прашање и заклучок!...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Зарем да мисли ме дека фудбалот е дрога само затоа што Марадона се дрогирал?
Истото твое прашање и заклучок!...
Да. Но затоа појаснив во постот, дека станува збор за една претпоставена паралелна реалност, каде фудбалот е таен, како масонството. Луѓето би го знаеле само Марадона и поради претпоставената тајност, би им бил синоним (во главата) за фудбал.

и ова е од друга тема, оф топик
 
Член од
9 април 2013
Мислења
270
Поени од реакции
51
Одговор на твоето непоставено прашање:

Криминалот не познава нација и религија, како во овој најсвеж случај кој ти препорачувам да го прочиташ и да не се резилиш повеќе.

Фаланга 2: Уапсени 19-мина за криумчарење на артефакти и икони, меѓу нив службеници и полицаец

http://24vesti.mk/falanga-2-otkriena-19-chlena-grupa-shto-kriumcharela-artefakti-i-ikoni

:tapp::tapp::tapp:
a do vcera velese deka muslimani gi kriumcarat ikonite , deka toa se slucuvalo samo vo zapadna makedonija.:tapp:a sega izleze ..........................
--- надополнето: 2 мај 2013 во 19:30 ---
А што вели Исламот брате алахов робу, за криминалната заднина на случајот најсвеж од Чаир?
Нема врска со религија?
dodeka se raspravas za toa vidi koj ti gi krade ikonite ?
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
А што вели Исламот брате алахов робу, за криминалната заднина на случајот најсвеж од Чаир?
Нема врска со религија?
Нападнале црква сред богослужба, со верници внатре, кои не можеле да излезат за да не бидат нападнати самите?
Мавале со камења и викале Смрт за каури. Како тоа нема врска со религија, ами со криминалци бандити? Кој им е криминалниот ќар?
Кој им е криминалниот ќарот на Муслиманите по Нигерија и Египет, кога дигаат во воздух црква со верници?

И кој ти е тебе будало ќарот од тоа што си на страната на маченицине што точно на овој ден Велики Четврток, лани масакрираа деца?
Едно по едно ( внимавај на бојата)

- Исламот осудува било какво сквернавење на верски објекти.

- Чим нешто е осудено од религијата, нема врска.

- Тоа е за секаква осуда.

- Нема врска. Секој може да ја злоупотребува религијата, како што ти ја злоупотребуваш .

- Мижи Асан да ти баам. Или подобро кажано, гледано само од една страна на медалот.

- Прво, не сум будала, а второ никогаш не сум застанал на страна на убијци. Дека е тоа така, по незнам кој пат ќе ти побарам написмено каде сум поддржал такви убијци?

Имаш уште некое прашање?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
- Исламот осудува било какво сквернавење на верски објекти.

- Чим нешто е осудено од религијата, нема врска.

- Тоа е за секаква осуда.

- Нема врска. Секој може да ја злоупотребува религијата, како што ти ја злоупотребуваш .

- Мижи Асан да ти баам. Или подобро кажано, гледано само од една страна на медалот.
...
Исламот ова, Исламот она, цел форум само со тоа....ама све тоа само на хартија. А у пракса - 72 девици за секоја кафирска глава
(Точно е дека карикирам. Во пракса, барем кај нас е: корнење крстови, тепање кафирчиња по автобуси, каменување и пљачкање цркви, по некој масакр на деца за Велигден и уште многу разновидни активности на припадниците на Исламот).
Како и да е, во крајна линија, не ги каменува црквите Исламот, туку Муслиманите. Не барам ја Исламот да одговара, туку Муслиманите да престанат!







-никогаш не сум застанал на страна на убијци
Дали ти и останатите, застанавте зад (ги подржавте) овие протести за ослободување на убијците, на кои се викаше Смрт за Каури и се напаѓаа невини баби на автобуската кај Мост?

Дневник: "По апсењето на обвинетите, во мај беа организирани низа протести во Скопје на кои беше побарано ослободување на обвинетите."

дури и Википедија: ":4 мај - Радикални исламски активисти на протест за ослободување на осомничените убијци"

тука: "Етничка Албанија“, „Умрете каури“, со вакви извици демонстрантите се собраа пред зградата на Владата."

На истите тие протести се нападнати баби на автобуска, камермани и др.
Да не е лажгга и тоа?
Сакате линкови и за тоа?

Подршката на овие протести од страна на форумските Албанци и Муслимани, покажа една многу гнасна работа, која не засега сите. Утре, не дај боже, на некој од нас ќе му скинат близок, само затоа што е Велигден или кој знае што имаат у главата како разлог.
- Прво, не сум будала,
Реков будала, само затоа што, било кој објективен, незасегнат набљудувач, за оние кои ги бранат (со насилство!) убијците на деца, би помислил дека станува збор за некоја будала.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Ај сега кратко и јасно напиши што всушност сакаш да прашаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom