Нарекувајте го исламот "ислам"

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Вистински муслиман никогаш не ни помислува, а камоли да отепа невини лица: деца, жени, старци, свештеници итн.
Само изостави да дефинираш што подразбира исламот под "невини лица". Бидејќи во таа катеогорија не спаѓаат промискуитетни лица, хомосексуалци, гатачи, окултисти и слично. Што значи според исламот сите тие се сосема легитимна цел, а популацијата во демократските земји во преку 90% вклучува некој од горенаведениве фактори, со кој епитетот "невино лице" се губи гледано од исламски аспект.
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
Голем курац е ова со Исламов.
Од погрешни преводи, цензурирани текстови, погрешно протумачени погрешни преводи, погрешно протумачени точни преводи, се прават фрки.
Исти курац е со сите религии.
На крај краева, имаш good guys и bad guys, и овие првиве ама баш не им чуе како се нарекува исламот, и дали некој нацртал нечија карикатура.

Многу поише крвнички акти се издејствуваа со капиталистичка и хуманистичка(мисионерска) позадина па не кењавте.
Мисљим, ја не ви викам да не кењате.
Али кењајте со усул, рамноправно, на секој посерете му подеднакво парче од вашето мисловно гомце.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Да ти одговорам тебе, а истото важи и за оној со купена диплома. Вистински муслиман никогаш не ни помислува, а камоли да отепа невини лица: деца, жени, старци, свештеници итн. Ова се критериуми за во војна кои отсекогаш муслиманите ги пазеле низ нивната долговековна слава, а што останува за нормалниот живот, за разлика да речеме од твојот крстоносен, геноциден сој ( по вера) кој пред извесно време, а и во минатиот век направи страшни геноциди во Плав, Гусиње, Босна, и други места врз муслиманите. А за пошироко во светот и да не правиме муабет. A сега продолжете со лепењето етикети и епитети и рекламирање на вашата "супериорност" и "култура".
Da ama ne site se teski vernici ..E sea problemot e sto vie gi podrzuvate i tie....
Ne site muslimani se teroristi....ama site teroristi se muslimani.....!!!!
Svez primer "Boston"
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Da ama ne site se teski vernici ..E sea problemot e sto vie gi podrzuvate i tie....
Ne site muslimani se teroristi....ama site teroristi se muslimani.....!!!!
Svez primer "Boston"
Да, не се сите верници, и не ги поддржуваме убијците, како што одговорно тврдиме дека не се сите терористи муслимани.

Еве еден од многуте примери:


--- надополнето: 22 април 2013 во 16:20 ---
Додека има Омери ел Фаруци и Абдали ибн Суртуци. Alhamdulillah!
Добро е! Додека сме ние тука, сеуште ќе можеме да уживаме читајќи ги твоите глупости. Елхамдулиллах!
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Да, не се сите верници, и не ги поддржуваме убијците, како што одговорно тврдиме дека не се сите терористи муслимани.

Еве еден од многуте примери:


--- надополнето: 22 април 2013 во 16:20 ---


Добро е! Додека сме ние тука, сеуште ќе можеме да уживаме читајќи ги твоите глупости. Елхамдулиллах!
Vo vojna bobmbite se frlaat po neprijtelsite vojnici..pilotite ne celat na civili ...Vo sekoja vojna ima ogromen broj na zaginati civili bez razlika na verska pripadnost. Ne deka opravduvam vojna ama ima razlika koga od nebrezbnost vo vojni uslovi ginat civili i smislen plan da ubies sto poveke civili vo ne vojni uslovi. Golem procent od ovie teroristicki napadi se prepisuvaat na islamski organizaci koi trvdaat deka ubiavaat vo imeto na religijata. Zatoa od den na den se poveke se siri Islamofobija koja od vas vernicite pravi se poveke da gi mrazite site drugi religi.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.101
Поени од реакции
81.073
Да, не се сите верници, и не ги поддржуваме убијците, како што одговорно тврдиме дека не се сите терористи муслимани.
Вие не ги подржувате сите убијци Муслимани.
Само оние кои тепаат каури.

се виде лани...
--- надополнето: 22 април 2013 во 17:54 ---
Сами сте си ги убиле и бесрамно ја префрлате вината на Евреите.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Vo vojna bobmbite se frlaat po neprijtelsite vojnici..pilotite ne celat na civili ...Vo sekoja vojna ima ogromen broj na zaginati civili bez razlika na verska pripadnost. Ne deka opravduvam vojna ama ima razlika koga od nebrezbnost vo vojni uslovi ginat civili i smislen plan da ubies sto poveke civili vo ne vojni uslovi. Golem procent od ovie teroristicki napadi se prepisuvaat na islamski organizaci koi trvdaat deka ubiavaat vo imeto na religijata. Zatoa od den na den se poveke se siri Islamofobija koja od vas vernicite pravi se poveke da gi mrazite site drugi religi.
А да, заборавив, овие беа колатерална штета. Пу,пу, не важи.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Вие не ги подржувате сите убијци Муслимани.
Само оние кои тепаат каури.

се виде лани...
--- надополнето: 22 април 2013 во 17:54 ---

Сами сте си ги убиле и бесрамно ја префрлате вината на Евреите.
Ова е све тачно! Палестинците сами ја бомбардираат Газа а после пред светот кукаат како Израел ги рока. Исто и Ирак -- Садам Хусеин сам има организирано (добро не баш сам, со помош на Русија) бомбардирање на Ирак до посер за после да ги набеди Америте. Еве и во Афганистан ова што се дешава е тешка намештаљка -- нема ниеден Амерички војник у Афганистан нити пак една америчка бомба е фрлена. Све е тоа завера и исламска пропаганда.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.101
Поени од реакции
81.073
Ова е све тачно! Палестинците сами ја бомбардираат Газа а после пред светот кукаат како Израел ги рока. Исто и Ирак -- Садам Хусеин сам има организирано (добро не баш сам, со помош на Русија) бомбардирање на Ирак до посер за после да ги набеди Америте. Еве и во Афганистан ова што се дешава е тешка намештаљка -- нема ниеден Амерички војник у Афганистан нити пак една америчка бомба е фрлена. Све е тоа завера и исламска пропаганда.
taka e brate

ehmaludijilah
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
ja uste neznam kako se narekuva novata islamska sekta sto zenite gi prekriva celi i vo crno(samo ocite da im se gledaat a nekade i na ocite nosat nesto kako mreza) i bradonjite
--- надополнето: 23 април 2013 во 18:08 ---
posto 2000% tie ne se muslimani i go brukaat islamot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom