Какви девојки ви се допаѓаат: слабички или заобленки?

A

AnFem

Гостин
незнам зш се чудите најубаите чупиња се просек 1,70 високи со 50 кг :D
овде грди нема и пишуе која колку е висока, а колку тешка :D http://femjoy.com/index/models
Ова со куклата го зезам затоа што рече дека сакал да маневрира. :)
Инаку ствар укуса, јас си сакам мевце (не дебелина!). :pipi:


Имам жива кукла ;)
Сирото девојче. :(
 
F

FARANG

Гостин
Ова со куклата го зезам затоа што рече дека сакал да маневрира. :)
Инаку ствар укуса, јас си сакам мевце (не дебелина!). :pipi:




Сирото девојче. :(

Извини не те сватив, мислев и ти се нафати за тежината хехехе... Не е кутро и таа си сака некој работи од мене така да таман ни е. Поентава беше дека сакам лесна и еластична девојка затоа што така е позабавно во кревет или надвор од кревет. Секој си има свој вкус ете ти сакаш мевце, јас имам мевце и за мене и за неа :P така да сакам она да е слаба. Ништо лошо во тоа, впрочем азијатките се углавно и такви, затоа и си ги сакам. Кај нив ретко да најдеш некоја со екстра килце види што јадат а башка имаат побрз метаболизам од нас. Значи не барам ништо надвор од нормалното за нивни прилики. Реков во постот кога е во прашање македонка/белкиња тоа не важи, тогаш гледам други работи...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Абе што зборите 40-50 кил(ц)а се малку за возрасна девојка/жена...
Да речеме дека повеќето девојки(на ова наше поднебје) се високи 160-170 цм(а има доста и над 170 цм што се) така да тежина од 40-50 кила е мала за таа висина ... некаде треба 60 кила минимум за да девојката изгледа онака женствено/нормално со добри облини ... е сега ако некоја е висока да речеме испод 160 цм тогаш да доволни ќе и бидат 50ина килограми(50-60 кг), но никако испод 50 кг !
Инаку смешно е некој Азијаткињите(од источна Азија) да ги става на прво место по лепота и по сексуалност кога непобитен факт е дека белите девојки се алфа и омега во лепота, женственост и сексуалност !
На планетава има милиони мешани врски и бракови, но ретко кој белец сака да се меша со жени од друга раса, но затоа имаме милиони мажи од други раси кои имаат девојки/жени од белата раса, а тоа е така бидејќи белите девојки се алфа и омега и по убавина и по женственост и сексуалност !
 
A

AnFem

Гостин
Абе што зборите 40-50 кил(ц)а се малку за возрасна девојка/жена...
Да речеме дека повеќето девојки(на ова наше поднебје) се високи 160-170 цм(а има доста и над 170 цм што се) така да тежина од 40-50 кила е мала за таа висина ... некаде треба 60 кила минимум за да девојката изгледа онака женствено/нормално со добри облини ... е сега ако некоја е висока да речеме испод 160 цм тогаш да доволни ќе и бидат 50ина килограми(50-60 кг), но никако испод 50 кг !
Инаку смешно е некој Азијаткињите(од источна Азија) да ги става на прво место по лепота и по сексуалност кога непобитен факт е дека белите девојки се алфа и омега во лепота, женственост и сексуалност !
На планетава има милиони мешани врски и бракови, но ретко кој белец сака да се меша со жени од друга раса, но затоа имаме милиони мажи од други раси кои имаат девојки/жени од белата раса, а тоа е така бидејќи белите девојки се алфа и омега и по убавина и по женственост и сексуалност !
За тебе...
 
F

FARANG

Гостин
Абе што зборите 40-50 кил(ц)а се малку за возрасна девојка/жена...
Да речеме дека повеќето девојки(на ова наше поднебје) се високи 160-170 цм(а има доста и над 170 цм што се) така да тежина од 40-50 кила е мала за таа висина ... некаде треба 60 кила минимум за да девојката изгледа онака женствено/нормално со добри облини ... е сега ако некоја е висока да речеме испод 160 цм тогаш да доволни ќе и бидат 50ина килограми(50-60 кг), но никако испод 50 кг !
Инаку смешно е некој Азијаткињите(од источна Азија) да ги става на прво место по лепота и по сексуалност кога непобитен факт е дека белите девојки се алфа и омега во лепота, женственост и сексуалност !
На планетава има милиони мешани врски и бракови, но ретко кој белец сака да се меша со жени од друга раса, но затоа имаме милиони мажи од други раси кои имаат девојки/жени од белата раса, а тоа е така бидејќи белите девојки се алфа и омега и по убавина и по женственост и сексуалност !
Си пробал нешто друго освен белкиња? Јас сум пробал во многу наврати и ти кажувам дека не е така. Beauty is in the eye of the beholder така да убавина нема да дискутирам тоа си зависи од тебе ама за сексуалност далеку си од вистината. Запад (тука ја вклучувам и европа со се македонија) е sex prison другарче. Прошетај малце, светот е голем и убав, ќе се изненадиш што се има и како се живее на други места ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Си пробал нешто друго освен белкиња? Јас сум пробал во многу наврати и ти кажувам дека не е така. Beauty is in the eye of the beholder така да убавина нема да дискутирам тоа си зависи од тебе ама за сексуалност далеку си од вистината. Запад (тука ја вклучувам и европа со се македонија) е sex prison другарче. Прошетај малце, светот е голем и убав, ќе се изненадиш што се има и како се живее на други места ;)
Што зборуваш бе човеку...
Да, сум е*ел и Џипси-нка(значи друга раса/под-раса) и разликата е голема, огромна, белите девојки се како што кажав и погоре АЛФА и ОМЕГА и по лепота и по женственост, однесување, сексуалност и.т.н.
ОК и Латинките(кои се повеќето генетски мешани т.е. мулато и местицо) се добри ама ги нема овдека...
Признавам само бели девојки, па ајде еве и Латинки, се друго е булшит !
 
F

FARANG

Гостин
Што зборуваш бе човеку...
Да, сум е*ел и Џипси-нка(значи друга раса/под-раса) и разликата е голема, огромна, белите девојки се како што кажав и погоре АЛФА и ОМЕГА и по лепота и по женственост, однесување, сексуалност и.т.н.
ОК и Латинките(кои се повеќето генетски мешани т.е. мулато и местицо) се добри ама ги нема овдека...
Признавам само бели девојки, па ајде еве и Латинки, се друго е булшит !
Твоја работа ако сакаш да си се ограничиш. Јас ги признавам сите а од нив го селектирам најдоброто ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Твоја работа ако сакаш да си се ограничиш. Јас ги признавам сите а од нив го селектирам најдоброто ;)
Да, а најдобри(според тебе) се Виетнамките ... :tapp:
П.С. А зашто велиш дека западот(во кој преовладуваат како мнозинство белите жени) е sex-prison ... ?? по што го оцени тоа ...
 
F

FARANG

Гостин
Не не, виетнамките се далеку од најдобри чак и во азија. Има многу подобри ;)

Sex prison е затоа што во тој дел на светот жената владее во кревет. Ти дава кога сака и кога и и се може. Јас така неќам да живеам. Овде е обратно. Правам јас што сакам кога сакам. Незнам колку ќе ме разбереш, едноставно треба да го доживееш. Затоа и ти викам белкињите се ДАЛЕКУ од најсексуални... Размисли дали во Скопје ти можеш секој викенд да организираш оргии со различни девојки? Во Азија би можел без проблем затоа што ТИ си главниот и ТИ си БЕЛЕЦ. Не дебатирам раси и вредности него уживање и тоа стриктно наше машко....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Зш минијатурни ? просечна висина на македонскио маж е 1.80-5 така да за девојка 1,65 висина е таман, 20 цм не е голема разлика во висина :D јас само место ко шо пишал Фаранг до 40 кг, ја би малце потешки до 50 кг :D

незнам зш се чудите најубаите чупиња се просек 1,70 високи со 50 кг :D
овде грди нема и пишуе која колку е висока, а колку тешка :D http://femjoy.com/index/models
За вкус не се дебатира :)
Јас мислам дека 40кг на 1.6 е премалку, а он 1.85 и 90кг, пар снове :)
 
F

FARANG

Гостин
За вкус не се дебатира :)
Јас мислам дека 40кг на 1.6 е премалку, а он 1.85 и 90кг, пар снове :)
Ти пак работите ги гледаш од македонска гледна точка. Јасно ми е дека 40кг за 1.60м е премалку АКО во прашање е белкиња/македонка. Затоа по трет пат ќе кажам за белкиња/македонка има други работи што ги гледам. Сепак овде е малку поразлично. За почеток климата им е различна, повеќе сонце повеќе витамин Д. Второ овде не се јаде сирење, ајвар, сарми, манџи со запршка. Како беше онаа на Едо Маајка „она нема мира јер једе кајмака и сира“... Овде јадат ориз со морски плодови, риба и зеленчук претежно одгледан органски, ретко ќе видиш да купат нешто во тегла или конзерва. Месо хммм, денес ручавме сатеј од кокошка со сос од кикирики, ориз и зеленчук. Значи една вешалица и ова е прв пат месо да ја видам да јаде оваа недела. Филипинкава што ја имам носено во МКД двапати е 2см пониска од братучетка ми а е 14кг полесна. Горе доле исти облини. Знам ти звучи несватливо за македонски услови ама тоа е тоа. Девојка што е 1.60 да е 55кг овде би била апла дебелка. Значи не барам ништо надвор од нормалното овде, најтешко уствари е да се најде некоја со поголеми Ц или Д облини мада се наоѓа ако има бела жичка од порано. Друга работа треба да сватиш е дека овде јас сум еден вид џин :D ко некој 2.10 да шета во МКД. Сите ѕвезди им се мешани белец/азијат така да мојата висина и тен и те како се бара. Воопшто не е проблем или смешно, туку сме CUTE :P... На крај крајева искрајно ич к*р не ме боли кој што мисли јас гледам мене да ми е добро и тоа е тоа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај за Македонки пропорции кажи и така веќе навлезе во темава :)
 
F

FARANG

Гостин
Ај за Македонки пропорции кажи и така веќе навлезе во темава :)
За македонка поважно ми е односот и сваќањата, менталната конекција него изгледот. Сум кажал 100 пати македонките се најубави жени на светот само таму други работи не чинат. Се на се кога ќе се собере обично не вреди да се губи време со нив. Премногу сте „фини, воспитани и паметни“ за мене... Јас сум „субтилен сељак“ не заборавај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom