Нарекувајте го исламот "ислам"

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ако почнеме да правиме муабет и да пишуваме цитати од библијата каде ви се забранува свинско месо,алкохол,каде пишува дека треба да се обрежувате,и дека Исус(Иса) бил обрежан на 7ми или 8ми ден од неговото раѓање и ред други работи,ќе испадне дека сум поголем "христијанин" од тебе.
Земи читни си за својата вера па да прајме муабет,до тогаш само ќе зборуваме за исламофобија :)
Не бе батка, какво читање сеа за мојата вера.

Тоа што вие (и оние за кои ти велиш дека се христијани и муслиманите) го сметате за вера, е сосема нешто друго за мене.

Инаку за свинското пишав и претходно, јас у задњи 5 години дали два пати сум пробал свинско, а и на синчето до сега не сме му дале свинско.

Ама не заради религиски причини, нели?

Туку заради тоа што е најлошото од месо. Има телешко, јунешко, пилешко кои се поквалитетни од ова.:P
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Хмм. Луциден одговор батка;)

Само зашто достаи атеисти?

И какво дело во Македонија направиле радикалните Хриситјани?
Кога ќе ми кажеш какво дело направиле радикалните муслимани.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Шипки варени беше наречен. И покрај тоа што убиваше во име на верата сепак никој не се осуди да го нарече христијански терорист, туку умоболен, ова, она... Смешки во боја.
Е добро де и да го нарекле христијански терорист - једна ласта не чини пролече батка;)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Шипки варени беше наречен. И покрај тоа што убиваше во име на верата сепак никој не се осуди да го нарече христијански терорист, туку умоболен, ова, она... Смешки во боја.
Замисли човече,човекот во судница излегува и им вели Ги убив луѓето за да го спречам ширењето на исламот во норвешка,овие на сила му вадат анализи и медицински извештаи дека бил психопат :D
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Кога ќе ми кажеш какво дело направиле радикалните муслимани.
Знаеш ти убаво кое дело е тоа што ги боли МАкедонците, и откога почнаа радикалниот ИСлам у Македонија.

А да не праам муабет за 2001.
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 00:06 ---
Замисли човече,човекот во судница излегува и им вели Ги убив луѓето за да го спречам ширењето на исламот во норвешка,овие на сила му вадат анализи и медицински извештаи дека бил психопат :D
Е добро де и да го нарекле христијански терорист - једна ласта не чини пролече батка;)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Не бе батка, какво читање сеа за мојата вера.

Тоа што вие (и оние за кои ти велиш дека се христијани и муслиманите) го сметате за вера, е сосема нешто друго за мене.

Инаку за свинското пишав и претходно, јас у задњи 5 години дали два пати сум пробал свинско, а и на синчето до сега не сме му дале свинско.

Ама не заради религиски причини, нели?

Туку заради тоа што е најлошото од месо. Има телешко, јунешко, пилешко кои се поквалитетни од ова.:P
Па ете затоа не можеме да дискутираме за религија,мислам дека ме сфаќаш сега :)
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Замисли човече,човекот во судница излегува и им вели Ги убив луѓето за да го спречам ширењето на исламот во норвешка,овие на сила му вадат анализи и медицински извештаи дека бил психопат :D
Епа нормално, кога убаво Ти рече дека не е муслиман. Како да го наречат терорист?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Епа нормално, кога убаво Ти рече дека не е муслиман. Како да го наречат терорист?
Е јеби га никако;)

Угоре високо, удоле длабоко.

Тешко е да си муслиман денес во 21 век.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Знаеш ти убаво кое дело е тоа што ги боли МАкедонците, и откога почнаа радикалниот ИСлам у Македонија.

А да не праам муабет за 2001.
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 00:06 ---
Да знаеш дека незнам, освен некои изјави на министри и портпароли со мустаќи и без мустаќи кои две минути по настанот излегоа со бомбастичната изјава дека тоа го направиле радикални исламисти. А сеуште кинат столици по судниците за да го докажат тоа.

Ај сеа прај муабет за 2001.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Е јеби га никако;)

Угоре високо, удоле длабоко.

Тешко е да си муслиман денес во 21 век.
И покрај сите овие обвинувања,терористи,вакви,такви,дискриминации,заебанции,нинџи,брадоњи,америка,израел,компанија.
ние опстојуваме,и се повеќе не има.
има тука нешто батка :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Барај друг подфорум тогаш па да дискутираме :)
или еве кажи која е таа дискусија што не е од религија.
Па убаво си прашав околу тоа дали има радикални муслимани, вахабии, или како сакате наречете ги, лоши, одметнати муслимани, во МК, кои би можеле да го попречат и онака кревкиот соживот?

Дали имамот од ИВЗ кога повикуваше дека му се инфилтрираат од надвор секти и групи вахабии е вистина, или само политички маркетинг за своја корист?
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 00:13 ---
Да знаеш дека незнам, освен некои изјави на министри и портпароли со мустаќи и без мустаќи кои две минути по настанот излегоа со бомбастичната изјава дека тоа го направиле радикални исламисти. А сеуште кинат столици по судниците за да го докажат тоа.

Ај сеа прај муабет за 2001.

Шо им фали на изјавите?

Остави ги. Ќе ги осудиш кога ќе се заврши нели?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Замисли човече,човекот во судница излегува и им вели Ги убив луѓето за да го спречам ширењето на исламот во норвешка,овие на сила му вадат анализи и медицински извештаи дека бил психопат :D
У право си. Јас таквите како дотичниов би ги категоризирал за терористи, а приматот психопати би им го доделил на оние што сечат глави поради гатање, бесат тинејџери поради хомосексуалност и каменуваат девојки за промискуитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom