Б‘лгарски език :)

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Наближават новогодишните празници.
М'ж в командировка решил да изпрати на жена си подар'к. Получила тја колета и като го отворила, намерила в'тре чорапогаштник. На единија му крачол било написано “Честита Коледа”, а на другија “Честита Нова година”.
Тогава жената изпратила на м'жа си следната телеграма:
“Благодарја ти за подар'ка. Надјавам се, че ште дојдеш да ме видиш между двата празника…”
--- надополнето: 25 декември 2012 во 21:59 ---
.
.
.
Вестникарска објава:
“Дами и господа! Направете тази Нова година незабравима за своите деца – извикајте у дома Дјадо Коледа!
P.S. Господа, доставете и на себе си удоволствие в тази празнична вечер – извикајте си Снежанка!”
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:00 ---
.
.
. . . П'рви јануари. Две пријателки си говорјат по телефона: - Галја, как изкара Нова година? - Ами както обикновено – в леглото… - И много народ ли се с'брахте?
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:00 ---
.
.
Ск'пи дјадо Коледа!
Само едно нешто искам за Коледа – списокот ти с момичета, които са били лоши тази година…
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:02 ---
.
.
.

Телефонна анкета на 1 јануари сутринта:
- 2% отговорили с “Да”,
- 3% с “Ало”,
- останалите 95% се затруднили да отговорјат.
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:03 ---
.
.
.
Катаджија спира автомобил, превишил скоростта:
- Зак'де сте се заб'рзали толкова? – пита тој шофьора.
- За вк'шти. Посрештах Нова година с пријатели и се позабавих. Жена ми се с'рди.
- Но сега е месец мај…
- Именно, затова и б'рзам.
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:04 ---
.
.
.
Трима пријатели обс'ждат кој какво е подарил на гаджето си за Коледа.
П'рвијат:
- Представете си, обикалјаме с гаджето по магазините, тја видја едни секси бикини… Струваха ми 50 лева…
Вторијат:
- А аз отивам с жената в нјакак'в магазин, а тја като хареса едни прашки с диаманти по тјах… Струваха ми неколкостотин долара…
Третијат:
- А мојата п'к видја едни гашти, с'всем обикновени, ништо особено… Струваха ми 100 хилјади и развод…
П'рвијат и вторијат:
- А в кој магазин ги намери?
Третијат:
- В как'в магазин, бе…. под леглото ги намери…
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:19 ---
.
.
Драги Дјадо Коледа,
Ти веројатно не си свикнал да получаваш писма на втори јануари. Но аз искам да изјасним едно малко недоразумение, което стана между нас.
В началото на миналија месец ти писах писмо, в което те помолих за велосипед, влакче, ролкови к'нки и футболна топка. Цјала година учих като луд, имам нај-добрите оценки не само в класа, но и в цјалото училиште. Честна дума, никој не се е д'ржал по добре от мен с родителите, братјата, пријателите и с'седите. Постојанно ходих до магазина, два п'ти дори преведох една старица през улицата. Нјама нито една добра пост'пка, којато да не с'м направил.
И за как'в дјавол ми донесе чифт чорапи и идиотска химикалка? Какво си в'образјаваш ти бе, козел! Да ме разиграваш цјала година и накраја да ме оставиш с купчинка боклуци под елхата. И на всичкото отгоре – донесе толкова подар'ци на онзи кретен в с'седнија апартамент, че нјама да може да мине с тјах през вратата. Затова дори и не си помислјај да си довлечеш задника при мен следваштата година. ште те замерјам с кам'ни – и теб, и осраните ти елени, така че те ште се разбјагат и ште се наложи да си ходиш пеша до забутанија Северен полјус! Не искам да чувам за теб повече! От тази година ште разбереш колко лош мога да б'да, ти, дебел и вмирисан Дјадо Коледа!
С омраза, Иванчо
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:30 ---
.
.
.
Отива Дјадо Коледа при психиат'ра и казва:
- Докторе, помогнете! Не вјарвам в себе си.
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:31 ---
.
.
Еврејскија дјадо Коледа:
- Здравејте, дечица… Купете си подар'ци!
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:38 ---
Тате, зашто Дјадо Коледа нјама деца?
- Заштото топките му са на елхата моето момче.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 10:37 ---

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 10:43 ---

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 10:49 ---

--- надополнето: 7 јануари 2013 во 10:53 ---


:pos::pos::pos::pos:(y)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
М'ж влиза в обштествена тоалетна, свалја си панталоните, клјака и почва да пикае. На недоумјаваштите погледи на другите прис'ствашти в тоалетната тој објаснјава. От както не ми става и р'ка не му подавам.
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 16:11 ---
.
.
M'ж се пече на нудистки плаж, но за да се предпази от силното сл'нце, е сложил шапка в'рху органа си. Минава наблизо една жена и ехидно казва:
- Ако бјахте истински джент'лмен, штјахте да си вдигнете шапката в прис'ствието на дама.
- Ако вие бјахте истинска лејди, шапката сама штеше да се вдигне!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Најјако е ова! ;)


:pos:
--- надополнето: 18 јануари 2013 во 19:55 ---
*Преди 10 год минавам покрај Женски Пазар и една циганка продава батерии и подканја купувачите: "4 баКтерии за 2 лева молја."
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
се извинувам грашка....ова било бугарска тема...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Минава световната икономическа криза през САшт, обр'шта се назад и си казва:
- Тук добре се справих.
Минава през Англија, Франција, Германија... обр'шта се назад и си казва:
- И тук добре се справих.
Стига до Б'лгарија:
- Ха, тук Станишев се е справил и без мен!
--- надополнето: 18 јануари 2013 во 23:07 ---
,
.
.
Б'лгарин пристига в токијски хотел, к'дето живејат негови колеги. Пита рецепционистката
- Мист'р Тодоров в стајата си ли е?
???
- Мист'р Петров в стајата си ли е?
???
- Мист'р Иванов в стајата си ли е?
???
- Е, сега си е*а мамата...
Рецепционистката
- Аааа, е*а мамата - трети етаж, стаја 308...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom