Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Алгери оди убиј се без напаѓач и се двоумил меѓу Ночерино и Фламини. :tapp:
Нека го вади Боетенг нема ништо да направат со него Робињо нека игра таму а Бојан десно.
Прегледај го приврзокот 53130
According to reports from Spain, Abbiati could be joining Levante the next season for free, as he finishes his contract with Milan.
Шо бе Јуве со 10 играчи ќе играат? Значи Џовинко/Кваљарела црвен ќе добијат хмммм :D
 
P

PewDiePie

Гостин
на зима со 2-3 нови играчи па да се атакува за 3 место ако постои таква можност
Научна фантастика е 3-то место сезонава за Милан.

Нема кој да дојде кој може да дојде ги истрошија еу местата на нубови,ко да не го знаеме Галијани,ќе земе некој бот на позајмица или некој подпросечен.
Има многу играчи во Милан што ни зборот ЗАЛУТАН не може да го опише нивното присуство.

Берлускони нека ги трола навивачите за Гвардиола,не знам кој сериозен човек би дал таква изјава среде сезона,а сам знае дека играчите во тимот се беда,и дека не може да си дозволи нови и подобри. Ко прво никој со здрав разум не би прифатил да води ваков Милан,Гвардиола па ич.
Алегри јест да е петарда,ама со овој тим толку е. И што ќар од посетите на Берлускони,дал совет(читај ултиматум) Боатенг шпиц да игра,ништо чудо вечер таму да го видиме. :facepalm:

Ебати претседателот,вложува во тимот само пред избори.

За вечер немам никакви очекувања,се надевам дека нема да изгубат........

Може да ми каже некој зошто пак Пато нема да игра вечер ?
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.093
Поени од реакции
693
а бе не верувам дека Боа ке игра како шпиц иако така се најавува, ке се трансформира играта од 4-3-3 во 4-3-1-2 со Шарави и Робињо во напад а Боа како полушпиц , Алегри ова формациа го прави да има цврста средина и да му парира на Јуве таму кај што се најсиљни
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ни јас не верувам дека Боа ќе игра шпиц, а ако Алегри се изглупира и го стави шпиц ќе не содробат. Нападот Шарави и Робињо и второ полувреме Бојан да влезе. Среден ред нека не се двоуми многу Монтоливо - Де Јонг - Ночерино идеално е, Боатенг полушпиц и половина работа е средена, е сеа одбраната.
Де Шиљо - Мексес - Запата - Констант мислам дека е добра дефанзивна линија, али Јепес е поискусен и 100% сум сигурен дека ќе му даде шанса. А да незнае некој кога ќе се опорави Бонера, стварно фали во составот. Голман Абијати се знае и од следно коло со Катанија мислам нека го стави Габриел да видиме што квалитети има. Одиме на победа вечер.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Какво 3то место следна година нема Европа за нас..и да имаат шанса да играа ЛЕ намерно нема да играат или ако влезат во групи со резерви ќе играат затоа што таму нема пари и само повеќе утакмици..
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.093
Поени од реакции
693
што ке ти е Бонера rossonero:) хаха добро е без него и Анте а богами и без Абате , него не очекувај Запата да игра Јепес има преднос а и според мене заслужува да игра пред Запата .
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
што ке ти е Бонера rossonero:) хаха добро е без него и Анте а богами и без Абате , него не очекувај Запата да игра Јепес има преднос а и според мене заслужува да игра пред Запата .
Ми недостасува.

П.С.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Според последните информации составот ќе биде
Абијати
Де Шиљо-Мексес-Јепес-Констант
Монтоливо-Де Јонг-Ночерино
Робињо-Боатенг-Ел Шарави

Оф леле Бојан и Пацини ќе влегле ако имало потреба, односно кога ќе примеме 2 гола тогаш. :facepalm:

ALIEVI NAZIONALI: Milan 5 Brescia 0. Yaffa 20', 31'; Fabro 12',47'.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Не знам зашто нема муда Алегри и да почне еден натпревар машки со асален напаѓач со Пацини или со Пато заедно со Робињо и Стефан... Или мора да примиме гол па да почнеме да напаѓаме и да се бориме за бодче :tapp: Според мене ова би било совршено за вечер:

Абиати
Де Шиљо-Мексес-Јепес-Констант
Монтоливо-Боатенг-Ночерино
Робињо-Пацини-Ел Шарави
Ама тоа би било кога јас би бил на место на Алегри...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не знам зашто нема муда Алегри и да почне еден натпревар машки со асален напаѓач со Пацини или со Пато заедно со Робињо и Стефан... Или мора да примиме гол па да почнеме да напаѓаме и да се бориме за бодче :tapp: Според мене ова би било совршено за вечер:

Абиати
Де Шиљо-Мексес-Јепес-Констант
Монтоливо-Боатенг-Ночерино
Робињо-Пацини-Ел Шарави
Ама тоа би било кога јас би бил на место на Алегри...
Далеку од совршено. Боатенг никако Де Јонг место него.
Најдобро е средина за тим кој игра 3-5-2
Монтоливо-Де Јонг-Ночерино-Емануелсон
a напред
Ел Шарави Пацини
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Official: Abbiati, De Sciglio, Mexes, Yepes, Constant,
De Jong, Nocerino, Montolivo
El Shaarawy, Robinho, Boateng.
Алегри иди убиј се и ти и Боатенг :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom