Tип на денот (Читај правила во прв пост)

М

Мартин`

Гостин
Инаку кога веќе правите муабети за стратегии да кажам и јас свое мислење ..

1. Ако сте тек нов во кладењево не трчајте одма со уплаќање на големи суми надевјки се дека ќе направите којзнае каков ќар, играјте на почеток со мали уплати и експериментирајте.. пробувајте најразлични комбинации и најбитно не се лакомете оти тешко се прават пари од кладилница.

2. За да фатиш потребно ти е ем среќа ем знаење пратење на утакмиците и најбитно да не се лакомиш.. секогаш најдобро за играње е сингл, евентуално дабл ништо повеќе. Со секоја додадена плус утакмица ви се зголемуваат шансите да паднете (факт). За цела недела сите горе-доле можете на најдете по 3-4 така прилично сигурни утакмици на кои би им ставиле по 1000-2000 како сингл и ако ви испаѓаат по 2000-3000 денари неделно вие сте на коњ што се вика.. ако ви тргне ептен ќе си зголемувате нормално влог/добивка но ептен големи пари не очекувајте.

3. Тие 3-4 утакмици па некогаш и повеќе на неделно ниво убаво анализирајте ги бидејки имате еден куп сајтови како играле, дали имаат суспензии, дали ќе отсуствуваат некој важни играчи, па и изјави/коментари на тренерите како стојат со тимот (ова во балканските лиги има доста да се прочита) после соработките често испаѓаат пр денеска Нотс Каунти беше чиста соработка само “сменија“ првата утакмица домаќинот да победи зошто се борат за врвот.. ако им треба на Колчестер следната бодови за опстанок пример ќе ставам се што имам во моментов.

4. Без лакомење.. ова е најважна точка, често ми се дешавало да фатам сингл и да се истрчам на некоја “сигурна“ утакмица на 1.5 демек ајде 50% од уплатата кој ти ги дава.. баш овие ниски коефициенти не се за бркање и секогаш барајте си 1.7+ на кои вреди да се ризикува барем.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Абе не планирам да редам некои големи пари на овие од ЛШ...би ставил околу 400-500 денари...е сега ти ме ставаш во мисла дали да си ги играм фаворитите, или дали да напрам еден куп лотариски ливчиња.
Не знам како те учи паметот така играј, најмалку што сакам е после мене да ме кривиш. :D Јас не наметнувам никому што да игра, само давам мои предлози и размислувам јавно како можат да се победат кладилниците. :D А тоа е на следниов начин: да не бидеме толку лесни овчички за стрижење. :pos: Сите се летaме по фаворитите и го кркаме после. Ова е нешто во стил кладилниците да ни даваат кутија на која пишува фаворит и ни викаат земи го фаворитот, ние викаме ја земаме кутијата, и на крајот кладилницата прави trollface и вика: жалам, празна кутија - нема ништо. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Абе од овие овде можи само една на среќа да излези. Две многу тешко, ептен тешко, а за повеќе не правам ни муабет.Така да со две добиени имаш профит од околу 400 денари (за уплатени 500 како што рече).За толку мал профит јас не ризикувам 500че!:)
А тебе ако ти сметаат парите во џебот фрли ги па:D

П.С. Немам врски со кладилнициве.:)
Обложување и све е можно. Не потценувај ниеден тикет, затоа што подоцна ќе се увериш во моќноста на типовите. :D Доволно е само Валенсија или Баерн да излезе Т2 2+ и било која друга и имаш солидна добивка, исто како да си одиграл сингл на коефициент 3-4 за 500 ден.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
За утре ви давам 100% сигурни натпревари, соберете пари !
Кое време планираш да ги дајш...после завршувањето на утакмиците или пред?
Еве јас бате во знак на форумска доверба 500 денари ќе стам на твоите предлози. И од добивката добиваш 20%, жими брат.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
СТАТИВА !!!​

Овој тикет отвара нова димензија во начинот на кој ќе ги гледам натпреварите и ќе се кладам отсега. :pos:

Ми текна една луда работа која со сигурност би ја направил кога би имал на располагање за коцкање на пр. 30 000 денари. Некој викенд би одиграл 30 тикети со по 2 натпревари GG прво полувреме за 1000 ден. секој тикет. Ајде ќе ставам дека просек на секој коефициент е 4.7.

4.7*4.7 = 22.09 * 1000 ден. = 22 090 ден. од 1 тикет.

Доволно е само 2 од 30 такви тикети да погодам и веќе сум во плус 14 000 денари. А да не збориме што ќе се случи ако погодам 4-5, па и повеќе тикети, боли глава. Доволно е само да се има таква пара и тој степен на лудост и милионот е неизбежен. :D
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Кое време планираш да ги дајш...после завршувањето на утакмиците или пред?
Еве јас бате во знак на форумска доверба 500 денари ќе стам на твоите предлози. И од добивката добиваш 20%, жими брат.
до 20-15 најкасно ќе поставам
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:07 ---
Овој тикет отвара нова димензија во начинот на кој ќе ги гледам натпреварите и ќе се кладам отсега. :pos:

Ми текна една луда работа која со сигурност би ја направил кога би имал на располагање за коцкање на пр. 30 000 денари. Некој викенд би одиграл 30 тикети со по 2 натпревари GG прво полувреме за 1000 ден. секој тикет. Ајде ќе ставам дека просек на секој коефициент е 4.7.

4.7*4.7 = 22.09 * 1000 ден. = 22 090 ден. од 1 тикет.

Доволно е само 2 од 30 такви тикети да погодам и веќе сум во плус 14 000 денари. А да не збориме што ќе се случи ако погодам 4-5, па и повеќе тикети, боли глава. Доволно е само да се има таква пара и тој степен на лудост и милионот е неизбежен. :D
мн филмчина си правиш.Со твојава логика на било кој начин ќе излезеш добитен.И по две утакмици гг3+ да врзуваш имаш 5 коеф минимум. од 30 тикети само 6 ти се потребни да не си загуба и изгледа мн веројатно.Пробај па ќе видиш :D
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Овој тикет отвара нова димензија во начинот на кој ќе ги гледам натпреварите и ќе се кладам отсега. :pos:

Ми текна една луда работа која со сигурност би ја направил кога би имал на располагање за коцкање на пр. 30 000 денари. Некој викенд би одиграл 30 тикети со по 2 натпревари GG прво полувреме за 1000 ден. секој тикет. Ајде ќе ставам дека просек на секој коефициент е 4.7.

4.7*4.7 = 22.09 * 1000 ден. = 22 090 ден. од 1 тикет.

Доволно е само 2 од 30 такви тикети да погодам и веќе сум во плус 14 000 денари. А да не збориме што ќе се случи ако погодам 4-5, па и повеќе тикети, боли глава. Доволно е само да се има таква пара и тој степен на лудост и милионот е неизбежен. :D
Наместо со 30 000, почни со 3000 денари
ако си ќар, те следам со 30 000
после 50% се твои од добивката
:P
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
мн филмчина си правиш.Со твојава логика на било кој начин ќе излезеш добитен.И по две утакмици гг3+ да врзуваш имаш 5 коеф минимум. од 30 тикети само 6 ти се потребни да не си загуба и изгледа мн веројатно.Пробај па ќе видиш :D
Епа ете го откривме светиот грал на кладењето. :D:D

А гледам ти се расфрлуваш со типови со 100% сигурност. :LOL: Кажи ќе дадеш онака посигурни типови кои сметаш дека ќе излезат, вака си ствараш притисок со тоа што викаш дека се 100% сигурни, кога реално знаеме нема ништо 100%. :)
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:13 ---
Наместо со 30 000, почни со 3000 денари
ако си ќар, те следам со 30 000
после 50% се твои од добивката
:P
Дефинитивно ќе пробам така не се зезам. Чудно до сега не сум го играл тој тип, еве од сега ќе почнам. По 2 натпревари GG прво полувреме за 100че = 2000 денари добивка во просек. 10 такви тикети * 100 = цело илјадарче и на крајот ќе видиме што ќе се случи. Само 1 тикет да фатам и веднаш сум во плус. Има реални шанси за успех. :D
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:21 ---
Па така е бре луѓе, готово пробиени се кладилниците, во GG прво полувреме му е мамицата. :D

Еве ви класичен пример. Разгледајте ги вечерашниве утакмици од ЛШ. Ајде да кажеме дека сите сме ги играле сингл за 1000 ден. GG прво пол.

“Само“ 3 излегоа GG прво пол. и тоа Ман Сити, Реал и Шалке со соодветни коефициенти: 5.15, 5.00, 4.50

Пошто хипотетски сме ги одиграле сите 8 натпревари сме вложиле 8000 денари, а сме ги погодиле трите горе значи лапаме 5150 + 5000 + 4500 = 14 650 ден. - 8000 ден. влог = 6650 ден. чист ќар. значи 110€ чисти.

Генијално. ;)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Отвори на резултати и види прво полувреме од 500 утакмици (на пример) колку излегле ГГ1
И од тие 500 ти кои би ги одиграл, еве 10 на пример
и после од тие 10 колку навистина испаднале ГГ1

Сметката дома и на пазар... не е иста
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Отвори на резултати и види прво полувреме од 500 утакмици (на пример) колку излегле ГГ1
И од тие 500 ти кои би ги одиграл, еве 10 на пример
и после од тие 10 колку навистина испаднале ГГ1

Сметката дома и на пазар... не е иста
Ќе ги бираш утакмиците селективно и претпазливо, сепак не секој ден е Велигден. Не ми контрирај кога знаеш дека сум во право. :P Уживај пријателе, само пробувам да направам некоја поента и потенцијално добитна комбинација која би била “полесна“ за играње. Можеби не денес, ама ако видиш петок-сабота-недела има многу натпревари кои завршуваат 1:1 на полувреме. Ќе си бираш утакмици според првенства кај што има голови и ќе си трупаш илјадарки. Французи никад не би играл ГГ1 пошто се тешки на давање голови итн. Има потенцијал во овој систем, не да не. ;)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Епа ете го откривме светиот грал на кладењето. :D:D

А гледам ти се расфрлуваш со типови со 100% сигурност. :LOL: Кажи ќе дадеш онака посигурни типови кои сметаш дека ќе излезат, вака си ствараш притисок со тоа што викаш дека се 100% сигурни, кога реално знаеме нема ништо 100%. :)
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:13 ---


Дефинитивно ќе пробам така не се зезам. Чудно до сега не сум го играл тој тип, еве од сега ќе почнам. По 2 натпревари GG прво полувреме за 100че = 2000 денари добивка во просек. 10 такви тикети * 100 = цело илјадарче и на крајот ќе видиме што ќе се случи. Само 1 тикет да фатам и веднаш сум во плус. Има реални шанси за успех. :D
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:21 ---
Па така е бре луѓе, готово пробиени се кладилниците, во GG прво полувреме му е мамицата. :D

Еве ви класичен пример. Разгледајте ги вечерашниве утакмици од ЛШ. Ајде да кажеме дека сите сме ги играле сингл за 1000 ден. GG прво пол.

“Само“ 3 излегоа GG прво пол. и тоа Ман Сити, Реал и Шалке со соодветни коефициенти: 5.15, 5.00, 4.50

Пошто хипотетски сме ги одиграле сите 8 натпревари сме вложиле 8000 денари, а сме ги погодиле трите горе значи лапаме 5150 + 5000 + 4500 = 14 650 ден. - 8000 ден. влог = 6650 ден. чист ќар. значи 110€ чисти.

Генијално. ;)
Ти ако имаш 8.000денари чисти, на страна, вишок, заштеда, и сл, немаш потреба ни од ГГ прво ни од билтен.

Ова ти е совет од мене за 100% добивка, дојава, инфо, макс бет, ол ин, и сл.

Ајт поздрав
 
М

Мартин`

Гостин
Овој тикет отвара нова димензија во начинот на кој ќе ги гледам натпреварите и ќе се кладам отсега. :pos:

Ми текна една луда работа која со сигурност би ја направил кога би имал на располагање за коцкање на пр. 30 000 денари. Некој викенд би одиграл 30 тикети со по 2 натпревари GG прво полувреме за 1000 ден. секој тикет. Ајде ќе ставам дека просек на секој коефициент е 4.7.

4.7*4.7 = 22.09 * 1000 ден. = 22 090 ден. од 1 тикет.

Доволно е само 2 од 30 такви тикети да погодам и веќе сум во плус 14 000 денари. А да не збориме што ќе се случи ако погодам 4-5, па и повеќе тикети, боли глава. Доволно е само да се има таква пара и тој степен на лудост и милионот е неизбежен. :D
Напрај ајде тест (типови) за викендов што иде.. направи 30 ливчиња по 2 утакмици пиши ги во темава па да видиме колку ќе испаднат. Ако си добар во типувањето ќе фаќаш и некој процент мада чисто сумњам дека ќе испаѓаат.. таквите системи кладилниците ги имаат пресметано одамна :D
 
Член од
11 октомври 2012
Мислења
24
Поени од реакции
4
Епа ете го откривме светиот грал на кладењето. :D:D

А гледам ти се расфрлуваш со типови со 100% сигурност. :LOL: Кажи ќе дадеш онака посигурни типови кои сметаш дека ќе излезат, вака си ствараш притисок со тоа што викаш дека се 100% сигурни, кога реално знаеме нема ништо 100%. :)
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:13 ---


Дефинитивно ќе пробам така не се зезам. Чудно до сега не сум го играл тој тип, еве од сега ќе почнам. По 2 натпревари GG прво полувреме за 100че = 2000 денари добивка во просек. 10 такви тикети * 100 = цело илјадарче и на крајот ќе видиме што ќе се случи. Само 1 тикет да фатам и веднаш сум во плус. Има реални шанси за успех. :D
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:21 ---
Па така е бре луѓе, готово пробиени се кладилниците, во GG прво полувреме му е мамицата. :D

Еве ви класичен пример. Разгледајте ги вечерашниве утакмици од ЛШ. Ајде да кажеме дека сите сме ги играле сингл за 1000 ден. GG прво пол.

“Само“ 3 излегоа GG прво пол. и тоа Ман Сити, Реал и Шалке со соодветни коефициенти: 5.15, 5.00, 4.50

Пошто хипотетски сме ги одиграле сите 8 натпревари сме вложиле 8000 денари, а сме ги погодиле трите горе значи лапаме 5150 + 5000 + 4500 = 14 650 ден. - 8000 ден. влог = 6650 ден. чист ќар. значи 110€ чисти.

Генијално. ;)
еве Бразил 2 од пет три влегоја ГГ1 :icon_mrgr:
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Напрај ајде тест (типови) за викендов што иде.. направи 30 ливчиња по 2 утакмици пиши ги во темава па да видиме колку ќе испаднат. Ако си добар во типувањето ќе фаќаш и некој процент мада чисто сумњам дека ќе испаѓаат.. таквите системи кладилниците ги имаат пресметано одамна :D
Планирам да направам таков луд подвиг, прво ќе има бета тестирање и тука на форумот ќе напишам 30 комбинации по 2 утакмици ГГ прво пол. и да видам како ќе помине. Како што реков доволно е само 2 тикети да поминат за да има минимум враќање на влогот + некој ќар. Значи 2 од 30, видиш колку малку тикети треба. :) Овој систем го сметам за “добар“ заради висината на коефициентот што ја нуди ГГ1/2, во просек е 4-5. Баш затоа сметам дека вреди да се проба, а све што треба е двата тима да дадат гол во првото полувреме, а се случува.

Ти ако имаш 8.000денари чисти, на страна, вишок, заштеда, и сл, немаш потреба ни од ГГ прво ни од билтен.

Ова ти е совет од мене за 100% добивка, дојава, инфо, макс бет, ол ин, и сл.

Ајт поздрав
Сакаш да кажеш ако имам чисти 8000 денари немам потреба од кладење или воопшто не ми треба билтен. Има луѓе и со по 50-60 илјади па пак се коцкаат, е тоа е зависност и бара третман. :D Разбирам ние што се коцкаме затоа што имаме буџет во интервал 500-10 000 денари и сакаме повеќе пари за да живнеме, ама све над оваа пара не гледам потреба за толкав ризик. Подобро да се ужива во храната, пиењето, жените итн. отколку да се дадат во кладилница за да некоја кучка што куца тикети добие плата. :D
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Ќе ги бираш утакмиците селективно и претпазливо, сепак не секој ден е Велигден. Не ми контрирај кога знаеш дека сум во право. :P Уживај пријателе, само пробувам да направам некоја поента и потенцијално добитна комбинација која би била “полесна“ за играње. Можеби не денес, ама ако видиш петок-сабота-недела има многу натпревари кои завршуваат 1:1 на полувреме. Ќе си бираш утакмици според првенства кај што има голови и ќе си трупаш илјадарки. Французи никад не би играл ГГ1 пошто се тешки на давање голови итн. Има потенцијал во овој систем, не да не. ;)
Германците даваат многу голови, ама пониските лиги
Еве и бразилците
Барајте други кои
за викенд сите ке ги играме, макар и 30 ливчиња на по 30 денари
Некогаш и англичаните се отепуваат од голови... ама некогаш
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
еве Бразил 2 од пет три влегоја ГГ1 :icon_mrgr:
Епа што зборам јас, ГГ1 му е мамето. :pos:
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 02:45 ---
Германците даваат многу голови, ама пониските лиги
Еве и бразилците
Барајте други кои
за викенд сите ке ги играме, макар и 30 ливчиња на по 30 денари
Некогаш и англичаните се отепуваат од голови... ама некогаш
Ете така ајде сите да бидеме продуктивни и стварно да почнеме да ги бичкаме кладилниците. :D 30 денара 30 кој колку има и може, најважно е кога ќе се преброиме после да излеземе во плус. Воопшто не ти е лоша идејата да се почне на ситно, чисто за тест на системот. Значи земи на пр. да играме 15 тикета ГГ1 * 30 денара само 450 денара. :) Секој што сака да се клади би требало да може да ја има оваа сума. И замисли само 1 од тие 15 тикети ако влезе, готово е враќаме цел влог и можеби одиме малку во плус. Се што е над 1 погоден тикет, кркаме екстра пари. Тоооооооооо еве кај лежеле парите. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom