Економски факултет (reloaded)

Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Кога ке има резултати од колоквиумот од Основи на сметководство и кај се истакнуваат ?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
^
Таа што беше горе неможам да ја препознаам а тој попуничкиот мислам дека е овој
http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/nastaven-kadar/atanasovski-atanasko

А овој што се дереше исто го нема...или пак не можам да го препознаам
Клипче, како да знаеме дали положивме колоквиум ?
Да му се јавиме на Атанаско ќе каже ?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Односот према студентите на таа дебелата асистентка во Амфи 1 денес беше НИКАКОВ.
Тоа ми биле интелектуалци и академски професори.
Се дере, се крсти....
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Ја сум многу љута што паднав манагемент за дваипол бода, а се остаив над книгата и ништо друго не спремав и имам уште 3 колоквиуми и немам ни волја ни енергија да ги учам и знам дека имало многу како мене што научиле све и паднале и уште многу ќе има ама тоа не ми е утеха и љута сум и за нив и знам дека нема решение и дека така ми се погодило, али ете овде да си споделам фрустрација ако ништо друго и уште еднаш да повторам дека сум многу многу љута.
А, да, и љута сум затоа што имам знаење за 20ка ако е тоа могуче, а се ценкам по увиди за 2ипол поени за едвај да ја поминам границата. И пак ништо. Ет така.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Со колку се мине основи на сметководство, некаде прочитав 51 а лани пуштале и со 61 а ако си имал 55 имало некој услов, што е тоа такво, anyone?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Со колку се мине основи на сметководство, некаде прочитав 51 а лани пуштале и со 61 а ако си имал 55 имало некој услов, што е тоа такво, anyone?
Мислам дека е 61, а условот е да имаш 55 поени, и да те пуштат на втор колоквиум, но таму да имаш +5 поени од потребните за да поминеш. На пример ако за втор колоквиум ти требаат 61 поен да поминеш ти да имаш 61, но + 5 или повеќе за да надополниш за првиот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Мислам дека е 61, а условот е да имаш 55 поени, и да те пуштат на втор колоквиум, но таму да имаш +5 поени од потребните за да поминеш. На пример ако за втор колоквиум ти требаат 61 поен да поминеш ти да имаш 61, но + 5 или повеќе за да надополниш за првиот.
Оф мори мајче, тогаш да се молам да имам над 61 :D
 
Член од
31 октомври 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги ај некој ако не го мрзи нека ми прати линк од презентациите е-бизнис?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Ако има резултати од основи на сметководство пишете
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Знае некој Трговско право кога планираат да објават резултати??
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Ја сум многу љута што паднав манагемент за дваипол бода, а се остаив над книгата и ништо друго не спремав и имам уште 3 колоквиуми и немам ни волја ни енергија да ги учам и знам дека имало многу како мене што научиле све и паднале и уште многу ќе има ама тоа не ми е утеха и љута сум и за нив и знам дека нема решение и дека така ми се погодило, али ете овде да си споделам фрустрација ако ништо друго и уште еднаш да повторам дека сум многу многу љута.
А, да, и љута сум затоа што имам знаење за 20ка ако е тоа могуче, а се ценкам по увиди за 2ипол поени за едвај да ја поминам границата. И пак ништо. Ет така.
Па кој те терал да се остаиш од читање цела книга менаџмент се знае како се полага кај него цртички болдирано и набројуванки текст нисто не треба само на памет да ги знаесш цртичките и имаш 10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom