Прашања до атеистите

Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Па толку ли е сиромашен тој твојот Исус па одма ќе ме казнува... нели беше сврти го и другиот образ...
И викаш не ми судиш а ме наркуваш лузер хм... типично егоистичен апроуч баш си одговоараш за христијанин да бидеш...
А ова за на ТВ не бе батали жал ми е за вас греота сте оти ќе се усрамите и Исус ќе го усрамите кога ќе ве опседне и вас мојов демон...
Каков друг образ сега.

Нема да те тепа Исус не се секирај. Ќе дознаеш, се у свое време.

Не ти судам. Лузер е вистината. Јас само ја констатирав.

Не се секирај ти за Исус. Го усрамувале со векови наназад, го понижувале, но кога ќе се врати по втор пат, ќе ги среди работите.

Ок не одиме со ТВ. Идеме на само со егзорцизмот. Јас ти велам прифати, има уште време. Не се развил до тој степен демонот во тебе, за да не може ни егзорцизам да ти помогне.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Грешно ти е тоа со картата за Бафомет. Лошо си протолкувал.

1. Море што да осеќам. Врати с ена прашањето и одговори зашто НЕ ?

2. Интензитет на постоење :P Ова ти го смисли сег аи овде хаха.
А пред зиготот интензитетот е рамен на 0. И оп од ништо иде нешто.

Интересно. Мошне интересно. Речиси типичен Христијански став.
Да се повторувам пак?
„Нека бог го убие оној кој не знае а се осудува на другите да им го покажува патот“
Многу добро сум протолкувал, ама ти не сфакаш. Кој си бре ти, кој те овластил да покажуваш пат, мм?

1. Тоа и ти кажав, прочитај, ете затоа не
2. Каков бре зигот какви бакрачи, јас и ти сме најмалку битни во вселенава, кој не прашува нас за било што во вселената?
Христијански :pos:. Море Доналд, човекот постоел илјадници години пред Христа, не кажал тој нешто ново што не било познато. А и прикаската за падот ти е копија. Ај оди на темата за шаманизам и провери.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Да се повторувам пак?
„Нека бог го убие оној кој не знае а се осудува на другите да им го покажува патот“
Многу добро сум протолкувал, ама ти не сфакаш. Кој си бре ти, кој те овластил да покажуваш пат, мм?

1. Тоа и ти кажав, прочитај, ете затоа не
2. Каков бре зигот какви бакрачи, јас и ти сме најмалку битни во вселенава, кој не прашува нас за било што во вселената?
Христијански :pos:. Море Доналд, човекот постоел илјадници години пред Христа, не кажал тој нешто ново што не било познато. А и прикаската за падот ти е копија. Ај оди на темата за шаманизам и провери.
БОлдот е гнасна инсинуација. Перверзија до максимум.
Болдот се однесува НА ОНИЕ ШТО ЌЕ ТИ ГО ПОКАЖАТ ПАТОТ КОН БАФОМЕТ. Јасно ли е?

Јас ти го нудам Христовото учење. Елај си од моја страна. Поубаво е.

1. Ај уште еднаш. Серизно, објасни зашто не.

2. Што е важно колку сме ние битни за вселената. ГО разгледуваме ова, од наш аспект.
Како ти од интензитет 0 (нула) на твоето егзистирање, си дошол до максимумот на интензитетот на својата егзистенција, а не в рамките на вселената, за да после почен да опаѓа повторно интензитето кон 0.

Како го објаснуваш тоа?

Шаманизам. Тоа е Христијанство класично, исто како што си и ти.

Знаеле што треба да сторат, ама не знаеле дека еден ден Бог ќе им се прикаже во човечки облик.

се е тоа интерпретација на нашите умови.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Бог е софтвер, на нашиот хардвер!
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
БОлдот е гнасна инсинуација. Перверзија до максимум.
Болдот се однесува НА ОНИЕ ШТО ЌЕ ТИ ГО ПОКАЖАТ ПАТОТ КОН БАФОМЕТ. Јасно ли е?

Јас ти го нудам Христовото учење. Елај си од моја страна. Поубаво е.

1. Ај уште еднаш. Серизно, објасни зашто не.

2. Што е важно колку сме ние битни за вселената. ГО разгледуваме ова, од наш аспект.
Како ти од интензитет 0 (нула) на твоето егзистирање, си дошол до максимумот на интензитетот на својата егзистенција, а не в рамките на вселената, за да после почен да опаѓа повторно интензитето кон 0.

Како го објаснуваш тоа?

Шаманизам. Тоа е Христијанство класично, исто како што си и ти.

Знаеле што треба да сторат, ама не знаеле дека еден ден Бог ќе им се прикаже во човечки облик.

се е тоа интерпретација на нашите умови.
:pos: о боже. Кај не читаш па и на тошо се праиш. Каков Бафомет какви бакрачи, остај на страна пријателот твој. Се однесува на таквите ко тебе, ем појма немаш ем се осудуваш „пат“ да нудиш. Кој си ти да нудиш патишта бре? Ај глеј си твојот пат. Јас тебе ништо не ти понудив ниту на сон не ми паѓа на памет такво нешто.
Змијата е патот Доналд. Само таа може патот да ти го покаже. Таа големата. Јас и ти сме никој и ништо.
1. Нема да го коментирам веќе ниту па се трудам. Некои прашања не заслужуваат одговор.
2. Нема наш аспект, не постои такво наше, се припаѓа на универзумот.

Бог е софтвер, на нашиот хардвер!
Тако је. Дивајдер за прецедник!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
:pos: о боже. Кај не читаш па и на тошо се праиш. Каков Бафомет какви бакрачи, остај на страна пријателот твој. Се однесува на таквите ко тебе, ем појма немаш ем се осудуваш „пат“ да нудиш. Кој си ти да нудиш патишта бре? Ај глеј си твојот пат. Јас тебе ништо не ти понудив ниту на сон не ми паѓа на памет такво нешто.
Змијата е патот Доналд. Само таа може патот да ти го покаже. Таа големата. Јас и ти сме никој и ништо.
1. Нема да го коментирам веќе ниту па се трудам. Некои прашања не заслужуваат одговор.
2. Нема наш аспект, не постои такво наше, се припаѓа на универзумот.
Секако дека се нудам да понудам пат, кога станува збор за добро.

Тове е да прифатиш или не. Ете ти не прифаќаш, убао ти е вака. Терај си :)

1. Ок не коментирај. ма мене не ме напушта впечатокот, дека немаше соодветен коментар па вака изреагира:P

2. И овде исто. Нека е од аспект на универзумот. Дали тоа значи дека во една синусоида од точка со интензитет 0, настанало нешто со веќе опиплив интензитет.:P
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Секако дека се нудам да понудам пат, кога станува збор за добро.

Тове е да прифатиш или не. Ете ти не прифаќаш, убао ти е вака. Терај си :)

1. Ок не коментирај. ма мене не ме напушта впечатокот, дека немаше соодветен коментар па вака изреагира:P

2. И овде исто. Нека е од аспект на универзумот. Дали тоа значи дека во една синусоида од точка со интензитет 0, настанало нешто со веќе опиплив интензитет.:P
Ти немаш ни што да понудиш, има многу такви добри работи, по што е твоето „добро“ (ни ти сам не знаеш и дали е) е подобро од ругите „добри“. Ќе сакаш да образложиш. Ти ми кажуваш за неодговорени работи. Не го објасни падот иако тоа те прашав.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ти нуди спасение, ама ти ко ќор за стап си се фатил, ко гејоњ ебаго. Послушај, спаси се, шо те кошта? Ништо.

А падот е симболика. Дека ништо што е given free е лесно. Мораме да се трудиме да се трудиме да не се корумпираме, на ниеден начин, да се трудиме да се воздигнеме, да не се возгордееме. Итн.
Кој е мудар, ќе сфати, кој не, џабе.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Ти нуди спасение, ама ти ко ќор за стап си се фатил, ко гејоњ ебаго. Послушај, спаси се, шо те кошта? Ништо.

А падот е симболика. Дека ништо што е given free е лесно. Мораме да се трудиме да се трудиме да не се корумпираме, на ниеден начин, да се трудиме да се воздигнеме, да не се возгордееме. Итн.
Кој е мудар, ќе сфати, кој не, џабе.
Глеј си патот. Уживај си во твоето „спасение“ што и да значи тоа.

Какви падови какви бакрачи какви Исуси, Ако си човек ќе си човек, не ти требаат ни библии ни падови ни богови. Ако сакаш да си нечовек, прифати религија.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ти нуди спасение, ама ти ко ќор за стап си се фатил, ко гејоњ ебаго. Послушај, спаси се, шо те кошта? Ништо.

А падот е симболика. Дека ништо што е given free е лесно. Мораме да се трудиме да се трудиме да не се корумпираме, на ниеден начин, да се трудиме да се воздигнеме, да не се возгордееме. Итн.
Кој е мудар, ќе сфати, кој не, џабе.
Не си дочитал.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ти немаш ни што да понудиш, има многу такви добри работи, по што е твоето „добро“ (ни ти сам не знаеш и дали е) е подобро од ругите „добри“. Ќе сакаш да образложиш. Ти ми кажуваш за неодговорени работи. Не го објасни падот иако тоа те прашав.
Види падот ти го објаснив.

Не ти се допадна. Кажи во кој контекст да биде одговорот, во тој ќе ти го образложам.

Затоа и ти нудам пат до вистината.

Проценувам дека малку треба за да те насочам.

Ете колегата твој исто атеист, само од бандата на Ошо, му е потребен егзорцизам. Тебе не.

Ете прво јас ќе ти го објаснам падот Адамов, во контекст како што сакаш, а ти после посериозно ќе одговориш на моте прашања, за да дојдеме до поентата и заклучокот. Бива?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ова станува интересно... Петта рунда спасенија за атеисти... :love:
Не е едноставно спасението Хепта. За сите е различен патот:pos:

За некои треба и егзорцизам, дури:pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Еве го овој, се јави. А бе, Хепто, уште да знаеш што е хетаграмот, ќе коленичиш до утре.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.898
Поени од реакции
11.902
Не е едноставно спасението Хепта. За сите е различен патот:pos:

За некои треба и егзорцизам, дури:pos:
Нема потреба од спасение... Тоа е старо-еоснки концепт на животот. Ритуалите на тоа време се мртви, сонцето знаеме дека не умира на Запад, и не воскреснува на Исток, ами постојано е на зенитот (така велат и масоните мислам).
Сега знаеме дека се е Игра, искуство. Гледајте ги работите од перспектива на сонцето, не од сенката на оваа бедна планета.
Ако секој има свој пат, што нудите ваши формули со ваши променливи кои сте ги добиле на сомнителен начин по вашиот и само вашиот пат?
Не бидува ова „спасување“ од други... Но, како ви е волја.(y)
--- надополнето: 5 октомври 2012 во 11:47 ---
Еве го овој, се јави. А бе, Хепто, уште да знаеш што е хетаграмот, ќе коленичиш до утре.
Не знам јас ништо... а да коленичам знам уште помалку! Коленичење за тие што чекаат спасување... Не е тоа за мене...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom