Битола

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не прајте глупи споредби....
Овие автобуси ги ПЛАЌА ДРЖАВАТА! (со наши пари нормално)...
Сакат нејќат оние педерите од Транскоп мора да пуштат автобуси...
А ко се работи за утакмици,за Чкембари прва изрека му е НЕМАМЕ НИШТО СЛОБОДНО..
И то ова од Транскоп,шо имат еден куп кршој,шо не вредат ни пет пари...
Е сега која приватна агенција ќе ти дај автобус за навивачи?
Со милион молења и гаранции одвај се решаваа/т да пуштат автобус....
Плус и со парите тешко можат да наплатат,не е мал проблем то....
Зато се плашат....оти клубојте не префрлат пари на време(или воопшто не префрлат)а групата засега нема кеш сама да си финансира гостувања..башка ризикот од кршење и демолирање на авобусот(шо не беше реткост низ годините,сега е подобро на ова поле)..
Ехее какви проблеми сме имале со плаќањето низ годините:confused:
П.С.
За БИТОЛСКАТА ЛОКАЛ ПАРТИЈА...Апсолутно да...
Ама ко ќе ги остат сите тие локал патриоти книшките од ВМРО и СДСМ...и да ги фрлат во една кутија и да ги запалат...
Е тогаш ќе прајме муабет,а вака анонимно,аха ќе биди,ова ќе напрајме то ќе напрајме се знај шо е работата.....
Едно е да го лажиш народот,не давале пари,мрч,мрч.....
Треба самите да понудат решенија како ќе се финансира Битола,зошто ако се погледни реално во градот засега нема никакви иневстиции шо можат да ја накренат Битолската економија,а и тие ги има се во рацете на странци,и Скопјани....а и тие малку јаки чисто битолски фирми се во рацете на СТИПСИ кои б олеста не си ја даваат,сортата да му ебам предавничка и хоштаплерска.......а камоли да напрат нешто за градот во кој се родени....едноставно БЕЗ ДУША СЕ...:гик:
Така да џабе скокат,кога и тие еве да речиме да дојдат утре на власт ќе ја МОЛАТ ЦЕНТРАЛАТА за пари....
Едно е да се прајме Американци(демек посебни држави,посебни буџети)а сосема друга е реалноста,за жал...
А дека треба да се крени ЛОКАЛ ПАТРИОТИЗМОТ во градот,за ова потпишвам со двете раце....
Само треба да јасно изразени цели и целиот проект да биди транспарентен.......а не вака скришум и аномимно..:нинџ:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Кој не го знај ЗВЕРО не е од Битола:D(посебно ова се однесува на поубавиот пол)..:pipi:
Маскота на Широк Сокак,претежно во попладневните часови...(сабајле на работа е):)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Ајде бре сограѓани кај сте дај кажете нешто ова она дај кажете за паљото кој е за кој против причина шо како дај да видиме до кај ни е градот некак мртво е......
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ајде бре сограѓани кај сте дај кажете нешто ова она дај кажете за паљото кој е за кој против причина шо како дај да видиме до кај ни е градот некак мртво е......
Шо да кажиме, се расипа времето :confused:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Super e bitola :D

Porano vikaa deka ako si shpon ke ti prat problemi, ama eve letovo prv pat poveke pati bev vo positive i onaka otvoreno kazhuvav deka sum shpon, i nikoj problem go nemav... nikogas... <3 <3 <3 <3

E sea seljaci ima, shto gi mrazat ne samo shponovite nego i samite... takvi ima i vo tetovo, i skopje i sekade.. <3
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
ахахахахха кога ова работа брзо сеа или .. ? :D
најверојатно се има расипано...

Porano vikaa deka ako si shpon ke ti prat problemi, ama eve letovo prv pat poveke pati bev vo positive i onaka otvoreno kazhuvav deka sum shpon, i nikoj problem go nemav... nikogas... <3 <3 <3 <3
Ако ти е мирно газето и си ја пулиш пијачката на масата, никој не ти прај проблем... ако сакаш талибанец биди.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
најверојатно се има расипано...

Ако ти е мирно газето и си ја пулиш пијачката на масата, никој не ти прај проблем... ако сакаш талибанец биди.
Ne be, ni toa... Ne mora da si miren... Ako si miren ne ti e mestoto tamu <3

Jas nikogash pred ova leto nemav odeno olku chesto bitola... niednash ne se napravi nekoj "problem", onaka da te gleda nekoj zoshto zborish shponski, ili shto ti znam jas... mozhda deka poveketo bea dojdenci i ne se otrueni kako 96% od naselenieto vo makedonija, ne znam <3 :D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ne be, ni toa... Ne mora da si miren... Ako si miren ne ti e mestoto tamu <3
Мислев мирен во смисла да не прајш безвезни проблеми ко пример да се караш со обезбедувањето за влезница , а пола битола така влегват преку ред без плаќање.... за другото гибање, гибај колку сакаш.

Jas nikogash pred ova leto nemav odeno olku chesto bitola... niednash ne se napravi nekoj "problem", onaka da te gleda nekoj zoshto zborish shponski, ili shto ti znam jas... mozhda deka poveketo bea dojdenci i ne se otrueni kako 96% od naselenieto vo makedonija, ne znam <3 :D
Ти викам, никој не го интересира како зборуваш или шо прајш... се дури не му се мешаш во неговата работа. Дојденците си се за дојденци, не дека се малку, ама неможиш да речиш дека цел позитив е полн со ојле-дојлевци дојдени од Асралија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Ne be, ni toa... Ne mora da si miren... Ako si miren ne ti e mestoto tamu <3

Jas nikogash pred ova leto nemav odeno olku chesto bitola... niednash ne se napravi nekoj "problem", onaka da te gleda nekoj zoshto zborish shponski, ili shto ti znam jas... mozhda deka poveketo bea dojdenci i ne se otrueni kako 96% od naselenieto vo makedonija, ne znam <3 :D
Остај то туку кажи дали клецна нешто?
п.с zborish shponski шо јазик е овај ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom