Фан Клуб: Јувентус

A

apidrone

Гостин
Брат, не заебавај! Вакви очекувања "да не се посрамотиме", може да имаат Динамо Загреб, Партизан, Клуж, Марибор, Дебрецин а не клуб како Јувентус.
Па сигурно не го сметам Јувентус веднаш за главен фаворит! Ќе видиме што ќе се случи. Еден Челзи кој беше сметан за аутсајдер во полуфиналето, ете на крај освои ЛШ.
Мене не ми е јасно како Јувентус падна во 3 тиот шешир знаејки дека е шампион на Италија .
Нема врска тоа, се гледаат европските резултати, а Јуве 2 години го нема во ЛШ. Си имаат тие некаква формула, некаков коефициент за пресметување, не е баш најразбирлив.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ван Перси, Азамоах и Суарез можни засилувања за следната сезона ;)
Тука се и Дамиао Хигуаин или Дестро ;)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Мене не ми е јасно како Јувентус падна во 3 тиот шешир знаејки дека е шампион на Италија .
Нема врска што е шампион се гледа,се гледа успехот на екипата во последните неколку години.Јувентус завршија еднаш трети,еднаш втори,два пати седми и годинава први.Два пати само играше во ЛШ од враќањето во Серија А.Првиот пат испаднаа во осминафинале,а следната година по групи.А и во ЛЕ испаднаа во фазата по групи.Затоа и сме во 3 шешир.
Брага завршиа трети,а Динамо Киев втори во своите првенства годинава,али ако се квалификуваат ќе бидат во втор шешир пред нас.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Давајте вести за Конте, шо ќе биде со човеков...???
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Се чини треба експресно да бараме нов тренер , ЗА ЖАЛ :tapp:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.633
Не верувам дека ќе го осудат, сите фудбалери ( освен еден ) што ги тренирал во Сиена кажале дека нема никаква поврзаност со местење, а башка не ми изгледа таков човекот да мести, пред секој натпревар пие крстена вода и се моли неговиот клуб да победи, не е таков тип на човек кој што мести натпревари
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ако Конте добие некој бан, Ањели има спремено замена се додека не се врати Конте, КАПЕЛО. ;)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не верувам дека ќе го осудат, сите фудбалери ( освен еден ) што ги тренирал во Сиена кажале дека нема никаква поврзаност со местење, а башка не ми изгледа таков човекот да мести, пред секој натпревар пие крстена вода и се моли неговиот клуб да победи, не е таков тип на човек кој што мести натпревари
Ако би изјавиле дека местел би било глупо затоа што со тоа би се умешале и самите. Многу лабав аргумент. И извините што се мешам, ама небитно дали е крив или не, Конте е више многу деградиран со самото тоа што се води истрага против него. Што не го прави послаб тренер нормално, ама зборам за Антонио Конте како личност.
Изгледа не му требаше да се курнази на Галијани и Берлускони, јебига...:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.633
Еве сеа читам полицијата му го земала компјутерот и ајфонот на Конте.
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Заверата против ЈУВЕНТУС продолжува...:place:

Доста е веќеееееееееееееееееееееееееееее!
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Уште се немаат доставено никакви докази против Конте,вие нов тренер најдовте :facepalm:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
И ова скудето да не го сакаат пичкиве:D а по кој основ се води истрага против Конте?како што разбрав поради тоа што тој Карубио или како беше изјавил дека Конте бил вмешан,после тоа неколку играчи изјавија дека нема врска тоа,ама во медиумите ја пренесоа само изјавата на Карубио а на другите не,чисто перење мозок како и во 2006 год. без никакви докази вршат истрага,и сеа зашто сите му веруваат на тој а другиве кој ги ебе,не се битни тие битно е да се хејта Јувентус што освои скудето без пораз,и зашто ова се дешава баш кога Конте освои скудето со Јуве?зашто не беше ова лани?зашто не беше кога беше тренер на Сиена?

Читам дека Паратичи бил на финалето Билбао-Барса и го гледал Икер Муниаин,ѕвер играч!!!
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Не верувам дека ќе го осудат, сите фудбалери ( освен еден ) што ги тренирал во Сиена кажале дека нема никаква поврзаност со местење, а башка не ми изгледа таков човекот да мести, пред секој натпревар пие крстена вода и се моли неговиот клуб да победи, не е таков тип на човек кој што мести натпревари
brat popovine celi denovi se vo ckrva i se molat i krsteni vodi piat i takvi stvari pa pak najgolemi dalaveri praat :D
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Убаво ви е се објаснето од дечките од Јувентусмк.Ќе видиме на пресот што ќе кажат Ањели и Конте.За ова се шушкаше цел месец уназад,и се знаеше дека ќе има истрага.Така да ако има некоја вина Конте во целиов скандал,сигурно немал да потпише минатата недела нов договор со Јувентус до 2016.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom