Сте пуштиле ли солза на некој филм?

Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
The last song... ама сум се исплачал на филмот, рекордно :D
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Филмовите на Гилијам ми правеле да ми бидат насолзени очите при нивно гледање. Се до Tideland. Поправо доколку некој ме прашаше кој ти е омилен филм од Гилијам исто како да ми кажал да си ги рангирам членовите од фамилијата кој е подобар а кој е лош. Не беше можно. Се додека не го сними Tideland.
Инаку Brazil особено ми е филм низ кој додека го гледам сум во солзи само затоа што ми е гледан и знам што ке се случи. Фантастично прекрасен депресивен филм.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
многу нормално на Braveheart кога го предаваат Волис :( незнам зошто ама секогаш ми доаѓа да заплачам на таа сцена
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460


солзА?!?!?!?
4 пакети палома потрошив :(
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Braveheart моментот пред да му ја сечат главата коа вика freedom е многу јак момент, доволно да тврд човек како мене се изнаплаче
Исто и Јас сум Сем со Шон Пен е премногу чувствителен филм кој не ме остави рамнодушен иако го гледав пред повеќе години
 
G

grande-juve

Гостин
A Moment to Remember
Значи не насолзување или не знам што, сериозно плачење и тоа три пати за 5-6 дена, еднаш кога го гледав, па кога го преведував, и кога го проверував преводот. Слободно можам да кажам најдобар филм што сум го гледал во жанр чиста романса. Инаку director’s cut верзијата.

И нормално затоа што имам куче, Хачико.
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
:place: Hotel Rwanda - не сум сентиментален и пристрасен ама филмот допре до мене

 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
На 50/50 некаде пред крајот кога дечкото треба да оди на операција.
 

Sk8eR_BoY

Сведок
Член од
5 мај 2006
Мислења
141
Поени од реакции
6
Искрено, не се сеќавам кога последен пат сум плачел, а не па за филм.

Ама пред извесно време го гледам филмот Running Scared, не знам што ми стана на крај на филмот на таа тажната сцена со детето кога плаче, плачев и јас како мало бебе :P :D :cool: :pos:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
На крајот на Шиндлеровата листа, кога преживеаните ставаат по еден камен на гробот на Оскар. Немам душа пак да го гледам тој филм. Една од најболните теми ми е холокаустот и кога и да ми заправи човек муабет за тоа, грутка ми доаѓа во грло.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Први два што ми текнуваат и конкретните сцени...


I order you not to go! :( - Damn, како мал ретко издржував на оваа сцена али и сега ми се наводенуваат очите :)

vlcsnap-2012-02-25-13h12m24s213-590x251.jpg


Од La Vita E Bella е вторава сцена...

lavitaebella3.jpg
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Na '' SENNA'' filmot sum se iznaplakal ko malo bebence , koj prati F1 ke me razbere.:place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom