Дежурна Ординација! #2

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Ај да ми кажете кој е најдобар кожен лекар во Скопје?
 
M

Mamba.

Гостин
Пред 3-4 недели направив сообраќајка со моторот али само изгребан бев ништо друго...ама после неколку дена почна рамото да ме боле...си мислев набиено ми е од шо паднав...поминаа 2-3 недели и уште ме боле...ама ме боле само кога го мрдам назад...го мачкав со една маст неколку дена ама џабе...ни да се намале болката ни ништо...а и чудно ми е како ме боле само кога го мрдам назад...

Некој совет ?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Едно прашање , да не одам по кожни лекари и глупости за едно мозулче, кое ми се направи пред некој ден на образот , е сеа работава е шо ова не е ко другиве мозулчиња на лицето шо ми се ,пошо ова е веќе направено како грутка . Пред некој ден пробав да го стегнам али безуспешно ...го намачкав со кремот за мозулчиња ,повторно без ефект...не дека боли нешо али ме нервират. Па ако некој имал искуство со нешо вакво нека поможит,ако не останете ми поздравени.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.764
Ај да ми кажете кој е најдобар кожен лекар во Скопје?

У Воена болница ќе идеш или Промедика ако сакаш приватно една многу убава и ептен стручна кожна докторица, е сеа ако ми текне ќе ти кажам и име, ама фул е секад у воена ти препорачувам да си одиш приватно лајк а бос :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Имам голем проблем да ја избричим брадава на лицево, се бричим скоро на секој 5 дена користим Gillette fusion, и Nivea пена за бричење- пробав и со гел ама исто ми се случува, бричот ми ја корне брадата место лагано да ја бричи, и само крварим. Дајте некој совет.. инаку да напоменем бричот го мењавам после секое 3 или евентуално 4 бричење.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
У Воена болница ќе идеш или Промедика ако сакаш приватно една многу убава и ептен стручна кожна докторица, е сеа ако ми текне ќе ти кажам и име, ама фул е секад у воена ти препорачувам да си одиш приватно лајк а бос :)
Ќе одам лајк а бос, ај кажи ми како се закажува за преглед, од поодамна не сум бил кај згодна докторка :D
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Сакам да пробам да пијам од овај јогуртот Баланс Плус, зошто стомаков ми е катастрофа, често пати имам подуеност, гасови, кркорење. Дали помага нешто во вакви случаеви?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom