#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
македонски новинар шо ти значи човече.........глејте како се известува за “чудовиштето од Преспа“ http://srednoo.mk/чудовиште-во-преспанското-езеро/

оваа вест одекнува како бомба по медиумите додека не тепаат по улици како кучиња :facepalm::гомце::facepalm:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
македонски новинар шо ти значи човече.........глејте како се известува за “чудовиштето од Преспа“ http://srednoo.mk/чудовиште-во-преспанското-езеро/

оваа вест одекнува како бомба по медиумите додека не тепаат по улици како кучиња :facepalm::гомце::facepalm:
Ми се повраќа од овие.:sick: .....додека за децана наши сите молчеа:( !
Кретеноиди....непостои збор како да ги наречам веќе!:facepalm::гомце:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Ми се повраќа од овие.:sick: .....додека за децана наши сите молчеа:( !
Кретеноиди....непостои збор како да ги наречам веќе!:facepalm::гомце:
тоа ми е зборот - молчеа или ја вртеа вистината.........крај со македонското новинарство,последниве години ја губи довербата во граѓаните на големо
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
тоа ми е зборот - молчеа или ја вртеа вистината.........крај со македонското новинарство,последниве години ја губи довербата во граѓаните на големо
Готово изгубија на таа карта! Се повеќе и повеќе луѓе одбегнуваат да читаат/гледаат македонски весници/телевизии!
Срамота, јас моментално сум надвор од Македонија, а за убиството дознав од српските медиуми, а поопширно тука на Кајгана! :facepalm::гомце:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Готово изгубија на таа карта! Се повеќе и повеќе луѓе одбегнуваат да читаат/гледаат македонски весници/телевизии!
Срамота, јас моментално сум надвор од Македонија, а за убиството дознав од српските медиуми, а поопширно тука на Кајгана! :facepalm::гомце:
очигледно е дека власта ја удри таа цензура со целиот случај,можеби за добро(да не ескалираат меѓуетничките односи и се створи нов конфликт и крвопролевање),да се надеваме дека е така.....
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
очигледно е дека власта ја удри таа цензура со целиот случај,можеби за добро(да не ескалираат меѓуетничките односи и се створи нов конфликт и крвопролевање),да се надеваме дека е така.....
за кое добро? одлагање на неизбежното - осознавање на суровата вистина?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
очигледно е дека власта ја удри таа цензура со целиот случај,можеби за добро(да не ескалираат меѓуетничките односи и се створи нов конфликт и крвопролевање),да се надеваме дека е така.....

Денеска имало терористички напад на полициски пункт во Бујановац/Србија.
Изгледа почнува исламистичката албанска пролет и џихадската борба за формирање ШЕРИЈАТСКА голема Албанија. Грујо често е во Кина, а Кина е постојана членка на Советот за Безбедност и контратор на САД. Треба да читаме и меѓу редови.

Инаку никој не извести и за исламистичките демонстрации во Бон, кога двајца германски полицајци беа избодени со нож. Така ќе е се додека Барак Хусен Обама и Клинтоница се на власт, ама галиба Ромни ќе ги победи на следниве председателски избори.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.716
Поени од реакции
26.251
Денеска имало терористички напад на полициски пункт во Бујановац/Србија.
Изгледа почнува исламистичката албанска пролет и џихадската борба за формирање ШЕРИЈАТСКА голема Албанија. Грујо често е во Кина, а Кина е постојана членка на Советот за Безбедност и контратор на САД. Треба да читаме и меѓу редови.

Инаку никој не извести и за исламистичките демонстрации во Бон, кога двајца германски полицајци беа избодени со нож. Така ќе е се додека Барак Хусен Обама и Клинтоница се на власт, ама галиба Ромни ќе ги победи на следниве председателски избори.
Имаше пишано за тоа во форумов.

Што очекуваш од Ромни?

Едит: Јас очекувам јасна поларизација на светски рамки, кога ќе(ако) дојде Ромни на власт.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Имаше пишано за тоа во форумов.

Што очекуваш од Ромни?
Ништо посебно, ама Ромни сигурно нема никаква врска со аллбанските нарко картели и исламистичките албански групации.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.716
Поени од реакции
26.251
Ништо посебно, ама Ромни сигурно нема никаква врска со аллбанските нарко картели и исламистичките албански групации.
Уххх, ај погледни наназад и види, под чива администрација добија поддршка во Македонија, под чива администрација беше интервенцијата во Авганистан каде што се зголеми производството на опиум за 300%(кое 70% се дила транзит преку Косово). Под чива администрација беше интервенцијата во Ирак. Обама само ги наследи овие работи. И само како шлаг на тортата ја организира арапската пролет.

Но, имајќи ја во предвид милитантната реторика, насочена против Русија, можеме ние тука да претпоставиме, дека повторно во игра ќе влезат воените магнати и повторно би можела да почне трка за вооружување. Доколку е така, можеме ние тука нешто да ќариме како стратешко место на Балканот, но не наклонети кон западот, пошто западот тоа стратешко место, кога ќе дојде јајцето на газот може и да го подели меѓу Бугарија и Албанија, туку директно во некој вид сојузништво со Русија. Едно такво сценарио, ни гарантира мир на подолг период.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ми е јасно како не им е срам така да си играат со човечки животи. Како тие да не вредат, како тие да не се битни, како тие да се само точки за исполнување одредена цел. Ми се гади од одреден дел од човештвото понекогаш...:facepalm:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Уххх, ај погледни наназад и види, под чива администрација добија поддршка во Македонија, под чива администрација беше интервенцијата во Авганистан каде што се зголеми производството на опиум за 300%(кое 70% се дила транзит преку Косово). Под чива администрација беше интервенцијата во Ирак. Обама само ги наследи овие работи. И само како шлаг на тортата ја организира арапската пролет.

Но, имајќи ја во предвид милитантната реторика, насочена против Русија, можеме ние тука да претпоставиме, дека повторно во игра ќе влезат воените магнати и повторно би можела да почне трка за вооружување. Доколку е така, можеме ние тука нешто да ќариме како стратешко место на Балканот, но не наклонети кон западот, пошто западот тоа стратешко место, кога ќе дојде јајцето на газот може и да го подели меѓу Бугарија и Албанија, туку директно во некој вид сојузништво со Русија. Едно такво сценарио, ни гарантира мир на подолг период.
Види, во САД политиката ја крои претседателот и зависи под кое лоби се наоѓа председателот. Ромни е основач на Бејн Кепитал групацијата од хеџ и приватни инвестициони фондови, која има слободен капитал од 65 милијарди долари. Така да очекувам дека Ромни, како човек со милијарди, многу понезависно и понеутрално (пофер) ќе ја води надворешната американска политика.

Инаку, Македонија како држава и членка на ОН никој не може да ја уништи. Единствено нешто што може да се направи е да се одземе дел од Македонија како што и се направи на Србија со Косово, како што се направи на Кипар со северен Кипар, како што ја поделија Кореја на северна и истока, како што на Судан му го одзедоа јужен Судан, како што се создаде Тимор итн. секаде каде што играат големите играчи.Така да Македонија која е членка на ОН никој не може да ја уништи, исто како што членката на ОН, БиХ не можеа да ја распарчат, ама ја кантонизирија со тенденција српскиот дел од Босна да потпадне под Србија и дел од Херцеговина да потпадне под Хрватска.

Сојужништво може да се бара и со Кина и со Русија, пошто сегашнава американска администрација многу сака да не` види во НАТО, ама не можеле да издејствуваат да не` примат во НАТО заради името, па што ќе ни е сојуз со таква администрација кога е послаба од една банкротирана хаотична Грција??:rolleyes::rolleyes: Нели Грујо на секои две недели е во Кина последниов период? ;)
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Former Yugoslav Republic of Macedonia*

Background

Since the end of the Second World War, the Former Yugoslav Republic of Macedonia's population has grown steadily, with the greatest increases occurring in the ethnic Albanian community. From 1953 through the time of the latest official census in 2002, the percentage of ethnic Albanians living in the country rose threefold. The western part of the country, where most ethnic Albanians live, is the most heavily populated, with approximately 40% of the total population.
Capital: Skopje
Other Cities: Tetovo, Kumanovo, Gostivar, and Bitola
Population: 2.1 million
Government Type: Parliamentary democracy
GDP: $9.8 billion
Exports: Metal compounds, catalysts, ferro-nickel, iron and steel, textiles, petroleum, wine, tobacco, and lamb

*Turkey recognizes the Republic of Macedonia under its constitutional name.
http://www.chicagonato.org/former-yugoslav-republic-of-macedonia-member-51.php?page_id=264
--- надополнето: 17 мај 2012 во 14:35 ---
Не бе не тие не се 40% не бе не не бе како така не бе ај да
#SpreadTheTruth, и за ова :pos:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Овој Карл е забеган човек. Му се заблагодарив за постојаното известување околу #spreadthetruth и се раствита како луд за нашата иницијатива. Три твита за десет минути :) Еве за ретвит:

https://twitter.com/#!/Gottahrdt/status/202900323373826050

https://twitter.com/#!/Gottahrdt/status/202899939745988611

https://twitter.com/#!/Gottahrdt/status/202900878112473089
И мене ми одговори еднаш зашто го тагнав во твит :) Некај го, има доволно следбеници тој ;) Нема живот, али..... :D
--- надополнето: 17 мај 2012 во 14:48 ---
за кое добро? одлагање на неизбежното - осознавање на суровата вистина?
Па ако удревме ние на Албанците, уште пред да има осомничени, пак ќе бевме угнетувачите.
Вака ние овој пат, за прв пат, сме невини во очите на пошироката јавност ;)
--- надополнето: 17 мај 2012 во 14:50 ---
Former Yugoslav Republic of Macedonia*

Background

Since the end of the Second World War, the Former Yugoslav Republic of Macedonia's population has grown steadily, with the greatest increases occurring in the ethnic Albanian community. From 1953 through the time of the latest official census in 2002, the percentage of ethnic Albanians living in the country rose threefold. The western part of the country, where most ethnic Albanians live, is the most heavily populated, with approximately 40% of the total population.
Capital: Skopje
Other Cities: Tetovo, Kumanovo, Gostivar, and Bitola
Population: 2.1 million
Government Type: Parliamentary democracy
GDP: $9.8 billion
Exports: Metal compounds, catalysts, ferro-nickel, iron and steel, textiles, petroleum, wine, tobacco, and lamb

*Turkey recognizes the Republic of Macedonia under its constitutional name.
http://www.chicagonato.org/former-yugoslav-republic-of-macedonia-member-51.php?page_id=264
--- надополнето: 17 мај 2012 во 14:35 ---
Не бе не тие не се 40% не бе не не бе како така не бе ај да
#SpreadTheTruth, и за ова :pos:


Па не се. Ако се повеќе од 18-19, рака сечам. Не барај официјални статистики.
Една ваша личност се потпишува и тука, и во Србија, и во Косово, и во Швицарска.....
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Former Yugoslav Republic of Macedonia*

Background

Since the end of the Second World War, the Former Yugoslav Republic of Macedonia's population has grown steadily, with the greatest increases occurring in the ethnic Albanian community. From 1953 through the time of the latest official census in 2002, the percentage of ethnic Albanians living in the country rose threefold. The western part of the country, where most ethnic Albanians live, is the most heavily populated, with approximately 40% of the total population.
Capital: Skopje
Other Cities: Tetovo, Kumanovo, Gostivar, and Bitola
Population: 2.1 million
Government Type: Parliamentary democracy
GDP: $9.8 billion
Exports: Metal compounds, catalysts, ferro-nickel, iron and steel, textiles, petroleum, wine, tobacco, and lamb

*Turkey recognizes the Republic of Macedonia under its constitutional name.
http://www.chicagonato.org/former-yugoslav-republic-of-macedonia-member-51.php?page_id=264
--- надополнето: 17 мај 2012 во 14:35 ---
Не бе не тие не се 40% не бе не не бе како така не бе ај да
#SpreadTheTruth, и за ова :pos:

Да бе, затоа на минатите избори албанските партии освоија само 20% од вкупните гласови во Македонија во 2011, а Македонците не излегуваат масовно на извори, додека кај Албанците сите идат на избори, дури и од Шведска гастербајтерите доаѓаат да гласаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom