Фан Клуб: Јувентус

С

сашенко

Гостин
Ај најди ми кога Агуеро експлицитно кажал дека сака во Јуве да игра.
Нема такво нешто.Има изјавено само дека е горд на тоа што Јуве се интересира за него и дека играње за Јуве би бил голем чекор во неговата кариера.Ама освен вакви коментари немаше ништо друго
 
A

apidrone

Гостин
Нема такво нешто.Има изјавено само дека е горд на тоа што Јуве се интересира за него и дека играње за Јуве би бил голем чекор во неговата кариера.Ама освен вакви коментари немаше ништо друго
Епа Јуве не може да му понуди плата колку што може Сити. А лани не можеше ни место у ЛШ да му обезбеди. Али сеа тоа е завршена прикаска. Според мене, треба да се донесе некој што веќе се докажал во Серија А. Не гледам подобра опција од Кавани, 25 годишен, докажан голгетер, башка ако Наполи не успеат да се пласираат во ЛШ (што е многу веројатно), полесно и би дошол.
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Турете му го пепелот на Красич што ќе си оди,такви играчи има што доаѓаат и си одат!Помислете на тоа дека ДЕЛ ПИЕРО ќе го напушти клубот вие за Красич сте се фатиле!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Треба многу да тренира и да се труди, за да може да стигне во комбинација, некаде сретнав дека Конте од него барал да игра и во напад и во одбрана да се враќе а тоа го неможел Красиќ па може затоа нешто да говори, жал ми е многу за човекот, кога ке се сетам не вадеше од калта, постигнуваше супер голови, имаш продори страшни а сега не е ни на клупа, не треба вака. :/ Барем да се даде шанса на овој натпревар на Елија и него.
За Елија неможеме ништо да кажеме, не е играл во Јуве, а за Красиќ кога знаеме што е правел за нас, жално е да си оди.
Плус да надополнам не ја контролира топката како што ја контролираше но тогаш не се играше многу тимски и затоа јуве заврши таму каде што заврши сега му бега од нозе нема повеќе од еден пас точен на утакмица скорз се загуби како да игра сам а не тимски.Конте тоа го виде тотално го поддржувам но можеше да игра барем во купот
 
С

сашенко

Гостин
Абе батали Красич, битно е кои ке дојдат а не кои ке си отидат.Клубот нема да даде битни играчи летово никаде освен Дел Пиеро шо ке замине.Битно е кој се ке влезе во тимот.Верати и Погба ветуваат многу како за старт.Ама летово несмее да помине без лев бек да се донесе и еден врвен напаѓач.Прашањето е кои ке бидат тие.А ова Красич, Елија шо ке си идат турете им пепел
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Дечки сигурен сум дека и наредната година продолжуваме во ист ритам, поради една едноставна причина.

Конте и Марота работат тимски, се носат играчи кои ги задоволуваат барањата на тренерот. Конте на сите им даде до знаење какви играчи се бараат во Јуве, па многу од разгалените фудбалерчиња шо не сакаат да го запотат газот нема ни да помислат да идат во Јуве.

Кај Конте или плукаш крв за дресот, или не си дел од екипата. Трето нема!
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Ај најди ми кога Агуеро експлицитно кажал дека сака во Јуве да игра.
"Contact with the Bianconeri has been constant," Satin told Tuttosport. "Aguero wants to move to a big club and Juventus fits this profile.In several interviews in the past, Aguero would always say that he is open to the idea of moving to a bigger club.

“We are aware of the club’s rejuvenation plans but that isn’t enough to impede an agreement. The chances of seeing Aguero wear the Juve jersey are concrete.”
 
С

сашенко

Гостин
Абе шо пари ке бидат маиците кажа некој?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
"Contact with the Bianconeri has been constant," Satin told Tuttosport. "Aguero wants to move to a big club and Juventus fits this profile.In several interviews in the past, Aguero would always say that he is open to the idea of moving to a bigger club.

“We are aware of the club’s rejuvenation plans but that isn’t enough to impede an agreement. The chances of seeing Aguero wear the Juve jersey are concrete.”
Нека дреме таму копилето лани кога го бараа што не дојде него јуве стана шампион и одма гз лижат сите не ни требаат такви
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Нека дреме таму копилето лани кога го бараа што не дојде него јуве стана шампион и одма гз лижат сите не ни требаат такви
не знам дали свати од предходните муабети,оваја изјава е од лани пред да почни сезоната,не дека сега лижел г'з.
Го бараше Јуве ама го бараше за 35 милиони а Шити го купу за 38. За тие помочани 3 милиони шо ги дадоја за еден Бориело сега ќе имавме класа играч,а за голема плата ко шо напиша apidrone погоре,демек многу пари биле за јуве да му плаќа,тој во сити зема околу 9,5 милиони фунти годишно (не ме држи за збор) колку шо зема и еден Ибрахимович во Милан.
и на крај краева шо сакате бе луѓе,да не треба од сега секој пред да потпиши договор на детектор за лаги да оди,дали стварно го сака тимот или пошто јуве е првак има дојдено?
Јес да беше Јувентус феноменален и оваја е играта шо ја чекав со години,ама не заборавајте дека шампион стана и пошто Милан беше отепан од повреди и играше и во ЛШ а сепак се држеше до предпоследно коло.Ако сакаме и в година да бидиме прваци,ЌЕ МОРА играч од светска класа и за таков нема ценкање,пак ќе го спомнам Ибрахимович пошто убеден сум дека него го заболе за Милан и за навивачите на милан и таму е само заради пари,да му се деси сега она шо му се деси на Јуве 2006та тој прв ќе испари од таму,а сепак е прв стрелец и најбитен играч. Не се надевајте дека ќе најдите некој шо ќе го сака тимот како Дел Пиеро а ќе игра ко Ван Перси пошто таков нема
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Јас имам најубава и најреална можност .
Игураин е мојата желба...игра страшно ,многу е млад што значи на некого ке може да градиме идина и Реал Мадрид дигурно ке купе уште еден напаѓач и ке сака да се реши со Игурин а и да не купе сепак Игуаин е 2 ра постава .
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Кој сакаат нека доведуваат, се додека има резултати и додека Јуве освојува нема да има замерки. Кој е во можност во недела обавезно во New York caffe да не има во што поголем број :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom