Црвена Ѕвезда ќе гради нов стадион

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Црвена Ѕвезда ќе гради нов стадион (ХРАМ).Колку шо видов во видеото ќе биде страшно добар стадион.
Договорот ќе биде потпишан во четврток на 26,04,2012. Работите ќе ги изведува Кинеска фирма
Дали на србија и треба вакво здание покрај тоа што ја имаат Маракана?

http://www.kurir.mk/sport/fudbal/68647-Video-Noviot-fudbalski-hram-na-Crvena-Zvezda

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Мене конкретно ми се свиѓа ова. Сеа имам хипстери другари што демек нејќеле, традицијата се рушела не знам шо... А и цела сезона ќе се навива од источна трибина најверојатно. Со работи се старта од наредна година а у четврток ќе се потпише изглеа официјално :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.935
Како што читам од 60 до 70 илјади гледачи. Проектот е супер, само бројот на седишта е преголем. Незнам зошто на Балканов се форсира таа мегаломанија. Стадион од 30-35 илјади би бил многу попрактично решение, а и би изгледал многу поубаво. Вака и со 20000 луѓе ќе изгледа празен.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.748
Поени од реакции
9.875
Зш кинеска фирма..нема ли некоја способна српска фирма да го гради? Иначе убав овака на око,ама преолем,никад нема да го напунат,поготово не со ваков тим каков што имаат сега.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Зш кинеска фирма..нема ли некоја способна српска фирма да го гради? Иначе убав овака на око,ама преолем,никад нема да го напунат,поготово не со ваков тим каков што имаат сега.
На дерби ќе се напуни сигурно, до сеа се пунел со капацитет од 55 000 и луѓе без карти остануваа, не е проблем за плус 5000. Само шо со послаби екипи ништо од пунење, освен ако не е гага влез, пошо коа беше беспари и со Смедерево и со Спартак имаше 40 000 луѓе.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
ми се свиѓа стадионов коа ќе г о изградат кај и да е 2020 мора да се иде :свиркам:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Е ова се вика модерен проект а не наше Скопје 2014.
Малку музиката на клипов е детска, т.е несоодветна.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.748
Поени од реакции
9.875
Е ова се вика модерен проект а не наше Скопје 2014.
Малку музиката на клипов е детска, т.е несоодветна.
Стадион и СК 2014 нема допирна точка..ама никаква.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Графит ноћас написан у Новом Саду: "Будете ли правили нову Маракану,ми вам обећавамо да ћемо је свим снагама рушити,јер на нашој Маракани је ИСПИСАНА ИСТОРИЈА"!
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Такође, ово није ништа ЗВАНИЧНО, нити ми мислимо да ће се стадион заиста направити тако да немојте се џаба залетати, али уколико после свега, дође до реализације пројекта, биће то засигурно највећа приватна инвестиција у главном граду Србије у наредних неколико година.

у дескрипшн
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе ќе го направат ама после цела Србија 10 години ќе нема леб да јаде.

:icon_lol:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Стадион и СК 2014 нема допирна точка..ама никаква.
Е па и не е баш дека нема. Како што можам да видам проектот не се однесува само на изградба на стадионот, туку и на некои модерни градби кои ке се наоѓаат околу стадионот заедно со парковите и паркинзите. Според мене иснтересна е замислата,поготово металната конструкција на трибините која е распоредена во вид на звезда, баш оригинално, само уште да се оствари.
--- надополнето: 23 април 2012 во 18:54 ---
Браво дете, патриотчино една, ајде сега ако имаш нешто паметно кажи, ама бидејки ти не знаеш што друго да кажеш ти преостанува да вреѓаш, а тоа значи дека си изгубен во време и во простор.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
А чекај државата че прај или клубот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom