Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
I ako se albanci jas ke baram da se kaznat najstrogo P.S ako moze vikaj me albanec kako jas tebe sto ti se obrakam so makedonec ako ne togas i jas ke preminam na drugo izrazuvanje
Normalno e toa be Brat , na koj Albanec mu odgovara da se ubivaat 5 deca ?.. ja bar dosega kolku sto sum zborel za ovoj slucaj po gradot , nitu eden takov ne sretnav.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Фала ти за ова, дури и да има некој од тие космополитите, ќе го премислиш. Може и очите ќе им ги отвориш.
Сега си играш к.. дека и да сме сакале, не сме можеле да се организираме, а вие, вашата силина, вашиот НАРОД КОГА ТАКА ВИКАЛ, изглеговте 5 илјади и крштевте во Гостивар (бидејќи се започнало таму)..
Еее.. џандар нападнаа, се бранеше човекот, ќерката ја нападнаа, вие ги браните напаѓачите затоа што се албанци и кршите по цел град.. тоа било супер одвивање.
ЧИТАЈТЕ, КОСМОПОЛИТИ, не го измислив овој човек јас, си постои. Најверојатно им е еден од пописмените, глеаш на форум иде, пишува, чита..
Тоа е тоа..
NAIVNI bez veze se praite... Ne imase incidenti.. Pri krajot deca 14-15 god. kako sto slusnav skrsile po nekoi dukani bez veze se vlezeni vo nivnite filmovi... SAMO ODBRANA? ajmooo CEL OKVIR u zaginatite ..

Aj Pozz nemam sto drugo da kazam , osven sto ve vidovme vo "vasite" protesti..

Bravo za KAJGANA sto postoi - si imate dobro mesto ovde da citate komentirate megu sebe ...

Neka si ja zavrsat ekspertite rabotata kako sto znaat .. i vie treba da ne vlezete i da pagate na provokaciii bezpotrebno..
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Normalno e toa be Brat , na koj Albanec mu odgovara da se ubivaat 5 deca ?.. ja bar dosega kolku sto sum zborel za ovoj slucaj po gradot , nitu eden takov ne sretnav.
во ред ,почитувам такви луѓе,ајде сега да се вратиме на темата и да останеме со ладни глави во ова тешко време.
 

wqx

Член од
12 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
36
Имаме со што да се бориме,и знаеме убаво како треба да го употребиме.Али и покрај тоа не треба одма да се мисли на 2001 бидејки тие што не доживеале незнаат како е.А ако веќе дојде до тоа,само Паравојската може да ни помогне,бидејки со срце се борат за Македонија,ова денеска се све пички!
Не е дека се пички , така се воспитувани , еве гледаш се учиме на мир и толеранција , за разлика од нив што спијат со оружје
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
NAIVNI bez veze se praite... Ne imase incidenti.. Pri krajot deca 14-15 god. kako sto slusnav skrsile po nekoi dukani bez veze se vlezeni vo nivnite filmovi... SAMO ODBRANA? ajmooo CEL OKVIR u zaginatite ..

Aj Pozz nemam sto drugo da kazam , osven sto ve vidovme vo "vasite" protesti..

Bravo za KAJGANA sto postoi - si imate dobro mesto ovde da citate komentirate megu sebe ...

Neka si ja zavrsat ekspertite rabotata kako sto znaat .. i vie treba da ne vlezete i da pagate na provokaciii bezpotrebno..

Podobro protesti, odkolku skrien gnev na sekoj kosh koj bi te demnel ;)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
koga gi citav komentarite zabelezav deka ima albanci koi razmisluvaat porazlicno od mnozinstvoto od nivniot etnikum(ne sakaat nasilstva, ne sakaat vojna, sakaat da se otkrijat storitelite i da se kaznat). NO KAKO MOZE DA IM VERUVAME NA ALBANCITE DEKA SAKAAT MEGUETNICKI SOZIVOT KOGA NITU EDNAS NE DALE PODRSKA NA EDNA POLICISKA AKCIJA VO NASELENITE MESTA SO ALBANSKO NASELENIE ZA ODZEMANJE NELEGALNO ORUZJE I SUZBIVANJE I APSENJE NA KRIMINALNITE BANDI, TUKU POSTOJANO SE ZALAT DEKA BILE MALTRETIRANI, DEKA NEMALE NIKAKVI PRAVA, GI SITIAT I KRIJAT KRIMINALCITE I RED DRUGI RABOTI? EVE UAPSIJA DVAJCA CLENOVI NA NAVIVACKATA GRUPA BALISTI KOI PALEA ZNAMINJA I PRAVEA INCIDENTI I EKSPRESNO BEA OSLOBODENI SAMO ZA DA NE SE PODGREVAAT MEGUETNICKITE TENZII. E KOGA EDNAS KE ZASTANAT I KE DADAT PODRSKA ZA AKCIITE NA MVR I EDNAS ZA SEKOGAS KE KAZAT DOSTA NI E OD VAKVITE BANDI BEZ RAZLIKA NA KOJA ETNICKA GRUPA SPAGAAT E TOGAS KE MOZAM DA VERUVAM DEKA KE MOZE DA IMAME MEGUETNICKI SOZIVOT.
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Ај и ова веќе да се одговори, доста со тоа смирување и тој ваш разум. Спинерот или креаторот на кризата не му е јасно изгледа дека ваквиот дел од Македонскиот народ, нема да војува, по никоја цена, дури сметале дека подобро вака да ни ги убиваат децата, отколку војна да имало.. и цело време ги плашат со тој збор: војна, војна, војна, војна

НИКОЈ НЕ САКА ВОЈНА.
АКО МИСЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ЧЕКАМЕ СИТЕ ДА НЕ ИСПОУТЕПААТ, САМО ЗА ДА НЕМА ВОЈНА, НЕ СТЕ НОРМАЛНИ.

Креаторот на криза многу ќе се зезне, овој народ тука изгледа сака повеќе да трпи, отколку да се соочи со вистината. Требаше да проба да убие 5 грци во Атина, па да видиме после разум..
Или во било која држава, еве.. која ја сметате за „демократска„...Америка? Америка гази по цел свет и вака и така, не дај боже дома да им се случи нешто. Русија, видовме што прави..
Кина, да не спомнувам..Индија исто.
Тоа е светот.. на кого се угледуваме ние? Како треба да се однесуваме? Ајде, дајте пример како која држава
Затоа што никоја држава вака нема да остави да ни умираат деца по улици и само тоа педерското „смиреност, разум, смиреност, разум„
Како Норвешка на пример (лани).

Како Израел на пример (кога им ги убија олимпијците во 1972).

Како Франција на пример сега (нема разулавен народ да каменува Арапски куќи и дуќани, нели).
 
H

HoT IcE

Гостин
Џабе се напаѓате меѓуетнички, се знаеме кој е кој, ние испуштивме големи нешта во 2001 година, и со еден предлог на Љупчо Георгиевски за етнички чиста и поделена Македонија. Тогаш сите викаа ќе има етнички соживот и мир во Македонија, само да им се дадат правата, но еве се докажа пак она: На куче дај му прст, ќе ти ја искаса раката.
Сега сме во офсајд ситуација, каков чекор и да направиме, ние губиме, топката е забранета за нас.
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
а од каде знаете дека се Албанци?И да биле,ја сто пати сум одел на риболов,па никој не ме убил.сакам да кажам дека и Албанец да бил и Германец да бил неможе да те убие без причина,тиа петте сигурно биле замешани у некои гомна ама секако тоа не вестите не го кажуваат и да го знаат...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
NAIVNI bez veze se praite... Ne imase incidenti.. Pri krajot deca 14-15 god. kako sto slusnav skrsile po nekoi dukani bez veze se vlezeni vo nivnite filmovi... SAMO ODBRANA? ajmooo CEL OKVIR u zaginatite ..

Aj Pozz nemam sto drugo da kazam , osven sto ve vidovme vo "vasite" protesti..

Bravo za KAJGANA sto postoi - si imate dobro mesto ovde da citate komentirate megu sebe ...

Neka si ja zavrsat ekspertite rabotata kako sto znaat .. i vie treba da ne vlezete i da pagate na provokaciii bezpotrebno..
Мислам ти ако пиеш нафта и некои од заслепените тука што зависат од партиска книшка и се труени од телевизиите,не значи дека можеш мене и таквите како мене да не излажеш.
Значи да не се лажеме,убиството на тие двајца од Гостивар беше самоодбрана,не знам ти што би правел некој да ти ја нападне ќерката,а после тоа и тебе ?
Ќе му дадеш баклава и боза ?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ај гледам, сите сте со некакви ваши сценарија па јас малце да поставам прашања, кои тотално не ми изгледаат логични.

Интересни прашања ми поминаа пред малце. Едно од нив е - ако се професионалци, како што е до сега докажано, зашто би ја оставиле колата, која била на местото на злосторството, на толку видно место?
Во автомобилот, сигурно би имало некој доказ, отпечаток, влакно или што и да е, што би го покажал идентитетот на некој од убијците.
И сега други прашања, поврзани со ова.
И со што избегале од таму и дали преку граничен премин? Дали некој ги пречекал или имале кола таму паркирана, каде што застанале? Дали преминале всушност преку граница? Дали е можно да е оставена колата, баш на тој пат, да биде лесно видена, за да се остави впечаток дека се тргнати преку Блаце? Или пак не се до толку професионалци, како што мислевме?

Што е со медиумите од Србија и дали знаат нешто повеќе околу настанот? Дали се обидуваат да постигнат нешто, со тоа што пишуваат спектакуларни статии и со тоа да пробаат да предизвикаат нешто, со тоа што би ги подзапалиле читачите од Македонија? Дали е само начин да бидат популарни кај нас, со тоа што ќе прават спектакуларни статии, како таа со мистериозниот сведок?

Пак околу автомобилот. Според тоа, дека е внесен во Македонија од странство, на него се поставени таблички кои припаѓаат на друг автомобил, се работи за долготраен процес. Зашто некој би го направил тоа, само за да убие 4 деца и 1 сведок на убиствата и потоа да избега и да ја остави колата, која и така никој ја нема видено на местото на злосторот? Дали автомобилот е дел од некој план или само нешто што го користеле убијците секојдневно и не поврзано со убиствата? Дали е планот да се убијат 4 деца, тотално без причина? Зашто?

Зашто некој би внесол автомобил во странство, би нашол таблички од друг, веќе расклопен, автомобил, би ги поставил на автомобилот, би убил 4 деца и 1 сведок, во бегање би го напуштил автомобилот и би преминал граница со некое друго превозно средство?

Тотално ми нема логика.

Битно, ќе чекам вистинските експерти, кои учеле за ова и се ангажирани на случајот, да излезат со своја анализа и така ќе ми се одговорат овие прашања...
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Добро е што не ти кажале да убиеш некого.
Кој го симна Македонското знаме на фудбалски натпревар?
Цело време провоцирате и после се правите невини, кој го бојкотираше пописот?
Биле 200 души, не терај да излезе и старо и младо а камо ли цела Македонија да се дигне на протест.
Седете мадро, на Македонецот му е веќе преку глава, ги минавте сите граници.
Батка не се нервирај бе, они знаеш како функционираат?, ќе искочи оџата и ќе каже утре сите "мажи" на протест, или од денес ќе плаќате струја, или слично и они одма слушаат. Ако убаво се размисли нивното организирање е добро и дури ни интернет или фејсбук не им треба, се знае како ќе каже оџата така.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
NAIVNI bez veze se praite... Ne imase incidenti.. Pri krajot deca 14-15 god. kako sto slusnav skrsile po nekoi dukani bez veze se vlezeni vo nivnite filmovi... SAMO ODBRANA? ajmooo CEL OKVIR u zaginatite ..

Aj Pozz nemam sto drugo da kazam , osven sto ve vidovme vo "vasite" protesti..

Bravo za KAJGANA sto postoi - si imate dobro mesto ovde da citate komentirate megu sebe ...

Neka si ja zavrsat ekspertite rabotata kako sto znaat .. i vie treba da ne vlezete i da pagate na provokaciii bezpotrebno..
Абе тоа е тоа однесување, како исти да сте сите еј,
прво има видео снимки за протестот во Гостивар и Струга и Тетово дека се бара голема Албанија, знамиња само Албански, палење Македонско знаме строго, и искршени дуќани (пак, со видео снимки) и сега ти вика.. „абе нешто слушнва.. АМА ЈА НЕ ЗНАМ“, а бил таму и учесник е.

Така и за се друго, кај што треба да се апси албанец заради криминал...„ја не знам„
тепања по автобуси..„ја не знам, нешто слушнав.. ама слабо, не се сеќавам„
голема Албанија на секој протест... „тоа некој деца..што знаат деца? 14 15 годишни.. ја не знам, нешто слушнав„
Внатре во џамија 100 терористи, вооружување колку сакаш...старец пред џамијата „ја не знам, не се сеќавам..нешто слушнав„
Само сакам да се остави да се прочита ова.
И пазете, ова е мислење на еден од покултурните албанци.
Мислењето на попримитивните албанци останува во вашата имагинација..какво е и што е.
--- надополнето: 16 април 2012 во 23:54 ---
NAIVNI bez veze se praite... Ne imase incidenti.. Pri krajot deca 14-15 god. kako sto slusnav skrsile po nekoi dukani bez veze se vlezeni vo nivnite filmovi... SAMO ODBRANA? ajmooo CEL OKVIR u zaginatite ..

Aj Pozz nemam sto drugo da kazam , osven sto ve vidovme vo "vasite" protesti..

Bravo za KAJGANA sto postoi - si imate dobro mesto ovde da citate komentirate megu sebe ...

Neka si ja zavrsat ekspertite rabotata kako sto znaat .. i vie treba da ne vlezete i da pagate na provokaciii bezpotrebno..
Абе тоа е тоа однесување, како исти да сте сите еј,
прво има видео снимки за протестот во Гостивар и Струга и Тетово дека се бара голема Албанија, знамиња само Албански, палење Македонско знаме строго, и искршени дуќани (пак, со видео снимки) и сега ти вика.. „абе нешто слушнва.. АМА ЈА НЕ ЗНАМ“, а бил таму и учесник е.

Така и за се друго, кај што треба да се апси албанец заради криминал...„ја не знам„
тепања по автобуси..„ја не знам, нешто слушнав.. ама слабо, не се сеќавам„
голема Албанија на секој протест... „тоа некој деца..што знаат деца? 14 15 годишни.. ја не знам, нешто слушнав„
Внатре во џамија 100 терористи, вооружување колку сакаш...старец пред џамијата „ја не знам, не се сеќавам..нешто слушнав„
Само сакам да се остави да се прочита ова.
И пазете, ова е мислење на еден од покултурните албанци.
Мислењето на попримитивните албанци останува во вашата имагинација..какво е и што е.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
5
Дајте доста со муабетите за војна, аман! Прво не сме кадарни за тоа т.е. не смееме на своја рака да одлучуваме за такво нешто, второ кај сме утепани и полни долгови, војна ќе не дотепа до толку. Така било тоа, божем кантер страјк ќе играме па ќе земеме да се попукаме малце. Дајте вратете се во реалноста и не скокајте за џабе.
prijatelke vojnata ne ja sakame i ne ja barame nie makedoncite nie sme najmirotvoren narod sto od sekogas do den denes e napagan nie samo se branime ova sto se sluci e preterano gi pomina site granici vojnata ja baraat drugi i ke ja ima nazalost ako imas uceno istorija seti se na bukureski miroven dogovor vo 2013 god na 10 avgust istekuva aneksot na dogovorot so koj e podelena i rasparcena zalna nasa makedonija od srbija grcija bugarija i albanija i koga spored toj dogovor znaci na 100 godisninata treba da i se vratat tie teritorii e za da ne dojde do toa e planirano da ima vojna a baska sto najgolemiot del od albancive si sakaat golema albanija i 6 zvezdi na kosovskoto zname gi obelezuvaat teritoriite na golema albanija i zatoa celo vreme ne provociraat ne maltretiraat i sega se navredeni za denesniot protest a neka se setat tie kako izvikuvaa vo struga kako ne navreduvaa nas na 28 noemvri 2011 god odn pred 4 meseci a da ne zboram za protestite povod vevcanskiot karneval za zapalenite crkvi i za mnogu drugi raboti realnosta e ovaa nie ne skokame dzabe ova e revolt nie samo se branime zasto toa mozese da se sluci na sekoj od nas decava nemaat nikakva vina
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Абе тоа е тоа однесување, како исти да сте сите еј,
прво има видео снимки за протестот во Гостивар и Струга и Тетово дека се бара голема Албанија, знамиња само Албански, палење Македонско знаме строго, и искршени дуќани (пак, со видео снимки) и сега ти вика.. „абе нешто слушнва.. АМА ЈА НЕ ЗНАМ“, а бил таму и учесник е.

Така и за се друго, кај што треба да се апси албанец заради криминал...„ја не знам„
тепања по автобуси..„ја не знам, нешто слушнав.. ама слабо, не се сеќавам„
голема Албанија на секој протест... „тоа некој деца..што знаат деца? 14 15 годишни.. ја не знам, нешто слушнав„
Внатре во џамија 100 терористи, вооружување колку сакаш...старец пред џамијата „ја не знам, не се сеќавам..нешто слушнав„
Само сакам да се остави да се прочита ова.
И пазете, ова е мислење на еден од покултурните албанци.
Мислењето на попримитивните албанци останува во вашата имагинација..какво е и што е.
--- надополнето: 16 април 2012 во 23:54 ---

Абе тоа е тоа однесување, како исти да сте сите еј,
прво има видео снимки за протестот во Гостивар и Струга и Тетово дека се бара голема Албанија, знамиња само Албански, палење Македонско знаме строго, и искршени дуќани (пак, со видео снимки) и сега ти вика.. „абе нешто слушнва.. АМА ЈА НЕ ЗНАМ“, а бил таму и учесник е.

Така и за се друго, кај што треба да се апси албанец заради криминал...„ја не знам„
тепања по автобуси..„ја не знам, нешто слушнав.. ама слабо, не се сеќавам„
голема Албанија на секој протест... „тоа некој деца..што знаат деца? 14 15 годишни.. ја не знам, нешто слушнав„
Внатре во џамија 100 терористи, вооружување колку сакаш...старец пред џамијата „ја не знам, не се сеќавам..нешто слушнав„
Само сакам да се остави да се прочита ова.
И пазете, ова е мислење на еден од покултурните албанци.
Мислењето на попримитивните албанци останува во вашата имагинација..какво е и што е.
Батка алал да ти е, ова е вистината колку и да се прават некои овде енглези, албанците се такви како што ги опиша. Затоа браќа македонци учете, учете и не заборавајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom