Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

D

dystopian

Гостин
cekaj be sho zborash objasni
Седам на компјутер, прозорот отворен и слушнав истрели најверојатно од пиштол, и тоа два вида зошто едниот беше со послаб звук од другиот... Траеше отприлика 10тина секунди. Реков и претходно, ова и не е некоја реткост кај мене ама со оглед на настаните последниве неколку дена мислам на најлошото. Но ај да не претерувам, се надевам дека некој решил да слави (свадба или што ти ја знам)...
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Седам на компјутер, прозорот отворен и слушнав истрели најверојатно од пиштол, и тоа два вида зошто едниот беше со послаб звук од другиот... Траеше отприлика 10тина секунди. Реков и претходно, ова и не е некоја реткост кај мене ама со оглед на настаните последниве неколку дена мислам на најлошото. Но ај да не претерувам, се надевам дека некој решил да слави (свадба или што ти ја знам)...

наша свадба не е .....велигден е.........може друга веселба, најверојатно
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
mame mu ebam na site vesti istoto ne e od etnicki karakter smirete gi strastite ne razbiraat kolku poveke povtoruvaat pognevni ne pravat ne be gi fatija da gi tepat decata oti fatija nekolku ribi sega ke recat otepani poradi ribi brkceto si misli site imame iq kako nejze da dozvolime da ne zaebavaat
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
цццццццццц грешка си, во Сребреница како што гледав по видеава на Јутјуб никаде не ги спуштаат од камиони, туку таму ги тераат да трчаат низ шума па кој избега ОК, а кој не...
Во Сребреница ги пуштија да одат преку планина до Тузла, некои стигнаа во Тузла, а некои не .......... тие неколку илјади беа утепани по патот низ шумата, на видеата се гледа како Србите пукаат оддалеку(на ќоро) по планината !
!
vo pravo si, posle gi sobiraa telata, gi vrakaa nazad i gi zakopaa vo ogromna dupka.
srbskite teroristi se pohumani od hrvatskite i albanskite!!!
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Седам на компјутер, прозорот отворен и слушнав истрели најверојатно од пиштол, и тоа два вида зошто едниот беше со послаб звук од другиот... Траеше отприлика 10тина секунди. Реков и претходно, ова и не е некоја реткост кај мене ама со оглед на настаните последниве неколку дена мислам на најлошото. Но ај да не претерувам, се надевам дека некој решил да слави (свадба или што ти ја знам)...
Свадба бе....
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Има хронологија на убиствата?
Целта да не била 45 годишниот, а овие 4 да се очевидците??
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
цццццццццц грешка си, во Сребреница како што гледав по видеава на Јутјуб никаде не ги спуштаат од камиони, туку таму ги тераат да трчаат низ шума па кој избега ОК, а кој не...
Во Сребреница ги пуштија да одат преку планина до Тузла, некои стигнаа во Тузла, а некои не .......... тие неколку илјади беа утепани по патот низ шумата, на видеата се гледа како Србите пукаат оддалеку(на ќоро) по планината !
Овој масакар(Смилковско ез.) личи на масакрите на УЧК во Косово, кои ги правеа врз српското население(најчесто селани) откако српската армија и полиција потполно се повлекоа од покраината во почетокот на јуни.1999, како и на масакрите врз Србите во Хрватска, уште пред да почне званично војната !
Ги пуштија знам најчесто во масовна гробница.
Еве ти одговор како најчесто починале луѓето во масовните гробници во Сребреница:
http://www.youtube.com/watch?v=zr2jfcSP5dE&feature=fvwrel
3.00
Значи најчеста смрт е пукање во глава од непосредна близина.
Ако ме држи сеќавањето добро учк најчесто силуваа и се изживуваа врз телата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дај бе вие новите што сте уклучете КИРИЛИЦА да му се сневиди. Се кладам дека 80% не ви ги ни читаат постовите на латиница.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Има хронологија на убиствата?
Целта да не била 45 годишниот, а овие 4 да се очевидците??
Мислам дека слушнав дека последен е убиен, а башка и само кај него е најден куршум во него, што значи дека е пукано од далеку, најверојатно кога го заприметиле...
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
mame mu ebam na site vesti istoto ne e od etnicki karakter smirete gi strastite ne razbiraat kolku poveke povtoruvaat pognevni ne pravat ne be gi fatija da gi tepat decata oti fatija nekolku ribi sega ke recat otepani poradi ribi brkceto si misli site imame iq kako nejze da dozvolime da ne zaebavaat
Се извинувам за оф топик , молба за тебе да пишуваш на кирилица. Фала
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
mame mu ebam na site vesti istoto ne e od etnicki karakter smirete gi strastite ne razbiraat kolku poveke povtoruvaat pognevni ne pravat ne be gi fatija da gi tepat decata oti fatija nekolku ribi sega ke recat otepani poradi ribi brkceto si misli site imame iq kako nejze da dozvolime da ne zaebavaat

Абе многу чудна работа, значи прва лекција во маркетингот е дека негативната реклама е реклама сама по себе. Мене ми се чини дека „меѓуетничкиот конфликт“ премногу се експлоатира во медиумите. Или се маркетиншки неписмени, или свесно гураат пропаганда.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ок, доста беа дискусии за кирилица/латиница. Вратете се на муабетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom