Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ах бе деца само да се солело на празно...
Децата се егзекутирани што најверојатно е дело на професионални убици..
Како да не по што виде дека се професионални убијци. Секој можеш да го легнеш на земја под закана со оружје и да му упукаш куршум во глава, Еве тебе како сатанистка да ти дадеме нож или оружје ако сакаш да се нагостиш со некоја крв истото ќе го направиш, не се бара никаква техника, тие биле свртени со лицето кон земја зошто убијците немале храброст да ги погледнат во лице убиените. Затоа прво распрашај се и информирај се убаво, што како е, исто како ти што ми викаше да се едуцирам за Луцифер дали бил добар или лош ангел.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ме интересира нешто. Дали некој ги користи нивните фб профили. Пошто некако нема логика починаа пред повеќе од 24 часа, а пред 8 часа станале пријател со некој.
Па може они имале пуштено и моментално се прифатени и тоа го пишува. Исто како некој да ти прати тебе сега покана а ти ја прифакаш после некое време и покажува.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Не знаеме уште ништо да не избрзуваме зошто баш албанци од кај знаеме знам само дека децава биле над нивните години и биле доста палави шо било како било крајот ќе си каже.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ти си од тие што не разбираат, а дека се Албанци говори и еден друг факт.
Посетата на Амбасадорот на САД на седиштето на ДУИ. Оперативните информации што ги поседуваат Американците се најверодостојни во државава, така да одјеби од темава многу поарно за тебе и за твоите сонародници.
Дуи нема никаква врска со ова гарантирам со што сакате тука пред сите !! Какви дилови имаат со Груевски уште тоа им фали дестабилизација да има ...
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
19
На ова има и контра филозофија "Подобро ужасен крај отколку ужас без крај"
да но, зарем ситуцаијава во последниов период не може да се дефинира и самата како ужас без крај? ние сме тие што во последниве 20 години гласаме за едни те исти кои прават што сакаат и се богатат. уште полошо, сите трчаат да се спикаат во некоја партија за малку смрдени пари кои ќе ги потрошат во првата кафана. проклети безрбетници! уште поважно, тука кај нас, секој граѓанин знае точно кој политичар што заебал,што направил, што украл и иако тоа веќе го знаат сите си седат, си гледаат фудбал,серии,кошарка, искажувајќи вечна љубов кон својата држава и народ, потајно молејќи се тој до нив да пропадне затоа што се самите проклето неспособни. сведоци сме дека потфрлуваат МВР и институциите. меѓусебе се толерираме под присила. од кога безбедноста е луксуз?​
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дека се Албанци убијците јас заклучив во изјавата на Иво Котевски. Меѓу другото спомна "...да не се подгреваат меѓуетничките тензии..." Зашто би го кажал тоа ако ништо не се знае??
Француски пишувам? Кажете докази ало! Не заклучоци и сомнежи! Ако не знаете ништо такво, не ми реплицирајте за џабе.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
А повеќе од 2000 луѓе сеуште не се повлекле од форумов.
За жал тоа е. Јас сеа бев излезен да барам другари да идеме во Радишани, скоро сите се надвор од Скопје, а тие што се тука 3-4 на работа.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Ова е повод за војна од страна на албанците
Не коментирај/ајте без везе жити се . Не се знае НИШТО , сеешто е можно .. Или пак други сакаат да ја дестабилиризат оваа земја ... Во Радишани не живеаат Албанци?

А да биле македонци сторителите на ова зло , Мухамед Јашари пред неколку месеци го дал животот помагајќи му на неговиот другар Македонец ( бил нападнат од Македонци ) ..

Да не зборам за убиството во Гостивар . Јаким си се искуклира таму во затвор кај е ...

Сте коментирале 111 страници , и пак сте останеле со тоа дека АЛБАНЦИ биле или само ваши мислења се.. Одам у кафана , еве дојдев сеа , немате ништо друго што да направите вие... Само да коментирате без везе без да знаете ништо ни од настанот , ни како се случило , зашто , мотивот , и тн.

Чекајте , ќе видиме како ќе одаат работите . СОЧУСТВО до семејствата на загинатите.. Многу ми е жал на нив , нај искрено ви кажам .. Не можам да размислувам некој да напраи такво зло .. Не сме у СОМАЛИЈА или Дагестан ние .. И јас имам 20 год. и ете ... знам како е за нивните фамилиии... :(
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Па може они имале пуштено и моментално се прифатени и тоа го пишува. Исто како некој да ти прати тебе сега покана а ти ја прифакаш после некое време и покажува.
Не напаѓај само праша...и смирете се сите!!Знам како е дека сте под стрес и трауми,али оставете да реши полицијава нешто..а за дознавање ќе дознаат кој се верувајте...од извори од дбк(куќен пријател) дознав дека биле повикани и они на работа денес...ако дознаам уште нешто у врска со истрагата ќе ви пишам
и само да ве пшрашам,од колку е утре погребот??? се планира од кај мене од населба да дојдеме едно 10 души да ги испратиме ....
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Сеа и јас малце ќе забегам од темава ама морам.Во Гостивар парична помош за фамилиите имаше од страна на општината не од страна на Владата.
Не си забегал ич, на место ти е постот
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сеа и јас малце ќе забегам од темава ама морам.Во Гостивар парична помош за фамилиите имаше од страна на општината не од страна на Владата.
Не си забегал ич, на место ти е постот
Спомна некој Владата да им даде пари?! Реков исто како во Гостивар, таму општината им даде пари па и овде да биде така. Не си прочитал од Леандра постот и мојот што сум и реплицирал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom