(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.749
Поени од реакции
5.462
Може, дечкото изигра одлично вечерва против турците, го имаше насекаде на теренот, одличен во одбраната, корисен во нападот. Не залудно САФ беше заинтересиран за него. Штета што не влеза во игра Велосо, сакав и него да го видам на дело!
Чомбе ако не се случи нешто непланирано(повреда не дај боже) Мутињо ќе биде во Дрим Тимот на ЕП и ќе биде прогласен за најдобар млад играч и ќе го собере Ферги дај боже
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Еве некој блескави негови моменти!

 
Член од
27 март 2006
Мислења
138
Поени од реакции
5
Lele Moutinho e stvarno zver samo sakav da vi spomnam za Ronaldo Pe**rcevo ako si ide e stvarno nezahvalno ko*ile,mislam so samata izjava so ja dade deka sakal da igra za Real e...ne znam so da kazam posle sve sto napravivme za nego vaka da ni vozvrati... posebno na FERGI koj go napravi ona sto e!!!NEKA SE NOSI SO SE REAL...DEGEEEEEN!!!no sepak nie ne navivame za fudbaler tuku za TIM MANCHESTER UNITED!!!izvinete ako navrediv nekoj ama so e pravo pravo e...pozz i ne se otkazuvajte od manchester poradi eden igrac...zs ima nekoi takvi!!!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Полека не се нервирај, уште е играч на Манчестер Јунајтед, ако си иде и ја ќе го мразам, затоа што он стана ѕвезда благодарение на Манчестер, Манчестер со него стана шампион во ЛШ и Премиерлига, ако си оди, стварно е незахвален, да.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Lele Moutinho e stvarno zver samo sakav da vi spomnam za Ronaldo Pe**rcevo ako si ide e stvarno nezahvalno ko*ile,mislam so samata izjava so ja dade deka sakal da igra za Real e...ne znam so da kazam posle sve sto napravivme za nego vaka da ni vozvrati... posebno na FERGI koj go napravi ona sto e!!!NEKA SE NOSI SO SE REAL...DEGEEEEEN!!!no sepak nie ne navivame za fudbaler tuku za TIM MANCHESTER UNITED!!!izvinete ako navrediv nekoj ama so e pravo pravo e...pozz i ne se otkazuvajte od manchester poradi eden igrac...zs ima nekoi takvi!!!
Нема шанси да се откажам од Манчестер само заради еден играч.
Бев голем фан на Нистелрој, тој си отиде.Па Манчестер не пропадна.
Роналдо ги даде повекето голови оваа сезона, ама и да не беше тој некој друг ке ги даваше наместо него.Така да и да си оди, а нема, ке си најдиме соодветна замена за него.позз
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Ехх ќе го мразите кога си отиде Бекам од Манчестер го мразивте?
Ако си отиде ќе го почитувам како фудбалер како што ми е Бекам.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Никакво откажување од Манчестер заради еден играч.Тоа не се навивачи кои го ставаат играчот пред клубот.Јас бев тотално полуден по Бекам, ќе убивав некој ако кажеше лошо за него.Ете и тој замина а јас Манчестер го сакам уште повеќе оттогаш.Не е до играчот, до клубот е.Филозофијата на Ферги е јасна: Ниеден играч не е поголем од клубот.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Ми се чини дека ќе бега копиљов Роналдо во Реал, ги договорил сите услови за трансферот, а 90% од ваквите случаи завршуваат со трансфер. Па, ако оди нека си оди, ама ќе се заеба, како што грешат некои фудбалери со ваков вид на трансфери.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Ми се чини дека ќе бега копиљов Роналдо во Реал, ги договорил сите услови за трансферот, а 90% од ваквите случаи завршуваат со трансфер. Па, ако оди нека си оди, ама ќе се заеба, како што грешат некои фудбалери со ваков вид на трансфери.
Па еве ти класичен пример , погледни го Ронално со игрите во Манчестер и спореди го со игрите во Португалската Репрезентација . Различни тренери , различна игра , каде игра подобро е премногу очигледно . Поентата ми е дека САФ го вадеше максимумот од овој играч , и најситниот фрагмент од неговиот талент излагаше на површина во Манчестер нешто што ретко ке го гледаме надвор од овој клуб .
Али мое мислење е дека Манчестер е Манчестер, Роналдо е оној кој многу повеќе би изгубил .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најнова информација за Јунајтед е дека во понеделник ќе испратат до ФИФА протестна нота за неморалните чекори што ги презема раул задрид со цел да го ангажира к.Роналдо!
И САФ и Дејвид Гил(извршниот директор) стојат цврсто на ставот дека и следната година Роналдо ќе биде наш играч и дека по никоја цена не планираат да го пуштат. Има договор уште 4 години така да негово е дали ќе игра или ќе ја грее клупата!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе луѓе, ништо не е официјално, никаде тој нема дадено никаква изјава, дајте видео запис да видиме што и како изјавил! Се е ова масло на мадридската копиљана и некои медиуми!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Најнова информација за Јунајтед е дека во понеделник ќе испратат до ФИФА протестна нота за неморалните чекори што ги презема раул задрид со цел да го ангажира к.Роналдо!
И САФ и Дејвид Гил(извршниот директор) стојат цврсто на ставот дека и следната година Роналдо ќе биде наш играч и дека по никоја цена не планираат да го пуштат. Има договор уште 4 години така да негово е дали ќе игра или ќе ја грее клупата!

Тука не се согласувам , нека се потсети САФ какви чекори од превземаше за да го донесе Стам во Јунајтед , бар за вакви потези нека не шири морал . :nenene:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
А бе луѓе, ништо не е официјално, никаде тој нема дадено никаква изјава, дајте видео запис да видиме што и како изјавил! Се е ова масло на мадридската копиљана и некои медиуми!
Јасно како ден.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тука не се согласувам , нека се потсети САФ какви чекори од превземаше за да го донесе Стам во Јунајтед , бар за вакви потези нека не шири морал . :nenene:
Тоа беа други методи, надвор од медиумите! Овде ќе е тужбата за тоа што копиљаната води медиумска хајка! Разбираш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom