3D во киното во Кавадарци

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Па,по темата за киното Милениум мислам дека и киното во Кавадарци заслужува своја тема. По успешната премиера со светскиот мега-хит Аватар,од оваа недела нови 2 филма на репертоарот. Во термините четврток,петок,недела и вторник во 20 часот ќе се проектира Трансформери,а за помладите...како да го тренираш твојот змеј.

Повеќе информации http://kavadar4e.com/index.php?option=com_content&view=article&id=7779:transformersikakodagotrenirassvojotzmejnarepertoarotnakavadareckotokino&catid=65:tikvesija6&Itemid=80
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
How to Train Your Dragon не е анимиран филм само за помладите. Половина од форите во филмот нема да ги разберат - добро сега не е Simpsons али во секој случај мислам дека ќе им биде еднакво интересен и на постарите генерации.

Дај некоја сликица од киното да го видиме какво е, чисто од радозналост :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
А шо е финтата што овие филмови не се прикажуваат никаде во светот, освен во Куманово? Да не ме сфатите погрешно, мило ми е што во другите градови освен Скопје има кино култура. Во Штип одамна немаме кино. Немаме ни дискотеки до душа, но тоа е друга тема.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Би се радувал во Скопје да дадоа добар 3Д филм како Аварат,не тоа глупавите филмови што немаат ни 5-ка на имдб.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А шо е финтата што овие филмови не се прикажуваат никаде во светот, освен во Куманово? Да не ме сфатите погрешно, мило ми е што во другите градови освен Скопје има кино култура. Во Штип одамна немаме кино. Немаме ни дискотеки до душа, но тоа е друга тема.
Hello Shtip, this is Veles calling.....same shit - just different name :)
Инаку сериозно де ставете некои слики од киново да го видиме колкаво е. И колку народ собира?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
А шо е финтата што овие филмови не се прикажуваат никаде во светот, освен во Куманово? Да не ме сфатите погрешно, мило ми е што во другите градови освен Скопје има кино култура. Во Штип одамна немаме кино. Немаме ни дискотеки до душа, но тоа е друга тема.
Кавадарци другар....Иначе до вчера немавме и ние обично кино,а сега отворија 3д кое што покрај тоа во Скопје е единствено во Македонија.
http://www.kavadar4e.com/galerija/index.php?/category/417
Ете некоја слика повеќе,капацитетот е околу 150-200 луѓе :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Бев денес да го изгледам How to train your dragon. Едноставно...воодушевен сум од филмот,3 пати подобар беше и имаше подобри ефекти од Аватар(мое мислење). За утре ми останува Трансформери :свиркам:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Вија се неарни,му фале некоа даска...море не некоа даска,цела дрветарија. 180 денара туриле цена за 3д-то,јас додека бев у Кавадарци скоро сите филмови ги изгледам и од 120 денара повише не му е реална цена на киното. На тија седиштата ако седиш повише од 15 минути це здрвиш,реума ќе фаниш...ногу често преводот беше за никаде,неколку пати че закоче филмот па па од почеток че го пуштат...Боже,сачувај...неарен народ. И онака слабо народ одеше,сеа па може да замислам...жив човек не влева..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас бев само на Волкот од Волстрит и преводот беше одличен, го земат од МЦФ МК што е дистрибутер за филмови за Македонија и оде истиот превод како од Скопје. Веројатно истото е и за Волтер Мити филмот. 3Д не е гледа во Кавадарци, прелошо е, наочарите не се Real 3D како во Синеплекс или Милениум.

Единствена замерка за седиштата, стварно ич не се удобни :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Јас бев само на Волкот од Волстрит и преводот беше одличен, го земат од МЦФ МК што е дистрибутер за филмови за Македонија и оде истиот превод како од Скопје. Веројатно истото е и за Волтер Мити филмот. 3Д не е гледа во Кавадарци, прелошо е, наочарите не се Real 3D како во Синеплекс или Милениум.

Единствена замерка за седиштата, стварно ич не се удобни :pos:
Ако не се лажам ни во Милениум баш не е Real 3D.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ако не се лажам ни во Милениум баш не е Real 3D.
Да ги видиш наочарите во Кавадарци, во Милениум се од оние 3D Dolby во Кавадарци се од оние обични едни бели, не би гледал пак таму 3Д, пред две години го гледав Saw и катастрофа беше :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom