Снег

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Факт е дека нема сообраќајна култура, не е на нула, во минус е.
Само што е проблемот на службите кои треба да ги исчистат улиците, нема три метри снег паднато за да биде ваков хаос! Не може да се справат со обични врнежи од снег, цел сообраќај блокиран, препорачуваат да не се патува, каде се од улици и патишта да го средат тоа? Или кој и да е што треба да го среди. Ладно било, солта немало да биде ефикасна, има песок, има хемиски средства за да не смрзнуваат улиците и да не се прави лом.
Гледам и летовите од аеродромот се пренасочувале и откажувале, по улициве хаос, стварно чудна работа снег во февруари, сите се изгледа веома изненаџени и увреџени :eek:
Точно, тука не го ставам тоа во прашање, воопшто. Ги тргам настрана институтциите од типот “ијаааа снег во зима, какво изненадување“, се насочив исклучиво кон сообраќајната (не)култура, затоа што и кога нема снег, пак е истата песна, со блокирани раскрсници.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Според мене мерило за добар снег во Скопје е коа во работен ден во 2 саат попладне ќе фати асален снег на Партизанска.Прееска такво врнење во 1 и 30 никад не сум видел.Дај боже до сабајле да врне,па и понатака.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Не го бива за возење ова со скијашкиве терени, утре со Дорчо на работа.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Груевски е крив
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Македонче, секогаш на готово си чека, да не сакаш и у двор да ти исчистат !? Ги мрзи снегот од колата да го тргнат... Ова па Скопјаниве па... :facepalm:

Ебати метрополата ебати, наврнало едвај 15 см снег, цел град укочен. Па уште еден се жали не било исчистено. Како да биде исчистено коа сега врне и кога сега е пладне бе човек... 15 см цел град у паника... замисли 50 да наврне што ќе прават... o_O

Мене ми е супер времево, вистинска убава зима. Отидов да го суредам дворот... :D
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Значи снегов чуда прави, еден имаше паркирано кола сред улица а во тој моментот поминуваше камионот за чистење, и требаше цели 45 минути да се пронајде човекот за да ја тргне колата, а неможеш да одиш назад цела колона има, кај беше полицијата ова да го забележи!:mad:
Без прекин врне веќе цели 4 часа, и тоа врне со многу јак интезивитет, ако продолжи вака не иде на добро..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.169
Пред малку поминав од кај Соборна. Семафорите си работат, проблем е што идиотите мислат дека истите не треба да функционираат кога врне снег. Еден кретен тргна на црвено сите по него и се блокира се живо. Не ми се верува кој се вози. :facepalm:
Сега на Сител гледам истата ситуација.Не можам да измислам збор за такви луѓе, а и за овие од Македонија Пат шо се плашат од 20 цм снег :tapp:
makedonijapat.jpg

Остај то, во Битола 2 месеци се во Сибирски филм па не кренаа толку џева овие таканаречени телевизии...
btsk.jpg
 
P

PewDiePie

Гостин
Малиот што го прашуваат за снегот сеа на Сител

-"Многу сум среќен да ви кажам,задоволен сум"

баахахаха Деца ! :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Спред последните информации од АМСМ на превојот Стража е воведена забрана за движење на тешки товарни возила и на Боки 13. :pos:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Само што влегов од надвор, одете прошетајте се, предобро е *happy face* ^^
Одамна немало ваков снег во Скопје ^^
Ко мало дете му се радувам ^^
AAaa ^^
 

Kajgana Shop

На врв Bottom