Дежа ву - Дали некогаш ви се случило?

Член од
28 јуни 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
gerard напиша:
Па така, сеа јас му кажувам дека ми се десило дежаву да ми текне дека сум го сонуал.. а он ми вика не е така :D

И тоа не е сон кој ми се остварил.. ептен неубаво си ме сватил. Дежаву (бар онака како јас го сваќам) е еден дел, една секвенца, едек кадар само зафатен со вртење на главата.. и тоа ти го нарекуваш остварување на сонот? :roll:
abe imas pravo jas si pomisliv na podolgo vremetraenje na dezavu poso jas obicno dozivuvzm nekoj desetina sekundi pa ako ti bilo toa samo eden kadar edno svrtuvanje ok moze ne sum protiv ne sme se razbrale dobro
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Еееее дежа ву ми се случило над 10000 пати во животот.
А ви се случило некогаш да предвидите дека ќе ви се случи дежа ву.... мене да.... онака ќе речете еј сеа ќе се деси нешто што сум го доживеал т.е. дежа ву.... :lol:
 
Член од
28 јуни 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
a mozes li eden primer da ni izdvois ako sakas i ako ne e toa tajna bas me interesira
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Вчера доживеав пак дежаву... језибо маме му... се почесто почнува да ми се случува. :?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Acid напиша:
Вчера доживеав пак дежаву... језибо маме му... се почесто почнува да ми се случува. :?
Kajganata ти е врежена во меморија, и секој пат кога ќе мислиш на неа....ПУУФ! Дежа ву! =))

Интересно ем језиво е дежа ву да го ебам.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
денес ми се случи....брррр баш језиво :twisted:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
зашто бе на сите ви е језиво, мене ми е многу интересно
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
зависит од расположение 8) и мене понекогаш ми е интересно :D
 
Член од
28 јуни 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
StormAngel напиша:
Acid напиша:
Вчера доживеав пак дежаву... језибо маме му... се почесто почнува да ми се случува. :?
Kajganata ти е врежена во меморија, и секој пат кога ќе мислиш на неа....ПУУФ! Дежа ву! =))

Интересно ем језиво е дежа ву да го "онадам".
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Дежа ву-Дали некогаш ви се случило?

Е сега вака.Познавам многу луѓе кои ми раскажуваат за тоа како наводно доживеале дежа ву.Не можам да речам со сигурност дека ми се случило тоа мене но сакам да чујам абер од вас дали сте го доживеале тоа искуство.Сигурно мора да е чудно,но и интересно. Поимот дежа ву потекнува од францускиот збор déjà vu што значи -веќе видено- Значи доколку ви се случило некогаш да имате филинг дека некоја работа која ја гледате/правите за прв пат веќе сте ја доживеале,и ја имате истата слика во умот истото чувство истиот разговор би било добро да ја разгледаме таа тема. Доколку сакате да дознаете повеќе за овој феномен http://people.howstuffworks.com/question657.htm
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Па да ти кажам право ми се има десено такво нешто дежа ву
Многу пати кога седам со некој луѓе,се возам у кола у автобус не е битно али и мене ми е многу чудно тоа чувство и се чудам како е можно некој работи да ти се случат појше пати а да се многу идентични
Би сакал некој ако знае постручно да објасни за оваа појава!!!
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
"Have you ever had "de ja vu" ?
- Didn`t you just ask me that??? :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
mi se ima sluceno i toa baegi pati vo avtobus,vo kafule i na drugi mesta i ko ce mi se sluci me obzema nekoe neprijatno custvo i si vikam aj koj pi.ku ma.er.:icon_lol:
Porano mi se slucuvase ponabrzo sega oddamna mi se nema sluceno.
si vikam canabisot majkata si ebal :icon_lol: do nego ce da e porano ce se caknev ponekogas ama sega ne go klavam vo usta:pos:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
da mi se ima deseno mnogu pati ednash duri tolku mnogu beshe ista situacijata so znaev kako da izreagiram :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom