Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Дајте некои типови коефициент 5-10 да уплатам за 200-300 денари да добијам нешто :D
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Баерн 1 1,30 супер тип
Реал 1 1,10
Лион 1X 1,22
Валенсија 1 1,20
Арсенал 1X 1.32

за 3000 денари има околу 8000
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ех Наполи смешен ли да помине групи

одиме со Сити x2, Лион 1x, Јунајтед 1 азиски и Реал 1 за дуплирање

Нели не ставаш више француски екипи? :D Или за ЛШ не важи? :)
Не се обложувам на меѓусебен дуел на француски/турски екипи, за ЛШ немам гајле, Ајакс последните два лигашки натпревара беа жива комедија а и општо владее хаос во клубот и никако не ми оди во глава нивна победа вечерва.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ех Наполи смешен ли да помине групи

одиме со Сити x2, Лион 1x, Јунајтед 1 азиски и Реал 1 за дуплирање
Нели не ставаш више француски екипи? :D Или за ЛШ не важи? :)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Се супер само ова со Лион не ми е многу сигурно. Ајакс годинава се доста уиграни. Утакмицава доста решава, Реал е со 12, Ајакс со 7, а Лион со 4 бода. Ајакс има WWLD, а Лион LLWD. Минатата ако не се лажам 0:0 ја играа. Остај друго Лион ги има изгубено последните 3 утакмици воопшто, а Ајакс една нерешено, една изгубено и три победи. Цела математика вика Ајакс е у боља форма, али на крајот од денов математика си е математика, а фудбал (читај кладиони) си е фудбал (читај кладиони).
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Се супер само ова со Лион не ми е многу сигурно. Ајакс годинава се доста уиграни. Утакмицава доста решава, Реал е со 12, Ајакс со 7, а Лион со 4 бода. Ајакс има WWLD, а Лион LLWD. Минатата ако не се лажам 0:0 ја играа. Остај друго Лион ги има изгубено последните 3 утакмици воопшто, а Ајакс една нерешено, една изгубено и три победи. Цела математика вика Ајакс е у боља форма, али на крајот од денов математика си е математика, а фудбал (читај кладиони) си е фудбал (читај кладиони).
Ја мислам дека Лион нема да изгуби . Ајакс се во очајна форма во домашното првенство . Сега во саботата им се повредите уште еден напаѓач и немаат класичен напаѓач во таа нивна 4-3-3 формација . Сулејмани и Ериксен ќе играат по страните а во средина немаат па може ќе игра Лодеиро кој е метро и милиметро висок . Мое мислење е дека оваа ќе биде 1х
 
D

D_NazGUL

Гостин
Види немој да мислиш дека сум за Лион, си се мислам шо да ставам, дали х или нешто друго.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
И ова им се деси вчера

At the meeting for Members Council and Board of Ajax, with the complete Advisory Board present, it was established that a breach of trust occurred between Johan Cruijff on one side, and Steven ten Have, Edgar Davids, Marjan Olfers and Paul Römer on the other. During the meeting, Cruijff confirmed that he was no longer prepared to work towards repairing this breach. This has several consequences for the functioning of the Advisory Board

Имаат проблеми во бордот на директори
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
ЦСКА-1Х
Баерн-1&3+
Лион-0-3
Јунајтед-1
Наполи-1ДА
Реал-4+
Интер-Х2

Што мислите за тикетов ?
 
М

Мартин`

Гостин
Тоа се мислев незнам што да го играм...
Избегни ја најдобро, ја планирам X сигнл да ја играм оти им одговара и на двата тима. А и гледам големи уплати се ставаат на примамливиот коефициент на Манчестер 1.75 мислам во Спортлајф (супер тип или како се викаше незнам точно) така да можно е да ја наместат нерешено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom