Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
ами како ова "родени лидери" ќе помине кај скорпија .. која секогаш кога ќе наиде на некој што сака да биде лидер почнува со борба и не престанува додека не победи? :D чаре? :P иначе за другото .. молим, посебно тоа големи другари е многу вистинито.. секогаш се тука кога на човек му е тешко

тоа може и да не биде некој голем проблем пошо и скорпиите се посесивни.. само некои го кријат тоа а некои го покажуваат... ја мислам дека се е до самоконтролата
али водолиите се секако помеки на карактер од овните...
ако сте биле во врска со доминантен пратнер , право освежување сме. либерте , рајат , што сакаш прави само не го замарај со работи од типот кај беше , кај ке одиш и кога ке си дојдиш, оти не се јави.
ни тој нема да те праша и толку. не дека те нејки или не е заинтересиран туку си ја цени слободата и по логика некоја наша чим јас нејкам да ме прашуваат и да ме контролираат , значи дека ни патнерот нејки исто така па затоа нема ни да прашаат. ако кажиш арно ако не пак арно. неможам да замислам што би сакал човек повеќе од ова, слобода во врската.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
Делите љубовни совети според хороскоп - епа чао.
не бе јас за мојот карактер си кажувам, е сега што ми се поклопи карактерот со водолија јбг то е.
п.с а ти очекуваш на форум дека некој ке ти ги реши љубовните проблеми, што незнае ама баш ништо за тебе и каква е реалната ситуација. можеби некој тука што дава совет е реонски мањак, можеби е психопат или робијаш. и сега на негов совет ке се раководиш???:cuc:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ја гледаш девојката како сексуален објект,гледај ја како пријател најнормално.Почни да ја допираш да ја гледаш жената на поинаков начин,како начин на забава и игра.Почни од најнормален муабет и кога ќе видиш дека ќе ја насмееш речи сега треба да се вратам кај другарите и таман кога ќе идеш кај другите сврти се назад и речи и:Еј што ти се плановите вечерва(деновите) можеш да дојдеш со мене на едно интересно место.Последно нешто што ќе ти речам е зашто толку се деваулираш себеси.Кажи ми што една фуфла со гради и со убаво тело е подобра од тебе?
Знае ли аикидо,има ли мозок како тебе?
Дали во ист момент да ја прашам и за плановите и за деновите? Иначе, фала многу за советите и поддршката.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Спонтаност каде ти е креативноста и премногу сериозни работи да зборуваш.Ако е премногу згодна речи тоа е криминал да биде толку привлечна за машкиот пол,одсега ќе мора да зборам со адвокатот пред да почнам нешто сериозно со тебе и ред други работи.Почни од најниското ниво со здраво како си и заврши со кафе состанок или слушај работи што ја интересираат драма,музика и предложи и нешто што имате заеднички интерес.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Спонтаност каде ти е креативноста и премногу сериозни работи да зборуваш.Ако е премногу згодна речи тоа е криминал да биде толку привлечна за машкиот пол,одсега ќе мора да зборам со адвокатот пред да почнам нешто сериозно со тебе и ред други работи.Почни од најниското ниво со здраво како си и заврши со кафе состанок или слушај работи што ја интересираат драма,музика и предложи и нешто што имате заеднички интерес.
Одличен ice breaker. Еве уште денеска ќе го пробам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Луѓее!
Ве молам за малку помош и некој совет!
Е вака... Девојчево го сакам повеќе од се на светов, но незнам како да и го кажам тоа. Исто така не сум сигурен дали и таа чувствува нешто кон мене. Незнам како да се осигурам за тоа... Секогаш кога ќе ме види ми се насмевнува, ме задева, ми се доверува, секогаш е искрена со мене... но сепак не можам да бидам сигурен дали таа чувствува нешто кон мене... Ве молам помогнете ми малку... веќе незнам што да мислам бидејќи претерано ја сакам. Со неа бевме другари уште од мали деца, всушност таа е и мојата прва љубов...
Навистина ве молам за некој совет и малку помош бидејќи сум лудо вљубен во неа!
По јузерот мислам дека си 88 ако сум грешка поправи ме, кое време сме да прашувате вакви работи бе ејјј, па викни ја на кафе овоа оноа, ќе и се пушташ ти а не да чекаш она прва, кис-мис тај филм, па ако те одбие ај у пм има и други.
Свашта има на овој свет, ај успат кажите ми дали на прв состанок да ја бакнам во образ или во уста(со јазик или без) и после колку време во врската да имаме секс. :pos:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Спонтаност каде ти е креативноста и премногу сериозни работи да зборуваш.Ако е премногу згодна речи тоа е криминал да биде толку привлечна за машкиот пол,одсега ќе мора да зборам со адвокатот пред да почнам нешто сериозно со тебе и ред други работи.Почни од најниското ниво со здраво како си и заврши со кафе состанок или слушај работи што ја интересираат драма,музика и предложи и нешто што имате заеднички интерес.
:pos:Aхахахааххахахахахахах хухухуху да не беше ти, пивски стомак ќе имав :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ако има некоја што сака некој во хороскоп девица од позади а стрелец од напред нека пише. :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Последно нешто што ќе ти речам е зашто толку се деваулираш себеси.Кажи ми што една фуфла со гради и со убаво тело е подобра од тебе?
Знае ли аикидо,има ли мозок како тебе?
Ова е сериозен проблем.
Мажите генерално се деваулираат и си создаваат некоја лажна вредност за девојката, па сите дисциплини што ги совладале, од џудо до ката, паѓаат во вода кога треба да разговараат со неа. Има ли начин да се издигнеме на нивно ниво и да си ја вратиме самодовербата за да не се изрезилиме од трема кога ќе и пристапиме?
М?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Абе уствари лесно е. Лидерство, спонтаност и продорен поглед. Редоследот е произволен али овие компоненти се основа за успех.
Фала друже ама и ти учиш ко мене, сепак јас од Стеф ќе ги следам советите, ти си ми несигурен може да се зезнам па да ми мавне корпа, нема лутиш ;).

Пс. И јас вежбам борбени вештини ама џабе, пуст срам од девојки :(.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom