Сакаат да го нападнат Иран

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
Го прибраа цело злато од либија американците сега е на ред Иран..или евентуално Сирија..нели се у тешка економска криза овие и мами ебат сега..
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Не е точно, којзнае што пропаганда имаш гледано.
Помошта на САД е никаква во споредба со Израелската економија.
За минатото да, зависеше Израел од САД. Но само на почетокот на неговото постоење, негде во 1949.
Greska si ne e tocno
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.757
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Добро е.
Во споредба со она што Арапите им правеа, дури и предобро е.
--- надополнето: Nov 4, 2011 2:41 PM ---

Докажи!
Дај линк каде тоа го викаат Израелците.
Dokazi ti koga ke tvrdis za nesto deka e taka,inaku nemozam da ti davam link, jas si kazav samo sto imam gledano, i toa na euronews..
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Па знаеш ли дека Израел веќе го нападна Иран?
Израел беше првата држава во светов што преку сајбер војна го напарна Иран, не му беа потребни елитни воени единици, немаше пролевање на крв, ама затоа тоа беше доволно да им уништат половина од нуклеарните јадра, и тоа го направија сами, зад тој напад не стоеше никој освен Израел
toa dokazuva deka na sekoe mesto imaat agenti od mosad,, koi bea ti sto gi ubivaa iranskite naucnicii,, , toaa e mseanje vo tuga drzava,,mosad i ciaa sekade se mesaat.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.757
Dokazi ti koga ke tvrdis za nesto deka e taka,inaku nemozam da ti davam link, jas si kazav samo sto imam gledano, i toa na euronews..
Ти рече дека Израелците рекле дека се зависни од САД. Ти побарав линк за тоа. Ако нема, тогаш значи дека не рекле, тоа значи дека лажеш.

Ете, види ја економијата на Израел, па заклучи дали се зависни од некој. Ако ти треба линк, кажи.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.573
Поени од реакции
34.969
Ај да разјасниме, и да не мешаме баби и жаби
Израел имаат помош од Америка и компанија, тоа е факт, НООО, тие се доволно силни било на воен, било на разузнавачки план и без нив и тоа е ФАКТ
И мене да ми помага некој на било кој начин нема да се бунам, напротив ќе имам повеќе сила;) тука лежи зајакот.
А и без ничија помош Израел пак ќе си биле веле сила
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Добро е.
Во споредба со она што Арапите им правеа, дури и предобро е.
--- надополнето: Nov 4, 2011 2:41 PM ---

Докажи!
Дај линк каде тоа го викаат Израелците.
sto im pravea arapite? me iznasmea:vozbud: naprotiv evreite sekogas bea zastiteni od arapite.
jas neznam zosto ti tolku gi branis niv ?

ako evrite tolku se zalea i stalno go izgovaraa holokaustot sto hitler im go pravel zarem sega tiee ne go pravat na palestincite.. fakticki onie se polosi i od hitler.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Ти рече дека Израелците рекле дека се зависни од САД. Ти побарав линк за тоа. Ако нема, тогаш значи дека не рекле, тоа значи дека лажеш.

Ете, види ја економијата на Израел, па заклучи дали се зависни од некој. Ако ти треба линк, кажи.
A koj faktor si ti tebe da te lazam?? Od eden obicen forumski trol bas ova go ocekuvav..:icon_lol:
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Ај да разјасниме, и да не мешаме баби и жаби
Израел имаат помош од Америка и компанија, тоа е факт, НООО, тие се доволно силни било на воен, било на разузнавачки план и без нив и тоа е ФАКТ
И мене да ми помага некој на било кој начин нема да се бунам, напротив ќе имам повеќе сила;) тука лежи зајакот.
А и без ничија помош Израел пак ќе си биле веле сила
vo red nikoj ne go osporuva toa sila se no toa ne mu dava pravo na sekogo dA GO NAPAGA .neka se setat sto im pravel hitler. no ke mu dodjde red i na ovaa teroristicka izopacena cionisticka drzava.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.757
sto im pravea arapite? me iznasmea:vozbud: naprotiv evreite sekogas bea zastiteni od arapite.
jas neznam zosto ti tolku gi branis niv ?

ako evrite tolku se zalea i stalno go izgovaraa holokaustot sto hitler im go pravel zarem sega tiee ne go pravat na palestincite.. fakticki onie se polosi i od hitler.
Јом Кипурската војна...
Кукавички напад на денот на поголем празник во Израел...

Израелците намерно никогаш не убиваат цивили. За разлика од Арапите, кои дури и своите си ги убиваат (човечки штитови).
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Јом Кипурската војна...
Кукавички напад на денот на поголем празник во Израел...

Израелците намерно никогаш не убиваат цивили. За разлика од Арапите, кои дури и своите си ги убиваат (човечки штитови).
ti znaes ne ubivaat,, lesno nie nas si sedime na fotelji i zboruvame gluposti edniot ubiva edniot ne ubiva odi na samoto mesto i ke gi vidis izraelskite ubijci sto pravat
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.573
Поени од реакции
34.969
Израелците се убијци, а овие другите се цвекиња за мирисање? нели
 

Kajgana Shop

На врв Bottom