Помош, софтверски проблеми и совети

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Тоа нема да му помогне, он не може ни до таму да стаса
Какакакакаккакакакак :D Сака успеав да симнам да режам све топ и сеа може и да се форматира. Тоci ми даде добар торент и убава програма за режање. Инаку Атеист ти почни да веруваш дека можам а за форматирање ептен лесно. Само режањето е тешко (за мене) ама добро е сеа се. :)
(Ипак не ми е прв пат да форматирам, форматирав и у школа само што цркна виндоусот за 2 месеца ама ајде :giggle:)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Дечки, ве молам, ве молам, ве молам, како да инсталирам Eviews 6 ??? Ми вика нешто Entry point not found (input. dll така мислам беше). Ми треба итно програмата, а никако да се снајдам. :tapp:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Може некој да ми каже некое програмче, инсталацијата на Убунту 11.04 да ја префрлам на УСБ стик, и да го форматирам компјутеров со УСБто?
БЛАГОДАРАМ:)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Дечки, ве молам, ве молам, ве молам, како да инсталирам Eviews 6 ??? Ми вика нешто Entry point not found (input. dll така мислам беше). Ми треба итно програмата, а никако да се снајдам. :tapp:
Не знам за 6-ка ама ако ова ти брка работа пиши ми пп.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Може некој да ми каже некое програмче, инсталацијата на Убунту 11.04 да ја префрлам на УСБ стик, и да го форматирам компјутеров со УСБто?
БЛАГОДАРАМ:)
Имаш еден линк во ПП.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Ај да си кажам еден проблем што го имам, па кој знае нека помага :) Земав еден постар модел HP лап-топ и морав да го форматирам за да го поделам на C и D, али од тогаш не ми работи wi-fi то. Изгледа имало инсталирано некоја програма, што при форматот се избришала, али по нетов никако да ја најдам.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Ај да си кажам еден проблем што го имам, па кој знае нека помага :) Земав еден постар модел HP лап-топ и морав да го форматирам за да го поделам на C и D, али од тогаш не ми работи wi-fi то. Изгледа имало инсталирано некоја програма, што при форматот се избришала, али по нетов никако да ја најдам.
таа програма ти е драјверот,најди што модел ти е мрежната и симни го драјверот од интернет
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај да си кажам еден проблем што го имам, па кој знае нека помага :) Земав еден постар модел HP лап-топ и морав да го форматирам за да го поделам на C и D, али од тогаш не ми работи wi-fi то. Изгледа имало инсталирано некоја програма, што при форматот се избришала, али по нетов никако да ја најдам.
Симни Everest Home Edition, најди каков модел на wireless адаптер имаш и симни соодветен драјвер.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Како да ги наместам вртежите на кулерот на графичката и процесорот на максимум.
Ми загреваат пребргу,само што вклучам игра ми се кочи компјутерот и температурата се качува на 80-90 степени. Преку програм проверив и ми пишува дека кулерот ми работи со 27%
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
На HP лаптоп пробувам да инсталирам драјвер за бежичен интернет, го најдов моделот и драјверот ама кога ќе заврши инсталација ништо не се менува. Не некои драјвери вика дека неможе да го детектира адаптерот. Решение ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom