PAZZO PAZZINI
5 декември 2010
2.614
1.550
Бонера не е лош толку во првиот дел, всушност само 2-3 пати ја допре топката... Ван Бомел ѕверски игра, Ночерино бескорисен, Сидорф го интересира само одбрана, во нападот Касано исто незаинтересиран....

Јувентус со 100% уште од 1-вата минута запнаа, сеа очекувам да издишат...

20 ноември 2008
486
39
Mногу тапа полувреме изигравме,Јуве можеше и да води веќе.Никаква поврзаност средина-напад бегаат сите од топка.Се гледа колку фали плејмејкер вајда ќе примети и Алегри дека мора да се купи вака цела сезона многу тешко ќе оди.Нив Пирло им е главен играч.А Бонера и Ночерино немаат појма од животот за греота.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
3 февруари 2007
8.802
4.419
Убаво се гледа на натпреварот кој играл во ЛШ, а кој не :icon_lol:. Мамето нивно бар во ЛЕ да играа па да се измореа колку толку, се гледа дека се многу посвежи од играчите на Милан, а всушност тоа и го потенцираше Алегри. Концептот на Милан е јасен, да се умртви играта и од некоја чудна ситуација да се даде гол... немаат сила за некоја добра игра. Инаку во вакви моменти многу фали некој како Кака(на времето).

486
39
Tака е се слагам комплетно имаме многу повредени битни играчи а и овие кобиливе од јуве се посремни.А дека фали еден AMF како Кака премногу се гледа,во еден потег може да се реши утакмица.

3 ноември 2009
1.538
747
Не е нормален Алегри, жими мајка. Го чува Боатенг, а Аквилани на клупа, после го става Амброзини. Е па и требаше да се случи пораз, со формација и состав да не се прими гол. Со ваква средина како денес не гол, шанса не може да се направи. Не осетивте дека ќе има црвен за Боатенг? Беше на ивица цело второ полувреме.

Пораз на душа на Алегри, цело време апсолутно надиграни, заслужена победа на Јувентус.