Дојран

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
034/225-451 ЗА СМЕШТАЈ ВО ДОЈРАН!!!!
--- надополнето: Aug 2, 2011 6:07 PM ---
ДРУГИ ПРАШАЊА АКО ВЕ ИНТЕРЕСИРА ЗА ДОЈРАН ПРАШАЈТЕ ДУР НЕ СУМ ТРГНАЛ НА ОДМОР!!!
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Туризмот во Дојран е за никаде. Келнерите не се услужливи воопшто, шопската салата ќе ти ја донесат намуртено, да се плашиш да порачиш нешто. На петок и слично ќе те гледат како нешто да ти фали бидејки ти уживаш а тие мораат да работат. Ниту плажите не им се во ред, да не зборувам за ѓубрето!
 
Член од
11 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
27
Дојран! Бев минатата недела али да ви кажам се покаав. Толку чекав да одам се спакував и се.
Лани прв пат бев и убаво си поминав, но по ова лето не би одела пак.
Мислам дека водата овој пат е повеќе виновна, не е за нас млади толку е прљава, има сешто во неа. Трева, гранки шишиња...
Јас убаво си пројдов но работата беше што дечко ми се разболе па и јас по него. Од прљавата вода добив воспаление на ушите. Од 8 дена на одмор 5 дена се влечевме по амбуланти. Она ако е лековита али во месец август дефинитивно е катастрофа.
Се се фамилијарни луѓе, пензионери гужва на +40 степени, крпа до крпа на плажа...
Кога дечко ми ме разубедуваше да не идеме, јас пак не, но сега да ви кажам не би одела пак.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
imam 2 prasanja kolku e smestaj ?
i kakva e nojknata zabava vo dojran
i drugo neli edno vreme vodata bila stetna imala mnogu algi i slicno se spomnuvase na tv
--- надополнето: Jul 31, 2011 6:40 PM ---

ohrid si e ok prijatele :) ako plukate po nego celo vreme :)
--- надополнето: Jul 31, 2011 6:41 PM ---

more kakvi ste ne me cudi i so lajca da go isrkate :) ah ah hah hah
Вчера во Охрид:
2 х гиро
1,Кока кола лименка 0,25+картонска чаша
1,Хајнекен лименка 0,5 + пластична чаша

Цех=600,00 денари

Може еднаш да ме заебат, ама по втор пат?...мислиш дека има толку глуп народ во државава? Не сум од оние кои што кога одат на одмор или викенд го стискаат секој денар зашто ако немам доволно пари да си поминам како што сакам тогаш си седам дома, но воопшто немам намера некому да полнам џебови со невидено претерување во цените! Мој-мој, ама овој пат е преку мој!
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Само јас си поминав убоо во Дојран бе? Или ја за разлика од вас ручав дома не ручав по кафани па го немав тоа лошо искуство со келнерите.За ноќниот живот мене ми беше сосема океј.Има каде да се излезе.Е сега водата некој 2-3 дена беше малце гадна,али што е тука е , си земаш педелинче си одиш подалеку од плажа и се фрлаш газечки,висечки наизменично.Преку ден на плажа ретко одев,или пак одев се бањам и си бегам така да проблемот со ГУЖВА од крпи насекаде го немав.Се на се еден фин одмор истерав.Башка колку од вас тргнаа да прошетаат горе во ридот ќе то црквата што ја реновираат,па какви викендици има нагоре...Абе фино беше.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Дојран ..катастрофа е..лани бев ...и што ? ...10 дена бев таму..7 дена по болници..инекции глупости ебаве местото..не идам таму за жива глава
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Вчера во Охрид:
2 х гиро
1,Кока кола лименка 0,25+картонска чаша
1,Хајнекен лименка 0,5 + пластична чаша

Цех=600,00 денари

Може еднаш да ме заебат, ама по втор пат?...мислиш дека има толку глуп народ во државава? Не сум од оние кои што кога одат на одмор или викенд го стискаат секој денар зашто ако немам доволно пари да си поминам како што сакам тогаш си седам дома, но воопшто немам намера некому да полнам џебови со невидено претерување во цените! Мој-мој, ама овој пат е преку мој!
Па шо к*р бараш во Охрид ако ти е скапо можиш, да ојш кај сакаш, а не овде да цимолиш за Охрид, башка темава е за Дојран.
--- надополнето: Aug 17, 2011 10:08 AM ---
Да ти ебам градот и туристичкото место кое нема ни автобуска станица, ни обележано каде стојат автобуси, нити па некаде да прашаш кога има автобус, освен инфо-центарот во кој немаа информации за Млаз Богданци, а тие се најчести автобуси што одат натаму...
абе а женцките како е има :sneaky:, тоа е битно та за плажа кој оди хаххах хха:drk::pipi:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Па шо к*р бараш во Охрид ако ти е скапо можиш, да ојш кај сакаш, а не овде да цимолиш за Охрид, башка темава е за Дојран.
Легионер почна да дрви стап како не чинел Дојран, демек Охрид бил поарен.
А до тебе што се однесува ќе одам кај што ми е ќеиф, ако ме заебат во кафана со цехот повеќе нема да седнам никогаш туку ќе отидам на поевтино место илиу пак најпосле ќе си подготвам храна сам и пијачка ќе си земам од продавница. Постот со цената го напишав колку за информација и споредба со Дојран и цените таму кои се многу пониски. Најпосле, барем во Дојран во водата од водоводната мрежа нема црвен планктон од кој ќе ме скине стомак во првите неколку дена како во Охрид каде морам да водам сметка да не пијам од водоводната мрежа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.245
Постот со цената го напишав колку за информација и споредба со Дојран и цените таму кои се многу пониски. .
Што знам... Еве ќе идеме сеа у некој хотел што порано бил одмаралиште и цените не се баш ефтини (1100 FB, за ден, од човек).

Него некој да ми каже од кај е најбоље да идам со кола:

- Дали кај Удово да идам лево за накај Валандово, па Дојран?
- Дали кај Марвинци да излезам од автопат за накај Валандово, па Дојран?
- или да идам до Гевгелија, па преку Богданци до Дојран?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Што знам... Еве ќе идеме сеа у некој хотел што порано бил одмаралиште и цените не се баш ефтини (1100 FB, за ден, од човек).

Него некој да ми каже од кај е најбоље да идам со кола:

- Дали кај Удово да идам лево за накај Валандово, па Дојран?
- Дали кај Марвинци да излезам од автопат за накај Валандово, па Дојран?
- или да идам до Гевгелија, па преку Богданци до Дојран?
3тата варијанта мислам..
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Дојран ..катастрофа е..лани бев ...и што ? ...10 дена бев таму..7 дена по болници..инекции глупости ебаве местото..не идам таму за жива глава
Тоа што си бил 7 дена по болници не значи дека секој шо ќе отиде ќе окапе у болница. Дај не тропајте глупости. А поради која причина си окапал у болница?
--- надополнето: Aug 17, 2011 1:01 PM ---
Легионер почна да дрви стап како не чинел Дојран, демек Охрид бил поарен.
А до тебе што се однесува ќе одам кај што ми е ќеиф, ако ме заебат во кафана со цехот повеќе нема да седнам никогаш туку ќе отидам на поевтино место илиу пак најпосле ќе си подготвам храна сам и пијачка ќе си земам од продавница. Постот со цената го напишав колку за информација и споредба со Дојран и цените таму кои се многу пониски. Најпосле, барем во Дојран во водата од водоводната мрежа нема црвен планктон од кој ќе ме скине стомак во првите неколку дена како во Охрид каде морам да водам сметка да не пијам од водоводната мрежа.
Си забораил да додадеш и дека само во Охрид можеш да се капеш во гомна.:pipi:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Тоа што си бил 7 дена по болници не значи дека секој шо ќе отиде ќе окапе у болница. Дај не тропајте глупости. А поради која причина си окапал у болница?
па можда ке ви изгледа чудно али лани со друштво бевме и отидовме да се фрламе у вода ..и ја сакав да пробам нешто..и то малце по комплицирано и кога се фрлив голтнав малце вода и вечерта температура..и такви ствари..
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
па можда ке ви изгледа чудно али лани со друштво бевме и отидовме да се фрламе у вода ..и ја сакав да пробам нешто..и то малце по комплицирано и кога се фрлив голтнав малце вода и вечерта температура..и такви ствари..
Така ти кажаа докторите или ти нагаѓаш? Пошо и од сунчаница-лоша храна(труење со храна) можеш да качиш температура и да повраќаш.
A патем да те потсетам дека ти сам си голтнал вода, никој не ти сипал со лажиче. Што значи, твоето невнимание довело до посета на болница.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Така ти кажаа докторите или ти нагаѓаш? Пошо и од сунчаница-лоша храна(труење со храна) можеш да качиш температура и да повраќаш.
сигурно не измислувам..докторите така ми кажаа ..башка имаше една жена таму ..инекцијава ми ја забоде ко пикадо да игра..
Инаку дај не се глупирете..Охрид е подалеку подобар и поубав од Дојран..и плус Нокниот живот у Охрид е 100 пати подобар..само малце се истопорени цените..на 1 Мај сеа бев 3 дена у Дојран..ма нема жив човек кога отидовме првиот ден пред Мајот..
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
сигурно не измислувам..докторите така ми кажаа ..башка имаше една жена таму ..инекцијава ми ја забоде ко пикадо да игра..
Инаку дај не се глупирете..Охрид е подалеку подобар и поубав од Дојран..и плус Нокниот живот у Охрид е 100 пати подобар..само малце се истопорени цените..на 1 Мај сеа бев 3 дена у Дојран..ма нема жив човек кога отидовме првиот ден пред Мајот..
Секој град си има своја убавина, ама зависи кој што бара за одмор. Некому му е битен ноќниот живот, а некому мирот. За некого одмор=одмор, за други одмор=замор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom