Менструација

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Со дечко ми имавме секс за време на менструација, ми беше прв ден и 2 пати сврши во мене. Што мислите дали шансите за забременување се големи и дали со самата менструација ќе се исфрли спермата со оглед на тоа дека после сексот имам малку пообилна менструација од вообичаеното.
Би благодарам однапред
нешто за кондом, контрацепција сте слушнале?
деца прават деца....
епа...со здравје да си го носите...викнете ме на мекици
и оно моје

ПОСЛЕ ОНАДЕЊЕ НЕМА КАЕЊЕ!

 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
само да ве потсетам сите вас што знаете што е контрацепиција и што се правите паметни,
дека ниту еден начин на заштита не е 100% сигурен: ни таблети, ни кондом, ни спирала...
и престанете де го плашите девојчето.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
162 место сме во светот по наталитет, а вие тука ги утепавте од вреѓање тие што се обидуваат деца да имаат (сакајќи/несакајќи). Многу прибирлива нација сме станале :cool:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Среќа што завршив за гинеколог, па можам да вршам преглед и на форум. Ајде девојче легнувај на мониторот да видиме што имаме ние тука.

За сите други „душе-грижници“ постои гинеколог, а не форумџија кој може и да ти помогне и да ти каже дали си или не си бремена, ама се додека се бара решение на погрешни места, ќе се доаѓа и до погрешни одговори. ;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
само да ве потсетам сите вас што знаете што е контрацепиција и што се правите паметни,
дека ниту еден начин на заштита не е 100% сигурен: ни таблети, ни кондом, ни спирала...
и престанете де го плашите девојчето.
не го плашиме девојчето воопшто
162 место сме во светот по наталитет, а вие тука ги утепавте од вреѓање тие што се обидуваат деца да имаат (сакајќи/несакајќи). Многу прибирлива нација сме станале :cool:
како што знам.....форумџиФката не сака да има дете :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
како што знам.....форумџиФката не сака да има дете :)
Поентата ми беше без разлика дали сакаат или не, доколку се случи да е трудна не би требало хистерија да се крева. Особено поради стапката на наталитет во државава
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Поентата ми беше без разлика дали сакаат или не, доколку се случи да е трудна не би требало хистерија да се крева. Особено поради стапката на наталитет во државава
те разбирам :) но не треба да се отвора тема за се....
од типот...Леле си го скршив ноктот што да правам?
има стручни лица за тоа (нејзиниот случај)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
4
Za vasa informacija, sakam da ostanam bremena i prasav kolkavi se sansite za zabremenuvanje, jas nikade ne napisav deka ne sakam da ostanam bremena....... Ako sum sakala da izbegnam bremenost sigurno nemalo da se ebam bez zastita, a kamoli da mu dozvolam da svrsi vo mene... Taka da ne go trosete vremeto na bezvredni komentari tuku ako znaete odgovorete a ako ne mozete da se fakate u gz glupaci ti edeni....
 
Член од
5 април 2011
Мислења
334
Поени од реакции
142
Za vasa informacija, sakam da ostanam bremena i prasav kolkavi se sansite za zabremenuvanje, jas nikade ne napisav deka ne sakam da ostanam bremena....... Ako sum sakala da izbegnam bremenost sigurno nemalo da se ebam bez zastita, a kamoli da mu dozvolam da svrsi vo mene... Taka da ne go trosete vremeto na bezvredni komentari tuku ako znaete odgovorete a ako ne mozete da se fakate u gz glupaci ti edeni....
Па што тогаш се грижиш, во случај да не забремениш пробај пак...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
4
Ne se grizam voopsto, tuku samo togas imavme sex i od togas voopsto ne sme imale i nema da imame do krajot na mesecov, prasav bidejki me interesirase dali ke mi se ispolni zelbata od toj pat, Prvin videte sto e rabotava , a ne da gi lecite vasite frustracii na mojava tema.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ne se grizam voopsto, tuku samo togas imavme sex i od togas voopsto ne sme imale i nema da imame do krajot na mesecov, prasav bidejki me interesirase dali ke mi se ispolni zelbata od toj pat, Prvin videte sto e rabotava , a ne da gi lecite vasite frustracii na mojava tema.
Аааа па кажи си дека е таква работата, бидејќи сум во гужва и не можам да те прегледам одма, еве ти линк па види што ќе ти каже магичната топка ;)

http://web.ics.purdue.edu/~ssanty/cgi-bin/eightball.cgi
 
Член од
5 април 2011
Мислења
334
Поени од реакции
142
Де де, во случај да не ти се исполни желбата, секогаш можеш да пробаш повторно... Само не отварај тема секојпат кога ќе имаш секс ок?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Za vasa informacija, sakam da ostanam bremena i prasav kolkavi se sansite za zabremenuvanje, jas nikade ne napisav deka ne sakam da ostanam bremena....... Ako sum sakala da izbegnam bremenost sigurno nemalo da se ebam bez zastita, a kamoli da mu dozvolam da svrsi vo mene... Taka da ne go trosete vremeto na bezvredni komentari tuku ako znaete odgovorete a ako ne mozete da se fakate u gz glupaci ti edeni....
За тоа постојат гинеколози, а не форум стручњаци. Ако сакаш да забремениш не мора да се е*еш за време на менструација, туку кога ќе ти заврши. Се додека не се изјасниш дека сакаш да останеш бремена, ние може да ти даваме секакви совети.
Не можам да се изначудам со кого дишам ист воздух:tapp: Да отвориш тема на форум за некој да прогнозира дали ќе останеш бремена или не, треба стварно да си "пациент" невиден.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ne se grizam voopsto, tuku samo togas imavme sex i od togas voopsto ne sme imale i nema da imame do krajot na mesecov, prasav bidejki me interesirase dali ke mi se ispolni zelbata od toj pat, Prvin videte sto e rabotava , a ne da gi lecite vasite frustracii na mojava tema.
И баш менструација кога имаш најде да пробуваш? Има нешто што се вика плодни денови, тогаш и температурата на телото ти е повисока, тогаш пробувај, вака шансите постојат ама премногу се мали. Ко што би рекол некој, џабе работата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom