Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.668
Зошто, ЗОШТО ми се блокираат филмовите на сред и игрите како и компјутерот?
ако немаш нешто ново инсталирано во последно време ондак може да и е нешто на графиќката
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Нешто BSOD да не ти дава? Иначе мене пред да ми рикне графичката кога играв игри ми гасеше мониторот, т.е не прикажуваше излез.
Коа уклучувам ми пише SYSTEM BOOT FAIL и ми дава можна опција со F5 да ставам System Defaults. Но и после тоа пак ми го прави истото. До графичката нема да е, инсталирав NVidia и пак се гаси.
А зошто пак коа уклучам цд да направам бут коа натиснам на ени кеј за да почне сетапот ми се дава FAIL нешо и пуно букви нешто бројки...?
а на друѓиот компјутер си сака цедето...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Коа уклучувам ми пише SYSTEM BOOT FAIL и ми дава можна опција со F5 да ставам System Defaults. Но и после тоа пак ми го прави истото. До графичката нема да е, инсталирав NVidia и пак се гаси.
А зошто пак коа уклучам цд да направам бут коа натиснам на ени кеј за да почне сетапот ми се дава FAIL нешо и пуно букви нешто бројки...?
а на друѓиот компјутер си сака цедето...
Епа и мене ми го даваше баш истово сега што до пишуваш, на покревање истото бут фејл и БСОД, преку сејф мод - букви и бројки милион нешто. Па после пробав да го форматирам да не е од виндоусот, и на сред работа снема излез на екран, го рестартирав, хардвер чек звукот укочи и знаев дека е рикната :/
Нека ти каже некој поискусен најдобро ама јас сличниве симптоми ги имав пред 2 недели :)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Епа и мене ми го даваше баш истово сега што до пишуваш, на покревање истото бут фејл и БСОД, преку сејф мод - букви и бројки милион нешто. Па после пробав да го форматирам да не е од виндоусот, и на сред работа снема излез на екран, го рестартирав, хардвер чек звукот укочи и знаев дека е рикната :/
Нека ти каже некој поискусен најдобро ама јас сличниве симптоми ги имав пред 2 недели :)
Ајде нека каже некој, а на тебе како се среди работата?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ајде нека каже некој, а на тебе како се среди работата?
Ја сменив графичката, после се си работеше нормално :) Види позајми од другар друга графичка и пробај, ако е океј, значи до неа е.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
симнете 3d mark и направете тест ако ги помине тестовите значи е во ред со графичката, ако почне да се јавуваат коцки линии тогаш нова графичка нема потреба да се зима графичка од кај другари за да се провери дали е до нејзе
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Решив да напраам бут на pc ете сеа се префрлаат ствари и се надевам дека после тоа се ќе е во ред ;)
PS:Предлог за графиќка?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Ми треба помошо ама итно.. Преска го пуштам пц то и ми се појавува празен десктоп.. без старт мени без искони без ништо. Скроз празен.. ќе може некој д ами каже како да го вратам во нормала?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ми треба помошо ама итно.. Преска го пуштам пц то и ми се појавува празен десктоп.. без старт мени без искони без ништо. Скроз празен.. ќе може некој д ами каже како да го вратам во нормала?
Кога ќе ти излезе така, пробај со Ctrl+Shift+Delete и кога ќе се отвори Task Manager оди на New Task и наиши explorer.exe и оди OK.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Кога ќе ти излезе така, пробај со Ctrl+Shift+Delete и кога ќе се отвори Task Manager оди на New Task и наиши explorer.exe и оди OK.
Да тоа го знам.. ама ми отвара во ново прозорче.. А десктопот уште стој празен.. неможе ни рефреш да се напрај ни ништо..
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Да тоа го знам.. ама ми отвара во ново прозорче.. А десктопот уште стој празен.. неможе ни рефреш да се напрај ни ништо..
Пробај во таск менаџер, првин најди го explorer.exe, убиј го, и после оди New task, explorer.exe :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Незнам дали е за овде прашањето но сепак ке прашам....

Сакам да снимам видео спотови за во кола да се гледаат,како и обично ги режам цедињата со Nero но небива никако да се пуштаат..Па би сакал да знам со која друга програма се прави тоа..
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Незнам дали е за овде прашањето но сепак ке прашам....

Сакам да снимам видео спотови за во кола да се гледаат,како и обично ги режам цедињата со Nero но небива никако да се пуштаат..Па би сакал да знам со која друга програма се прави тоа..
Да се гледаат или слушаат? ако ти е за цд тогаш со Nero Start Smar и под Аudio одбери Juke Box МP3 CD или само Аudio CD зависи..каков формат подржува цд плеерот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Да се гледаат и да се слушат песната да си оди со спот..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Малце noob-ско прашање ама никогаш не сум имала потреба од ова xD Скенирав лична карта, и сега за да ја испринтам, треба да ја зголемам. Како?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom