Прашања за Христијанството II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 октомври 2010
Мислења
835
Поени од реакции
155
Минатата година бев на Плаошник. Оваа слика што ја постираш дека е од Плаошник не ја видов. Дади гро, каде е тој кукаст крст во Плаошник? Сигурно нема да ти е тешко бидејки ги имаш деталите. Сигурен си дека ова е Плаошник а не нешто друго? Можеби пишува Плаошник а е друго или сигурен си дека е Плаошник? И на крај едно прашање: Што значи овој кукаст крст во 9 век?
Добредојде назад, Јоане.
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
Добредојде назад, Јоане.
Со задоволство би дискутирал на разни теми со луѓе кои се разумни. Но за жал овде има луѓе кои не дека не се разумни, разумни се, но се глупи. Како не можат да разберат дека, освен материјата пости и анти-материја? Дека освен материјалното постои и нематеријално. А целиот став им е: јас мислам така. Е тоа тие е најголемиот доказ. Но што да се прави. Бог дал разум, но кој како го користи.
Ако има нешто што заслужува да биде центар на внимание, секако ќе го експонирам.
Поздрав.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.138
Поени од реакции
4.777
Како не можат да разберат дека, освен материјата пости и анти-материја?
Озбилно?:ROFLMAO:

На која антиматерија мислиш ти Јоане? На онаа антиматерија што ја создадоа во ЦЕРН?
Дали ти Јоане го прифаќаш тоа што науката го потврдила?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Со задоволство би дискутирал на разни теми со луѓе кои се разумни.
И јас би играл така. Со неразумни ама ич не ми се дискутира
Но за жал овде има луѓе кои не дека не се разумни, разумни се, но се глупи.
Добра дефиниција си дал за себе си, ни родена мајка не би те опишала подобро
Како не можат да разберат дека, освен материјата пости и анти-материја? Дека освен материјалното
постои и нематеријално. А целиот став им е: јас мислам така. Е тоа тие е најголемиот доказ.
видиш не било тешко да си ги искажеш твоите ставови, не глуми некаков си христијанин
Но што да се прави. Бог дал разум, но кој како го користи.
И јас се прашувам. Го користиш ли воопшто?
Ако има нешто што заслужува да биде центар на внимание, секако ќе го експонирам.
Штотуку се експонираше себе си.
Поздрав и до тебе (може и поголем)

Истото вреди и за тој „лајк“ што ти даде на постот
 
Член од
15 октомври 2010
Мислења
835
Поени од реакции
155
Истото вреди и за тој „лајк“ што ти даде на постот
Ааааа, почна и да следиш по лајковите. Слушај атеист, доколку имаш нешто да ми кажеш, кажи ми мене директно, а не тука преку други лица да им пишуваш за мене во трето лице.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ааааа, почна и да следиш по лајковите. Слушај атеист, доколку имаш нешто да ми кажеш, кажи ми мене директно, а не тука преку други лица да им пишуваш за мене во трето лице.
Јас барем не „играм“ педерски како тебе. Ако на некоја исфрустрирана будала ако не му паднала 7ца на лото па да му е крив господ што не му паднала, па ако напише дека Мирко е говедо, јас затоа што и мене Мирко не ми се допаѓа да му пишам „лајк“. Јас јавно си кажав.
 
Член од
15 октомври 2010
Мислења
835
Поени од реакции
155
Јас барем не „играм“ педерски како тебе. Ако на некоја исфрустрирана будала ако не му паднала 7ца на лото па да му е крив господ што не му паднала, па ако напише дека Мирко е говедо, јас затоа што и мене Мирко не ми се допаѓа да му пишам „лајк“. Јас јавно си кажав.
Педерски е некому да му зборуваш зад грб. А јас лајкови ќе давам на кого сакам.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Добро е човече. Пошто неможеш да се затнеш, немам намера да се расправам за небитни работи. Later....
И не мораш, никој ништо не те принудува. Ти реков твоја работа си е...
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
Озбилно?:ROFLMAO:

На која антиматерија мислиш ти Јоане? На онаа антиматерија што ја создадоа во ЦЕРН?
Дали ти Јоане го прифаќаш тоа што науката го потврдила?
Дали во ЦЕРН создадоа антиматерија или е големо промашување, не се знае. Но дека теоретски е можно да постои антиматерија, зошто да не. До сега се е на ниво на шпекулација, нема никаков потврден доказ, што пак не значи дека таква антиматерија и не постои.
А дали прифаќам тоа што науката го потврдила. Јасно дека она што е вистина е вистина, и нема друго. Но она што е шпекулација е шпекулација и нема цела вистина во тоа.
--- надополнето: Jun 22, 2011 4:35 PM ---
И јас би играл така. Со неразумни ама ич не ми се дискутира

Добра дефиниција си дал за себе си, ни родена мајка не би те опишала подобро

видиш не било тешко да си ги искажеш твоите ставови, не глуми некаков си христијанин

И јас се прашувам. Го користиш ли воопшто?

Штотуку се експонираше себе си.

Поздрав и до тебе (може и поголем)

Истото вреди и за тој „лајк“ што ти даде на постот
Помислив дека ако некое време те оставам на мир да размислиш дека ќе созрееш. Некои едноставно не можат повеќе. Жално, но вистинито. Но ако некој сам не се пази, како друг може да му помогне?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Помислив дека ако некое време те оставам на мир да размислиш дека ќе созрееш. Некои едноставно не можат повеќе. Жално, но вистинито. Но ако некој сам не се пази, како друг може да му помогне?
Дали ти ќе оставиш да созрее или не никому не му е грижа. Погрижи се за себе ти да созрееш.
Јас не сум виновен што вчера некој ти го дигнал притисокот да изреагираш како што изреагира. Ако си имаш проблеми, трк до црква запали си свекичка, едно две молитви ќе си изрецитираш, и ќе ти помини. Не овде да искажуваш гнев.

П.С. Ќе го задржам нивото на дискусија, доколку се извиниш и продолжиш да пишуваш ненавредливи постови
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
Дали ти ќе оставиш да созрее или не никому не му е грижа. Погрижи се за себе ти да созрееш.
Јас не сум виновен што вчера некој ти го дигнал притисокот да изреагираш како што изреагира. Ако си имаш проблеми, трк до црква запали си свекичка, едно две молитви ќе си изрецитираш, и ќе ти помини. Не овде да искажуваш гнев.

П.С. Ќе го задржам нивото на дискусија, доколку се извиниш и продолжиш да пишуваш ненавредливи постови
Да не си ти пророк?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.138
Поени од реакции
4.777
Дали во ЦЕРН создадоа антиматерија или е големо промашување, не се знае. Но дека теоретски е можно да постои антиматерија, зошто да не. До сега се е на ниво на шпекулација, нема никаков потврден доказ, што пак не значи дека таква антиматерија и не постои.
А дали прифаќам тоа што науката го потврдила. Јасно дека она што е вистина е вистина, и нема друго. Но она што е шпекулација е шпекулација и нема цела вистина во тоа.
Антиматерија е создадена во ЦЕРН уште пред неколку години.
Но тоа не е битно. Битно е дали прифаќаш ти тоа што го нуди науката - постоењето на антиматерија во случајов?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom