Економски факултет (reloaded)

Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
А, може ли некој МОНЕТАРНА ЕКОНОМИЈА да каже од искуство како е и што е ?!
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Некој да ми каже што и до каде треба да се учи Инвестиционен менаџмент и Сметководствени контролни системи
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Koi zadaci po statistika najcesto se pagaat na prv kolokvium?
ИСТИТЕ како што има на крајот од секоја тема за роверка (само нели со сменети бројки!). За кај Славе/Драган ова. За кај Калина не знам.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Англиски јазик 1 .. коа ќе се полага? на 19ти шо пишува странски јазик.. тогаш ли :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Англиски јазик 1 .. коа ќе се полага? на 19ти шо пишува странски јазик.. тогаш ли :D
Професорката уште на почеток ни кажа дека на испит директно е англиски 1 ... е сеа колку е тоа сигурно , и дали се предомислила незнам .
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
А како може воопшто да се полага некој предмет(refering to англиски) ако нема професор и нема предавање по тој предмет?
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Може некој да ми каже кои Глави треба да се учат и до каде за Менаџмент на човечки ресурси?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Ај ако има некој да потврди разбрав дека во вторникот имало нова профеорка и имало предавање по англиски... точно е ова или?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јавни финансии како што се сеќавам рече дека нема да пушта списоци за присуство.
Единствен список што ќе го пуштеле ќе бил за колоквиум и тоа при крај на месец, а како што знам има сеуште предавања до колоквиумот?
За што беше списокот денес јавни финансии за присуство или ..?
Денес списокот не беше за полагање, туку онака за присуство, ваљда ќе дадат некој поен гратис :)

А најверојатно немало да има за полагање список, а и мислам нема потреба секако сите ќе дојдат на колоквиум.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
На првите вежби, на почетокот на предавањето им кажа на тие во први редови да пуштат по еден список у секој ред. Баш памтам дека се потпишав. Може не стигнал кај тебе. Ваљда неам проблеми со памтењето, а ако имам, некој нека ме потсети и нека каже дека не сум во право:)
Да да точно така имаше список на првите вежби :)

Ај ако има некој да потврди разбрав дека во вторникот имало нова профеорка и имало предавање по англиски... точно е ова или?
На огласната табла пишува дека Англиски нема да има предавање до следното соопштение, а такво соопштение нема сеуште, така да сигурно ова не е точно...


Може некој да ми каже кои Глави треба да се учат и до каде за Менаџмент на човечки ресурси?
Заклучно со глава 6, односно 148 стр..


Колеги дали некој може да ми каже до кога е крајниот рок на пријавување на стручен труд по Менаџмент на мал бизнис???
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
По некоја случајност , да не има некој некакви прашања по Меѓународен транспорт, шпедиција и осигурување ?? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom