Економски факултет (reloaded)

*Cindy*

Sunrise...
Член од
12 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Дали некој знае дали е задолжително да се купи оригиналот учебник статистика за бизнис и економија од 2010, или може со стар или копија и тоа кај Калина на е-бизнис?
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Колеги дали некој знае финансиски пазари и инситуции дали има пуштено список за тие што ке полагаат преку колоквиум или нема да има таков список????????
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги дали некој знае финансиски пазари и инситуции дали има пуштено список за тие што ке полагаат преку колоквиум или нема да има таков список????????
Нема пуштено список никаков засега, иначе не знам дали ќе има таков список за полагање преку колоквиум ништо не рече професорот.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
А да ве прашам кај нас на факултет имало отворено канцеларија за пријавување на мито и корупција.
Имаше и по вести пред 3-4-5 месеца за тоа демек никој до сега не пријавувал ништо а сите се жалеле дека има корупција.
Постои ли уште оваа канцеларија, и каде се наоѓа?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.649
Поени од реакции
2.847
А да ве прашам кај нас на факултет имало отворено канцеларија за пријавување на мито и корупција.
Имаше и по вести пред 3-4-5 месеца за тоа демек никој до сега не пријавувал ништо а сите се жалеле дека има корупција.
Постои ли уште оваа канцеларија, и каде се наоѓа?
Jas iskreno neam slusnato za ova bas ke se rasprasam da vidam ali kako i da e kaj nas na fax neznam kolku bi mozelo da ti uspee posto se znae deka mozes da si kupis ispit ali ne na baranje na profesorot tuku na tvoe samo, i fakt e deka kaj na fax ako ucis ke polozis
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
se slikal do sega nekoj za tablo? ima nekoi spisoci nesto takvo ili ides ime prezime smer i se slikas?????
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Како и е презимето на Мери? На страната ништо не пишува...
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Здраво колеги,
Ве молам за информација (вонреден студент сум) до каде треба да се учи за прв колоквиум,дали има лекции што не треба да се учат:
1.Интерна ревизија
2.Анализа на финансиски извештаи
3.Осигурување
4.Менаџмент на мал бизнис
Какви ќе бидат колоквиумите:раскажување,заокружување,комбинирани,задачи?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Едно прашање ... сметководство рече за тие што пријавиле колоквиум и положиле преку испит/поправен колоквиум треба вп друг термин да зимаат оценки... ако може некој да каже за кога закажа?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Здраво колеги,
Ве молам за информација (вонреден студент сум) до каде треба да се учи за прв колоквиум,дали има лекции што не треба да се учат:
1.Интерна ревизија
2.Анализа на финансиски извештаи
3.Осигурување
4.Менаџмент на мал бизнис
Какви ќе бидат колоквиумите:раскажување,заокружување,комбинирани,задачи?
Истите предмети ги имам и јас само без Менаџмент на мал бизнис. =)
Интерна ревизија нема кажано до каде ке биде колоквиумот ама некаде до пола од материјалот. Колоквиумот ке биде ист како ревизија значи прашања на заокружување и отворени прашања.
Анализа на финансиски извештаи ке одиш во либро и ке кажаш да ти дадат прв дел, некаде околу 200 страни, тоа е цело за прв колоквиуми. И плус професорот ке диктирал нешто на час. Овој предмет скоро ите го учат од прашања кои исто би требало да ги има во либро и се пагаат, барем до лани се пагале. Колоквиумот ке биде на заокружување.
За осигурување не знам шо да ти кажам. =) Само еден час сме имале до сега. нема ништо кажано за тоа до кај ке биде колоквиумот. А ке има прашања на раскажување и задачи.

--- надополнето ---

Jas iskreno neam slusnato za ova bas ke se rasprasam da vidam ali kako i da e kaj nas na fax neznam kolku bi mozelo da ti uspee posto se znae deka mozes da si kupis ispit ali ne na baranje na profesorot tuku na tvoe samo, i fakt e deka kaj na fax ako ucis ke polozis
Не сакам да купам испит ниту имам во план во скоро време, барем сега за сега немам проблем од таа гледна точка.
Чисто онака ме интересираше, ако некој знае да ми каже. :pipi:
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Kolegi na koj mu treba nova kniga po ekonomika na pretrpijatija neka mi pise poraka da se dogovorime,knigata ne e potcrtana ,osven na onie mesta kade sto se padjale prasanja na kolokvium !
pozdrav
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги, да не продава некој книгата по Математички Методи ? Ако има таков некој нека пише ПМ да се договориме за цена и друго
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Може некој што го полагал инвестиционен менаџмент да пише дали е тежок предметот колоквиумски да се полага,и што најчесто се паѓа на колоквиум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom