Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 Премиера кај нас

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Смртта на Доби и не е некој спојлер.
99 % шо пишуваат на ова тема, се луди по хари потер, и тоа условува да ги имаат прочитано сите книги, а доколку ги немаат гарант прогуглале на интернет кои че преживеат на крајот, а кои че умрат/
Вторио дел од Хари Потер 7 не е излезен, па сите знајме дека еден од близнаците (сеедно кој, и онака исти се) че умри. Плус многу други лоши , а и добри ликови :( .

Ставајте спојлери, аман. - супермод.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Опаа опаа мора да се гледа ова,не се пропушта!

Супер е што последниов дел е поделен на 2 дела,и очекувам конечно Волдеморт да падне у курац,6 дела си игра курташак :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Го гледав денес и ме бендиса. За разлика од претходниве 2-3 многу подобар е.
Само тоа со фалцерот ми беше ептен глупа и непотребна сцена.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Добар е филмов, да не беа 2-3 сцени со клише дијалози и малку подолги сцени од потребното, би рекол дека ќе беше најдобриот дел досега сниман. Плус - акцијата во филмов е предобра.

И Јане Џокер, најјак си брат!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Кој к*р ... во Битола коа ке дојди?
Милион пати подобро кино од Рамстор , најдобриот проектор на Балканот и од 29 ноември инсепшн ке го дават о.О .
Хари Потер негде Февруари сигурно ке дојди.

Инаку филмот бил одличен како шо слушам. Ко ја дочитав книгата многу жал ми падна шо дојде крај е едно вакво нешто со кое пораснав.
Во секој случај кој к*р.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
18.018
Последниов дел според мене беше можда и најдобриот, визуелно сигурно беше најдобриот, ефектите беа парче особено на почетокот. Инаку ни јас не бев фан на Хари Потер се до пред една недела кога ги изгледав сите делови и можам да кажам дека ми остави подобар впечаток него ли ЛОТР. Едино интересен ми беше Хари Потер кој некако делуваше најситен а у исто време беше главниот фраер у филмов.
Една забелешка имам само поради тоа што најдобрата цура Hermione (Ема Вотсон) не се заљубува во главниот јунак
, обично ни јас не сакам многу клишеа но во овој случај би направил исклучок, само поради тоа што Рон Визли ко лик ми идеше на нерви цело време низ серијалов. Можда боље опција ќе беше со тој бугаринот Крум што се појавуваше во The Goblet of Fire али јбг тоа е. Инаку Ема Вотсон е брате стварно нешто посебно

 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Го изгледав денес,и едноставно делот е супер,многу акција,ефектите се супер.

Сеа едвај чекам да дое новиов дел да видам што ке праи Волдеморт со тоа најновото стапче хаха :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Сеа едвај чекам да дое новиов дел да видам што ке праи Волдеморт со тоа најновото стапче хаха :)
Сакаш да ти кажам?:pos:

Не знам дали имам спомнато но ај. Супер си се филмовите, ама дури ги читаш книгите ко што можеш филм во главата да си направиш, тоа е незаменливо.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Сакаш да ти кажам?:pos:

Не знам дали имам спомнато но ај. Супер си се филмовите, ама дури ги читаш книгите ко што можеш филм во главата да си направиш, тоа е незаменливо.
Ај пиши ми по пп,ептен сум љубопитен :)

Знам дека се добри книгите,али не сум се нафатил да читам до сеа си ги чекам филмовите и то :)

и може ли да се купи книгава за овој најновиов дел и каде? исто по пп!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе дајте пуштете некое торентче шо работи за филмов по ПП. Нигде неможам да најдам:tapp:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Значи да се разбереме, книгите и филмовите се НЕСПОРЕДЛИВИ. Филмовите се ПРОСЕК, книгите се ремек дела. 90% од книгите е изоставено во филмовите а и многу е менувано и многу работи се неточно и лошо прикажани, има многу неразбирливи работи. Почнете да ги читате книгите нема да зажалите.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Денес излезе трејлер за вториот дел од филмов, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Премиерата на Deathly Hallows Part 2 Red Carpet Live.
Ако го интересира некој и ако си има интернет одвишок :p
I know I don't have... :cautious:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да не се знае дали ќе го даваат филмов кај нас по кинава?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Значи да се разбереме, книгите и филмовите се НЕСПОРЕДЛИВИ. Филмовите се ПРОСЕК, книгите се ремек дела. 90% од книгите е изоставено во филмовите а и многу е менувано и многу работи се неточно и лошо прикажани, има многу неразбирливи работи. Почнете да ги читате книгите нема да зажалите.
Шегите на близнаците ги нема во филмовите :( А како се имам смеено...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom