Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Абе да, ама можело да се земе ако биле повеќе, нареден помалку ќе земеш и така... ја видов многу што земаа и никого не вратија назад.
 
Z

ziko bt

Гостин
Tocno kolega ubavo si naucil :)
учеф од најдобриот :)

--- надополнето ---

Абе да, ама можело да се земе ако биле повеќе, нареден помалку ќе земеш и така... ја видов многу што земаа и никого не вратија назад.
на то лифчето пишеше дека не смеј поке од 35 кредити,а со трговско се врвеше та бројка е сеа дека зедоја некој трговско зедоја ама и доста се попишманија ко видоја како е работата(а 90% од бруцошите знаеја дека лесно ке поминат на тој предмет) па ми се чини најпаметно ке ти е да си земиш трговско втора година
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.866
учеф од најдобриот :)

--- надополнето ---


на то лифчето пишеше дека не смеј поке од 35 кредити,а со трговско се врвеше та бројка е сеа дека зедоја некој трговско зедоја ама и доста се попишманија ко видоја како е работата(а 90% од бруцошите знаеја дека лесно ке поминат на тој предмет) па ми се чини најпаметно ке ти е да си земиш трговско втора година
Se glea ke te bide dobar menadzer :)))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
учеф од најдобриот :)

--- надополнето ---


на то лифчето пишеше дека не смеј поке од 35 кредити,а со трговско се врвеше та бројка е сеа дека зедоја некој трговско зедоја ама и доста се попишманија ко видоја како е работата(а 90% од бруцошите знаеја дека лесно ке поминат на тој предмет) па ми се чини најпаметно ке ти е да си земиш трговско втора година
Е ја сега кога се одлучив гајле ми е ќе си ги платам тие 3,3 евра плус и не се замарам, они можат многу работи да викаат ама на крај излезе кој што си сака си прави.
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Е ја сега кога се одлучив гајле ми е ќе си ги платам тие 3,3 евра плус и не се замарам, они можат многу работи да викаат ама на крај излезе кој што си сака си прави.
чек чек зашто да платиш 3,3 евра???
јас знам дека ке си ги доплатиш кредитите ако ти фалат ...а ти во втор семестар можеш да земеш некој од 6 кредити и таман со 60 ке завршиш година...уствари таа една таму објаснуваше дека можеш да си играш со кредитите...можеш да дипломираш со 240+ ама не и со 239..:SS
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
чек чек зашто да платиш 3,3 евра???
јас знам дека ке си ги доплатиш кредитите ако ти фалат ...а ти во втор семестар можеш да земеш некој од 6 кредити и таман со 60 ке завршиш година...уствари таа една таму објаснуваше дека можеш да си играш со кредитите...можеш да дипломираш со 240+ ама не и со 239..:SS
И јас знам дека е така, и затоа ќе си земам повеќе а знам дека нема да прават проблеми. Инаку има некој кој што до сега сменил изборен? зашто јас планирам во понеделник.
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
И јас знам дека е така, и затоа ќе си земам повеќе а знам дека нема да прават проблеми. Инаку има некој кој што до сега сменил изборен? зашто јас планирам во понеделник.
па и јас планирам во понеделник...се надевам нема да биде предоцна..пошто не планирам да давам уште 1000 денари иако мислам дека тоа е дезинформација..:SS
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Има ли на странава на факултетот кога се изборните предмети
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
учеф од најдобриот :)

--- надополнето ---


на то лифчето пишеше дека не смеј поке од 35 кредити,а со трговско се врвеше та бројка е сеа дека зедоја некој трговско зедоја ама и доста се попишманија ко видоја како е работата(а 90% од бруцошите знаеја дека лесно ке поминат на тој предмет) па ми се чини најпаметно ке ти е да си земиш трговско втора година
dobro be do kade so vakvi nepismeni !?:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
па и јас планирам во понеделник...се надевам нема да биде предоцна..пошто не планирам да давам уште 1000 денари иако мислам дека тоа е дезинформација..:SS
Јас лани платив 1000ка кога менував во летен семестар така да не е дезинформација дека се плаќа. Само не знам до кога е бесплатно, би требало на почетоков да ви сменат гратис, а после ќе кешираш :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom