Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
TAA UPLATNICA OD 2500 DEN STO E ZA KNIZEN FOND ITN
DALI JA PLAKAAT TIE STO SE VONREDNO A PO VTOR PAT ZAPISUVAAT GODINA
ILI ??????????????
LANI BESHE 1400 DENARI ZA VAKOV SLUCAJ
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Сега една колешка била на факултет и и рекле дека ке мора да го смениме изборниот ради поклопувањата па се мислев за еколошки менаџмент да земам или демографија. Кој е полесен и кој би бил подобро да го земам?
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Дечки ќе може ли некој да ми каже ДЕМОГРАФИЈА дали е лесен... Знам дека го предава Славе ама слушнав дека по овој предмет мн лесно се поминувало, може ли некој да ми сподели искуство, ако воопшто го има :)
И мене ме интересира истото. А дали знаеш распоред за предавањата?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сега една колешка била на факултет и и рекле дека ке мора да го смениме изборниот ради поклопувањата па се мислев за еколошки менаџмент да земам или демографија. Кој е полесен и кој би бил подобро да го земам?
И шо треба за да го сменам, документи некои или пари? :)
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Сега една колешка била на факултет и и рекле дека ке мора да го смениме изборниот ради поклопувањата па се мислев за еколошки менаџмент да земам или демографија. Кој е полесен и кој би бил подобро да го земам?
Нема врска..и јас вчера бев на факс па таа теткицата што стои до тоа таблата за инфо ..објаснуваше дека нема врска што ви се поклопуваат дека тоа го знаат и професорите дека има поклопувања ама никому ништо..барем она така изреагира...сите ја прашуваа што да се прави во тој случај така што штом и професорите знаат ке има или промени во распоредот или толерантност...://
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.866
Сега една колешка била на факултет и и рекле дека ке мора да го смениме изборниот ради поклопувањата па се мислев за еколошки менаџмент да земам или демографија. Кој е полесен и кој би бил подобро да го земам?
Demografija zemi si tapa e ekologija :D
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Aj nekoj ako znae nesto poise za predmetite Metodi na prodazba i Promocija...Koj e polesen, kolku ima materijal za ucenje i koj predava Metodi na prodazba...na stranata ne pisuva...fala :smir:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
4
Има некој што бил на микроекономија на предавање да каже дали е затолжително да се оди? :pipi:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Дечки за изборен имам земено трговско право и ми се поклопува со предавањата математика.И сега едниот мора да го жртвувам,а изгледа ќе биде трговско,ќе имам ли проблеми,поради отсуствата?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Дечки за изборен имам земено трговско право и ми се поклопува со предавањата математика.И сега едниот мора да го жртвувам,а изгледа ќе биде трговско,ќе имам ли проблеми,поради отсуствата?
Никакви проблеми нема да имаш, трговско интересни се предавањата ама нема потреба да седиш и од дома се учи предметот. А, математика ќе прекинеш да идеш за 1 мецес максимум, освен тоа многу поважно е да присуствуваш на вежбите отколку на предавањата по математика.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Има некој што бил на микроекономија на предавање да каже дали е затолжително да се оди? :pipi:
Jas bev,profesorkata rece nema da ve macime ni vas,ni nas so spisoci,nas ni treba prisuten student na predavanje koj ke dojde za da prisustvuva,a ne za da bide zapisan na spisokot,toa gore,dole sakase da kaze,taka da,jas kako sto sfativ ne e moralno:):):):):)))))))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Боби[Мкд];3785505 напиша:
И шо треба за да го сменам, документи некои или пари? :)
Ништо, само да идеш и да кажеш таму.

--- надополнето ---

А што е подобро демографија или еколошки? Некое искуство? Или пак со некој друг изборен од зимски??
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Дечки за изборен имам земено трговско право и ми се поклопува со предавањата математика.И сега едниот мора да го жртвувам,а изгледа ќе биде трговско,ќе имам ли проблеми,поради отсуствата?
Nemaj gajle,jas otidov samo na edno predavanje trgovsko i toa bese poslednoto koga davase potpisi i toa bese se,a go poloziv so 8,taka da uzivaj:):):):):)))))

--- надополнето ---

Ништо, само да идеш и да кажеш таму.

--- надополнето ---

А што е подобро демографија или еколошки? Некое искуство? Или пак со некој друг изборен од зимски??
Odberi si trgovsko,najlesen predmet sto moze da postoi,bar jas taka mislam:):):):):)))))))
 
V

Viktor g

Гостин
Ништо, само да идеш и да кажеш таму.

--- надополнето ---

А што е подобро демографија или еколошки? Некое искуство? Или пак со некој друг изборен од зимски??
ekoloski e zeznat predmet ako ne go iscistis preku kolk a demografija lani im bese boza pa sega zemisi nekoj jazik najubavo na pr angliski 2
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom