Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Што се случува кога предавањата од изборните предмети се поклопуваат со предавањата од задолжителните предмети??
Ништо страшно. Проблем се јавува кога ќе се поклопат испитите, што беше случај кај мене последниов семестар... за првиот колоквиум интервенираа, вториот се направија дека не слушаат...
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Ништо страшно. Проблем се јавува кога ќе се поклопат испитите, што беше случај кај мене последниов семестар... за првиот колоквиум интервенираа, вториот се направија дека не слушаат...
Доообро :toe: ама не можеш да присуствуваш на двете истовремено нели :)???...и јас се прашувам сега..што во тој случај???

--- надополнето ---

Финтата е што нема сега години кај изборните, во било која година може да избереш било кој предмет. Нема шанси на сите да им се погоди, секако ќе има поклопување.
Точно...ама пак мислам дека не можеш било кој предмет да одбереш..еве јас на пример најверојатно сум одбрала предмет за друга година а не за прва..и ми го нема изборниот во распоредот...:nesvest:така што си сфатив: девојко не можеш да го одбереш тој предмет!..е сега сакам да го сменам ама незнам дали е можно да имам проблеми пошто веке ми е запишан у индекс:uvo:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Доообро :toe: ама не можеш да присуствуваш на двете истовремено нели :)???...и јас се прашувам сега..што во тој случај???
Misses Waldorf, не е ова Yale, не мора да присуствуваш на сите предавања... :) Всушност, ќе видиш дека голем дел од нив и намерно ќе ги пропушташ, како на пример сметководство и економика. :)
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Misses Waldorf, не е ова Yale, не мора да присуствуваш на сите предавања... :) Всушност, ќе видиш дека голем дел од нив и намерно ќе ги пропушташ, како на пример сметководство и економика. :)
хахаххх...Фала за потсетувањето хахха..баш ме насмеа :) :) :)...:pipi:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Едно прашање (не знам дали е одговорено поназад, не ја пратам темата), на 15ти почнувате вие или на 13ти како Правен? :) Ме интересира едно другарче да го известам ;)
 
V

Viktor g

Гостин
Едно прашање (не знам дали е одговорено поназад, не ја пратам темата), на 15ти почнувате вие или на 13ти како Правен? :) Ме интересира едно другарче да го известам ;)
Си почнуваме со предавања од 15 ако ти се поклопуваат предавања кажи и на шефицата на отсек лани го менуваа распоредот 6 пати во еден ден
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
За нас бруцошите има нешто у стил свечена манифестација бла бла во Борис трајковски на 15..и мислам дека ке се дава по еден индекс од секој факултет (за ова не сум сигурна)..а за предавањата појма немам од кога почнуваат..ваљда 16..незнам...али како и да е ке мора да се појде до факултет... Btw..работи утре факултетот??
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Доообро :toe: ама не можеш да присуствуваш на двете истовремено нели :)???...и јас се прашувам сега..што во тој случај???

--- надополнето ---


Точно...ама пак мислам дека не можеш било кој предмет да одбереш..еве јас на пример најверојатно сум одбрала предмет за друга година а не за прва..и ми го нема изборниот во распоредот...:nesvest:така што си сфатив: девојко не можеш да го одбереш тој предмет!..е сега сакам да го сменам ама незнам дали е можно да имам проблеми пошто веке ми е запишан у индекс:uvo:
Nema da imas problemi,na eden drugar mu bese napisan u indeks i mu go skrtnaa i drug mu napisaa:):):):):):))))))))
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Покрај прва рата за партиципација, и дополнителните уплати за книжен фонд, обврски кон Ректорат и Студентски парламент на огласна табла да не има истакнато уште нешто што треба да се плати?
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Финтата е што нема сега години кај изборните, во било која година може да избереш било кој предмет. Нема шанси на сите да им се погоди, секако ќе има поклопување.
Tие што вас ви се изборни, некому се задолжителни па така и има година. Прашав дали од иста година, затоа што се случува да им се поклопи од претходната ако им е останат. Ако не е така, не може да се поклопува, мора да се смени терминот
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Дечки многу важно ми е што знаете за ЕКОЛОШКИ МЕНАЏМЕНТ ДАЛИ ИМА РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ И ПРИЕМНО ВРЕМЕ ЗА ВПИШУВАЊЕ НА ОЦЕНКИ :( :nesvest: :nesvest: :nesvest:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
[/COLOR]
Точно...ама пак мислам дека не можеш било кој предмет да одбереш..еве јас на пример најверојатно сум одбрала предмет за друга година а не за прва..и ми го нема изборниот во распоредот...:nesvest:така што си сфатив: девојко не можеш да го одбереш тој предмет!..е сега сакам да го сменам ама незнам дали е можно да имам проблеми пошто веке ми е запишан у индекс:uvo:
Нема врска што ти е запишан у индекс, и промената ќе ти биде запишана, а во распоредот може го нема кај тебе, ама кај другите години сигурно го има
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Доообро :toe: ама не можеш да присуствуваш на двете истовремено нели :)???...и јас се прашувам сега..што во тој случај???
Точно...ама пак мислам дека не можеш било кој предмет да одбереш..еве јас на пример најверојатно сум одбрала предмет за друга година а не за прва..и ми го нема изборниот во распоредот...:nesvest:така што си сфатив: девојко не можеш да го одбереш тој предмет!..е сега сакам да го сменам ама незнам дали е можно да имам проблеми пошто веке ми е запишан у индекс:uvo:
Ако ти се поклопат едноставно нема да одиш, пример: Математика и Сметководство, и во втор Статистика, Економика и Трговско(ако го имаш), и кога ќе видиш само на Економија ќе идеш на предавања :)
И тој што ти си го одбрала за тебе во друга година на некој смер е задолжителен предмет, освен неколку предмети(7-8) кои се само изборни :)
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Ако ти се поклопат едноставно нема да одиш, пример: Математика и Сметководство, и во втор Статистика, Економика и Трговско(ако го имаш), и кога ќе видиш само на Економија ќе идеш на предавања :)
И тој што ти си го одбрала за тебе во друга година на некој смер е задолжителен предмет, освен неколку предмети(7-8) кои се само изборни :)
да да разбрав...фала anyway :) :) :)...pozz ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom