Најдобар веб прелистувач

Најдобар веб прелистувач

  • Mozilla Firefox

    Гласови: 147 31,7%
  • Internet Explorer

    Гласови: 12 2,6%
  • Opera

    Гласови: 55 11,9%
  • Google Chrome

    Гласови: 240 51,7%
  • Apple Safari

    Гласови: 10 2,2%

  • Вкупно гласачи
    464
Член од
2 ноември 2009
Мислења
23
Поени од реакции
1
да да и според мене мозилата е на прво место и не јамнњам за ништо:nenene:
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
И јас си мавам Мозила гајле си неам.Причината за тоа е дека ми ги фаќа сите аддони што ми требаат.Инаку Гугл Хром некако побрз ми изгледа
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Читајте прв пост.
Барем наведете причина зошто некој од пребарувачите што сте го навеле е добар? Сте користеле ли друг/други, можете ли да направите споредба бидете малку покреативни и изнесете факти кога искажувате дека конкретно тој прелистувач е најдобар.

btw. На анкета сега за сега Mozilla e лидер.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас користам Safari 4 на Mac и на Windows :) На Ubuntu, Firefox...

Зошто Safari?
На Windows, Google Chrome е навистина многу добар и полесен... (побрзо се отвара, помалку меморија, како хартија на монитор) ама ми се свиѓа тој Apple стил, а и нема многу голема разлика Chrome - Safari, на ист Engine се :)

Инаку ги почитувам сите интернет прелистувачи освен Internet Explorer.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Safari...

година дена веќе го користам. Задоволен сум. XD
 
D

dbt

Гостин
За по дома и за на брзина сурфање користам Chrome за него гласав (нов пребарувач кој што брзо го освојува пазарот, но сеуште треба да се работи на подршка за покомплексни web апликации и страни), додека на работа професионално користам IE 7 (IE 8 ми правеше проблеми со сесиите и кешот и поради тоа го баталив) и понекогаш FF.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ај да речеме дека користиме сите Google Chrome ама тоа не го прави да биде најдобар. Дали додатоците што ги има Firefox може да ги замени Chrome? Кои се причините што Google Chrome е во случајов најдобар?

Објасни зошто?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Ги користам и Google Chrome и Firefox ама еве некако повеке се вртам накај хромот ми изгледа побрз од лисицата а и се навикнав на интерфејсот негов.Додатоци не ни користам за да ми прават некоја разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom