Последен гледан филм

Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
eagle eye, dobar film lali spustiv torent so dodusa ``kvalitetna`` kino snimka
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Envy



Интересна Бен Стилерска комедија,но дефинитивно не е за сите.
Ова е комедија без ниедна практична смешка,без интересни линии и ред други работи кои доаѓаат со стандардните комедии.

Едноставно,оценка не може да му се даде,бидејќи зависи од вашиот вкус,но ако ви се допаднал Tropic Thunder,ќе ви се допадне и овој филм.
Очекувам да прерасне во еден од оние култни класици.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Wanted (2008)


Хм, филм препуцан со неверојатно јаки ефекти. Приказната уште од самиот почеток да те заинтересира, но после станува некако монотоно и пресвртот некако предвидлив.
Но, ако некој сака да помине акциона ноќ, со многу ефекти, дефинитивно му го препорачувам.
Од мене - 6 (до кај 7) / 10
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
The Faculty




Нешто помеѓу хорор и трилер,но одлична глума од (скоро сите) млади актери во него,дефинитивно една од подобрите изведби на Џош Хартнет,а и приказната е доста интересна и крајот е прилично напнат.

8/10,a must see! :)

П.с. И Ашер го има,боље што не станал глумец :wink:
Ама не е на HD. :(

Него јас последно го изгледав The Hammer и дефинитивно, море да, да, да. Ова е еден од најпотценетите филмови од ланската година.

Добра комедија, ја препорачувам.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265


IMBA филмче. Чекав рип од оригинал доста време ама сигурен сум дека вредеше. Приказна ЗАКОН, Глума (особено Хит Леџер) ЗАКОН, ЕФЕКТИ ЗАКОН. Немам што друго да кажам, ако го немате гледано.... одма да се гледа. Можеби некој ќе рече typical Superhero филм али не е така.

П.с: Ако не го имате гледано првиот дел (Batman Begins) прво тој да се гледа обавезно, исто така ЗАКОН филмче. Да беше малку поевтин Блу-реј комбото (Dark Knight + Batman Begins) без мислење ќе го купев.
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
Последен SAW 4

повеќе ми се свиѓаа минатите делови , но сепак беше добар

7/10 :coffee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom