Паладин или Маге

Маге или Ретри Паладин?

  • Маге

    Гласови: 31 53,4%
  • Паладин

    Гласови: 27 46,6%

  • Вкупно гласачи
    58

bdz

Член од
9 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Кој мејџ бре,ретардин и ништо не признавам :smir:




Repentance :) :helou:
klipot e na 0 ressilence momci...

P.S on topic: Paladin ako e shockadin go prai na mageto sol 100% a ako e REtardin togash mage ima sansi a ako e protection so full tank gear pak ke pobedi palata
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Ај вака,напраи мејџ на меџик вов и дојди да се пробаме. :helou:

П.С. Со ретри спец ти ја акам глаата во земја :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
a ti celo vreme za Piratski server si zboruval...:tapp:
inace mage tepa retri paladin bez problem
Па знајш како е на пиратски, најдобри се класите за кој треба најмалку скил. Во случајот ретри паладин. Hammer of Justice > Random Judgement > Crusader Strike > Press any key ..и обично противникот умира оти незнај шо е Blink > Polymorph > Spellsteal > Frost Nova > Winter's Chill > Cone of Cold итн итн.

Ама на кој да му објасниш или пак да пробаш да дискутираш за класите и расите во играта. Си имаат зацртано дека се најаки и ништо живо неможи да му го смени мислењето.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Па знајш како е на пиратски, најдобри се класите за кој треба најмалку скил.
Не треси зелени,за сите класи треба подеднакво скил и да знаеш да си ја изиграш класата,нека не се вадат тие мејџ што играат со тоа дека паладините се вакви или онакви и дека не требало скил.До вчера се жалеа за тоа дека паладинот се лечел ама сега почна и маге да се лечи со евокатион или има ајс блок нешто слично на 12секунди дивине шилд од паладин.И на што ќе се вадите?Или пак на реконинг спец маге умира за 2-3 секунди па сеа види кој е подобар 1 на 1.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Не треси зелени,за сите класи треба подеднакво скил и да знаеш да си ја изиграш класата,нека не се вадат тие мејџ што играат со тоа дека паладините се вакви или онакви и дека не требало скил.До вчера се жалеа за тоа дека паладинот се лечел ама сега почна и маге да се лечи со евокатион или има ајс блок нешто слично на 12секунди дивине шилд од паладин.И на што ќе се вадите?Или пак на реконинг спец маге умира за 2-3 секунди па сеа види кој е подобар 1 на 1.
Нема шо да се вадам јас или било кој шо игра мејџ. Уствари јас имам Паладин 80-ка на Darksorrow EU. Знам дека шо и да пишам нема да те разубедам и ќе си останиш со исти мисли, само едно нешто во врска со твојот скил и скилот на паладините ме заинтересира.

Шо е за тебе скил? Да отепаш мејџ во 2-3 секунди* ? Рог под Hammer of Justice или да ганковаш low lvls во Stranglethorn Vale?

Ете јас ќе си кажам за кој играчи мислам дека имаат скил. Зборам за ПВП комбат.
1. Основното..да игра на оргинален сервер.
2. Арена 3x3 2400+ рејтинг.
3. Титула Gladiator.
4. Ако е стар играч барем ранк 12.

Незнам само кој пробваш да го убедиш во таа супериорност на паладинот. Да, јак е, ама е далеку од имба. И уште нешто пред да ми реплицираш, меџик вов не е оргинал, не е подобар серверот и нема повеќе луѓе.

*скршен мејџ
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
neznam... nemozam da si zamislam scenario vo koe mageto ke izgubi od retri paladin, pravam muabet za dobar mage i dobar paladin ednostavno ne mi stima... nema teorija...
 
S

StormRage

Гостин
има теорија... со станлок... бтњ шо спек беше то шокадин? а зависи за мејџот пошо паладиниве се најпедерска класа шо постои
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
има теорија... со станлок... бтњ шо спек беше то шокадин? а зависи за мејџот пошо паладиниве се најпедерска класа шо постои
Каков станлок бе -.- Дај ако пробвате да пишете нешто барем издржано да е. Паладинот има само еден стан. Hammer of Justice - 6 секунди стан на една минута cooldown. Се намалва од таленти до 40 секунди cooldown. Наспроти то мејџот има Blink. Е сеа како работи блинкот? Го телепортира мејџот на 20 јарди од местото + го ослободува од секаков стан, а и плус има 15 секунди cooldown.

Шокадин ти е холи спец.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
има теорија... со станлок... бтњ шо спек беше то шокадин? а зависи за мејџот пошо паладиниве се најпедерска класа шо постои


Шокадин беше (незнам ,неам видено денес да има таков) 40/21/0,41/20/0,или 41/0/21 за таа аурата што ја нема сеа.Значи зимаш опрема на спелл демиџ се лечиш ко будала и маваш по 3.5к Holy Shock и Judgement.


Stunlock против мејџ неваља.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
neznam... nemozam da si zamislam scenario vo koe mageto ke izgubi od retri paladin, pravam muabet za dobar mage i dobar paladin ednostavno ne mi stima... nema teorija...
Еве вака,ако е фрост на hand of freedom не те успорува и 90% од сите фрост спелови не те фаќаат прави мисс мејџот и за да не го бркаш цело време пушташ репентанцс па кога ќе направи блинк тогаш одиш на стун,пошто мејџ неможи да напрај блинк на репентанс така да шом искористи репентанс одиш на стун и го докрајчуваш.Ако е аркејн ист принцип само малку потешко ради успорувањето зш имаш ЦД на hand of freedom мораш цело време да спамираш клеансе и крусадер страјк па потоа репентанце да не го бркаш и на крај по блинк стун и завршена работа.Само реков зависи за кого и кој неможи да замисли,тука поќе играте кастери одколку ретри паладин спец.Како што многумина рекле на новиов пач единствена закана за ретри спец паладин е варлок.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Spell steal ftw, Mage with hand of freedom and wings ^^

Исто така може и ПвП тринкет да си земе така да џабе ќе фрлиш 2 стана.


"90% од сите фрост спелови не те фаќаат прави мисс"

Да не мислиш block , dodge и parry им правиш на магиите? :vozbud:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Еве вака,ако е фрост на hand of freedom не те успорува и 90% од сите фрост спелови не те фаќаат прави мисс мејџот и за да не го бркаш цело време пушташ репентанцс па кога ќе направи блинк тогаш одиш на стун,пошто мејџ неможи да напрај блинк на репентанс така да шом искористи репентанс одиш на стун и го докрајчуваш.Ако е аркејн ист принцип само малку потешко ради успорувањето зш имаш ЦД на hand of freedom мораш цело време да спамираш клеансе и крусадер страјк па потоа репентанце да не го бркаш и на крај по блинк стун и завршена работа.Само реков зависи за кого и кој неможи да замисли,тука поќе играте кастери одколку ретри паладин спец.Како што многумина рекле на новиов пач единствена закана за ретри спец паладин е варлок.
Rependence---->trinket
hand of freadom----> spell steall
Hammer of Justice----> blink

mozda nema da ima potreba za ova gore sto go napisav posto celo vreme retri paladinot ke bide smrznat i ke ima 1 mage, 3 iluzii i eden frost elemental sto ke go mavaat... ti ostanuva samo bubble da stais za da si go prodolzis zivotot za 10 sekundi, posle toa ista prikazna.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Ае сега немој и вие да ме предомислувате! :jaj: Почнав мејџ на казак :kez: Добар е сеа за сеа, мејџот ми е лоу левел па си мислам дали да го мењам на време :) за хантер, друид или шаман па еве и паладин... any suggestions?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Брат,90% од овие тука што викаат паладинот е срање во споредба со мејџ батали тие муабети,јас гарантирам дека 80% од овие тука на форумот не искусиле пвп со паладин ама добро нареден и набилдан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom