МВР бара семејствата на загинатите кај Вејце да ја вратат отштетата

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
срам невиден,резил за сите македонци!
се надевам ќе се опаметат и ќе го вратат достоинството кај македонските бранители,а ако не се случи тоа,јас сум првиот што ќе излезе и ќе ги поддржи во се
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ке дојде и нивниот суден ден .... има крв да пролеат , се по список да им изнаебам ....со кој образ бе , со кој образ ??
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
На нашиве ке им делат тужби а на Учките ке им праат по кеифи,па дури и пензии ке им дадат !!!

Ова го нема ни во Сомалија,Тунгузија и во Сибир бе алоооо...да ти ебам политичарите,исти гомна се сите !!
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
:pov: :pov:

Ми се повраќа. Ми се повраќа. Ова е нехумано, нечовечки... јас немам зборови, јас сум шокирана.

....да можат би го продале и Бога, на нив само еден ќе им суди.

Друго не знам што би можела да речам во вакви моменти.
Преубав стих ама на едно 90% од македонската популација не и одговара, нека не го величаат само делото на Тоше туку нека применат нешто во своите животи од она тој што го правеше. Со ваква влада вакви односи со ваков менталитет на народ во кој владее една голема простотија ништо не се прави..и не може да се направи, нема свест а со тоа ја нема и потребата за бунт за нешто да се измени на подобро..кај нас се се може со некој што се борел за земјата мизерно да постапиш тоа го има само на Балкан и тоа во нашава црна точка на Балканот.
Жално олку да се немало чуство за ништо, каква земја тие се убијци на сопствениот народ ..Бирократи само на власт.. новопечени бирократи..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Ми се згади кога прочитав,не можам да поверувам
Кретени !!!!:tapp:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Има луѓе инвалиди од воениот конфликт на кои што моментално им запираат од нивните пензии или додатоци, нашето ни паметно судство кое што ужива од недоверба од високи мислам дека беа 85 проценти донесе таква "разумна" одлука т.е. да ги вратат парите кои што им се доделени.
 
С

Спенсер

Гостин
само уште нешто да кажам...

Тие што незнаевте,во Вејце, македонските специјални (од АРМ и МВР) беа масакрирани, живи запалени... ете тоа се деси... и сеа парите назад...

ПОЛИТИЧКИ ПИЧКИ!!! аххх беее... како некој од нивна фамилија не загина,да видевме што ке кажуваа сега...

Нека почиваат во мир сите загинати од 2001... лесна им земја...:oeoeoe:
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
аах леле ми идат на живци
како нема некој да се појави да ја бомбардира владана сите коа ќе бидат собрани и куртул
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Градоначалникот наш кој што е моментално доби оштета околу 3000 евра, поголемиот дел или сите, ама мислам дека беа сите ги даде за добротворни цели.
За многу работи не се согласувам во врска со неговата политика ама за ова му правам темане до земја. И замислете тие пари сега да ги побараат од него, а сигурно и ќе ги побараат мислам која глупост е тоа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
срам невиден,резил за сите македонци!
Незнам зошто ние како народ секогаш да ги голтаме ваквите нечовечки
гомнарии од било кој што ќе седне на фотеља.Зошто резил за сите Македонци? Јас немам од што да се срамам,ниту сакам да се срамам во нивно име! Нека бидат мажи и сами одделно од народот нека голтнат еден резил и срам!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Незнам зошто ние како народ секогаш да ги голтаме ваквите нечовечки
гомнарии од било кој што ќе седне на фотеља.Зошто резил за сите Македонци? Јас немам од што да се срамам,ниту сакам да се срамам во нивно име! Нека бидат мажи и сами одделно од народот нека голтнат еден резил и срам!

Па резил е за сите зошто нема земја каде се случил ваков преседан!Срам за сите зошто не дупат 18 години наназад а ништо не сме направиле за да ги опаметиме!Зар ќе дочекам дури сум жив да се случат социјални протести,масовни како што се прават во цела европа кога ќе им се одземе нешто што им следува?!
Срам и резил зошто ние овде само кукаме а ништо не преземаме.Ете затоа!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Сто пати ја прочитав статијата и уште не можам да верувам. Едноставно, не можам да дадам никаков коментар на ова. Презапрепастена сум и цревата ми се превртуваат од згаденост. Невозможно. :uvo:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па резил е за сите зошто нема земја каде се случил ваков преседан!Срам за сите зошто не дупат 18 години наназад а ништо не сме направиле за да ги опаметиме!Зар ќе дочекам дури сум жив да се случат социјални протести,масовни како што се прават во цела европа кога ќе им се одземе нешто што им следува?!
Срам и резил зошто ние овде само кукаме а ништо не преземаме.Ете затоа!
Уште посрамно е што на ден на избори со пенкалото во раце трчате на гласачка кутија.Зарем не гледаш дека 80% се партиски обоени,кој ќе оди на протест?Па овде врие од деца кој наместо рок слушаат химна на ВМРО.Кон кого ќе превземаме?Кон самите себе?
Резил е за тој што одлучил,јас се исклучувам од овој срам,како Македонка.А револуција ќе се случи кога 99% од населението ќе сфати дека е само обична гласачка машинерија за туѓи џебови.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Уште од порано се слушаше шпекулации за вакво нешто, ама човек да гледа и да не верува. Зошто е темава медиумски актуелна во моментов? Па за да се намали притисокот на ВМРО ДПМНЕ од страна на ДУИ кои што го создаваат нивните борци. Па како еве другава страна незадаволна е ова она па ајде.....
Ама ако да видиме која глупост е таа МВР законски можела да поднесе тужба, и сега законски не можела да ја повлече :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom