Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Еве неколку изјави од Алегри од прес конференцијата

Thaigo will be back in the New Year but he won't play on January 6, he will on the 9th or 16th. I don't think it is a big problem and we have nine maybe ten players who can play in defence.
Bonera or Yepes? At this moment Bonera is favour, but I will decide after training today.
Ronaldinho has neither failed nor passed the test. He played with commitment and will again, it is normal if the team does not play well even an individual player has difficulties to enhance their skills.
We have Pirlo, Ambrosini, Gattuso, Seedorf and Boateng available in midfield and four out of these five will play. Then there are Strasser and Merkel who have been doing and are available.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ја ставив 2-2 уште од вечер за 1000 ден. Нема да ја стигнам утре.:tv:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Значи фино лепо ќе си го гледаме утре Бонера затоа испразнете ја уште од сега собата со кршливи предмети. :)
Дилемата е Боатенг или Сидорф и јас сум за вториот под услов да излезе од терен во 70 та макс!
Само да се затвори добро Ди Вајо и нема да имаме посериозна закана.
Ај сега идам да си легнам утре мора рано да се станува. :pos2:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Можеби ќе се свести навреме Макс и нема да го стави Бонера прва постава.(да се надеваме)
Зависи од резултатот па можеби и Меркел или Штрасер ќе добијат шанса конечно.:tv:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
А да се повреди Бонера на загревање шо велите?
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Не се смеј озбилно го пишам ова :)
хахаха Камо нека се повредува само тој наместо другите, од цел тим повредите тој да ги сноси...кој и да се повреди повредата кај овој да иде :pos: како не моеше така бе? Шо велиш за ова а:icon_lol:
Незнам шо к.р Алегри се заљубил во глаучов, утре назад или Лепеш или Сократис неможам да го глеам овој веќе...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
хахаха Камо нека се повредува само тој наместо другите, од цел тим повредите тој да ги сноси...кој и да се повреди повредата кај овој да иде :pos: како не моеше така бе? Шо велиш за ова а:icon_lol:
Незнам шо к.р Алегри се заљубил во глаучов, утре назад или Лепеш или Сократис неможам да го глеам овој веќе...
За ова имаш едно зеленко :helou:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Силва го брани Алегри за тоа со каков состав излегол демек му се играло ваљда да испише некоја утакмица плус во лига шампиони, а за повредава уште нема ништо официјално ама од видот на повредата менискусот на коленото обично 3-4 недели е времето на заздравување.

Еве и мал извадок и изјавата на Алегри на Google Translate Language :

Thiago Silva, whose recovery time were not yet officially confirmed a clear Allegri optimism: "Thiago retrieves it in the new year, but will not play on Jan. 6, it will take 9 or 16 . I think there are big problems and anyway we are 9-10 in defense. " Besides an injury to the meniscus, as history of football, is a practice that results in three to four weeks, although after the words of the defender yesterday ("I do not know when I"), many are justifiably concerned.

И за утре изгледа Принц ќе стартува пред Сидорф.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Хаха :pos:

"Ќе му дадам на дечко ми кога Милан ќе освои титула"-Рече таа и стана курва"

Еве што се врти по фејсбуков:)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
"-Рече таа и стана курва"
Ова ми е некако нонсенсе т.е. не ми свиѓа...чим станала курва значи се изе*ала со кого стигнала.. why?.. неможела да чека повеќе Милан да освои титула па дечко и да ја изе*е :uvo: или ја сум цајкан за вицов или не е нешо ко шо треба :pos: ...освен ако не им обечала и на другарите :pos:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ова ми е некако нонсенсе т.е. не ми свиѓа...чим станала курва значи се изе*ала со кого стигнала.. why?.. неможела да чека повеќе Милан да освои титула па дечко и да ја изе*е :uvo: или ја сум цајкан за вицов или не е нешо ко шо треба :pos: ...освен ако не им обечала и на другарите :pos:
Му давала на секој дечко,пошто Милан се утепал од титули зимање :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom