Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Сеуште ме држи шокот што го добив после утакмицата со Интер,но сега сум при свест и можам да пишам:)

Значи ова е катастрофален Милан.Реално да гледаме,додека беше Интер во пун состав направи 5 100% шанси,имавме среќа што не примивме набрзина уште два три комада.
Греота е во тим како Милан да играат играчи како Абате,Гатузо и Фавали.Па и тој Бекам да му ебам матер застани на центар прими топка префрли до Роналдињо на другава страна со точна дијагонала...тоа па тоа,никаква дирекна опасност од него.
Гатузо-најмизерниот играч на дербиво.Незнам зашто го молеа да остане.Првото дерби он го усра,ова повторно.Играч со толку јаки утакмици во нозе да игра волку мизерно е несватливо за мене.Нема ни еден старт на место,пас на појше од 3 метри незнае да даде.Греота,под итно да се смести на клупа или да се продаде зашто Милан со него е катастрофален.
Абате-нема корист во одбраната од него,премногу слаб во дуелите,спор на моменти.Си вика у себе ајде он не е бек,природна позиција му е крило.Па бар кога ке отидеше напред да напраеше нешто саглам.Екипа без добри бекови е катастрофа од екипа ради тоа што новата филозофија во фудбалот е играта преку брзи бекови и стварање на вишак играчи.Во Милан нема ни брз бек,сите се без центаршут а во одбраната се тешки инвалиди.
Фавали-Дечкото си е стар и не му замерувам на него,утакмицава и не ја изигра толку лошо.Ама нов тренер како Леонардо што нема замена за стаклениот Неста е тоа е срамота.Боље ке ставам некое младо дете да игра од срце одколку пензионеров што природна позиција му е лев бек али дека неможе да истрча појше од километар ипол-го ставаат како централен.Срамота!
А сега за најголемиот кривец Леонардо.
Како може бразилец што бил офанзивен играч да игра волку педерски фудбал.Интер со играч мањак овој игра со тројца деструктивци у средина и еден напаѓач.Дербито секако ке го изгубевме со појше разлика ако беа сите од Интер на теренот.Црвениот картон само направи да не биде толку голем срамот,бидејќи со таа формација не се игра против Интер нажалост!
:jaj:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Иначе вечерва очекувам да излеземе вака:

Абиати
- Абате - Бонера - Фавали - ДеВито -
- Ди Џенаро - Пирло -Амброзини - Фламини
- Верди -Хунтелар -
 
P

PewDiePie

Гостин
Иначе вечерва очекувам да излеземе вака:

Абиати
- Абате - Бонера - Фавали - ДеВито -
- Ди Џенаро - Пирло -Амброзини - Фламини
- Верди -Хунтелар -
Место Верди Пипо и ќе си тепаме поштено.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Осеќам дека Верди ќе изненади, позитивно. Инаку за овие пет дена не очекувам ништо од Берлускони и ќелавиот или во 5 до 12 ќе извадат некој free agent.
 
P

PewDiePie

Гостин
МИЛАН (4-3-1-2): Абиати, Ѕамброта, Бонера, Каладзе, Антонини Гатузо, Фламини, Јанкуловски; Ди Џенаро, Инзаги, Huntelaar. Еве го составот со кој ќе излеземе по се изгледа.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
МИЛАН (4-3-1-2): Абиати, Ѕамброта, Бонера, Каладзе, Антонини Гатузо, Фламини, Јанкуловски; Ди Џенаро, Инзаги, Huntelaar. Еве го составот со кој ќе излеземе по се изгледа.
Е Официјален е?...

Ја би Де вито место Антонини нека одмори малце, во неделата добро се удри во рекламите:jaj:

П.С:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]:vozbud:[/FONT]
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
НИшто од изненадувањето на Верди, според Газето дело спорт, ова тимот кој ќе истрча:

Abbiati, Zambrotta, Bonera, Kaladze, Antonini, Gattuso, Flamini, Jankulovski, Di Gennaro, Huntelaar, Inzaghi.
А на клупа: Roma, Abate, De Vito, Thiago Silva, Ambrosini, Pirlo, Borriello.

Ништо од младите за овој меч, изглеа Леонардо сака да го брка и купов, да видиме.
Него ме интересира, пак се игра само една утакмица, или сеа играт дома- гости.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
НИшто од изненадувањето на Верди, според Газето дело спорт, ова тимот кој ќе истрча:

Abbiati, Zambrotta, Bonera, Kaladze, Antonini, Gattuso, Flamini, Jankulovski, Di Gennaro, Huntelaar, Inzaghi.
А на клупа: Roma, Abate, De Vito, Thiago Silva, Ambrosini, Pirlo, Borriello.

Ништо од младите за овој меч, изглеа Леонардо сака да го брка и купов, да видиме.
Него ме интересира, пак се игра само една утакмица, или сеа играт дома- гости.

Мислам само 1 утакмица се игра затоа што и рома изиграа една па ке игра со Милан вечерва ако победи..:vozbud:

Со среќа! Очекувам гол од Хунтелаар!:back:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
брат како бе Баптиста го ставаш на местото на Гатузо... јас го имам гледано и во Севиља, сепак не е толку дефанзивен играч како ти што го направи

околу трапмата мислам дека би била корисна за двата тима... Баптиста моментално повеќе би бил корисен во Милан отколку Хунтелар, сепак нема да ви недостига покрај разиграниот Бориело,Пато и Инзаги

Марли еве клип од Баптиста како играл во Севиља, па ти сам процени дали би го заменил Гатузо или повеќе би помогнал во нападот:toe:
Aбе ја не реков дека он ќе игра деструктивец у Милан. Туку би го зел местото на Гатузо у први 11, Пирло пак би се вратил малце поназад а Баптиста би играл малце поофанзивно у средината, практично на местото на Сидорф кој е у поодминати години и неможе да трча више како порано. Бекам е тука само 3 месеци, Фламини не брилијира баш со игрите.
Според мене би ни бил покорисен играч од Хунтелар у моментов, башка Бразилец е, Бразилци успевале од увек у Милан.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Нека го вади побрзо 20 минути а веќе живциве ми ги искина!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Покрај живи Абиати и Замброта нејќам више да ги видам Дида и Абате!
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Добар си е Дида,.добро брани во последниов период :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom