Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Е

експерт

Гостин
јас не играм повеќе. Неколку дена се немам логирано. Ако сака некој, за некој ден ќе ми се истрошат лебојте, нека прати некој леб.
 
П

Паган-др

Гостин
Покрај сите срање правила, покрај уништувањето на играта, јас ќе продолжам да ја играм. Премногу далеку стигнав за да се откажам. Денес купив Q1 куќа, се хранам со Q5 лебови. Нема да го оставам да ми умре карактерот.
 
С

Спенсер

Гостин
Покрај сите срање правила, покрај уништувањето на играта, јас ќе продолжам да ја играм. Премногу далеку стигнав за да се откажам. Денес купив Q1 куќа, се хранам со Q5 лебови. Нема да го оставам да ми умре карактерот.
абе... неможе да ти умре... купи 20 леба,остај го на 100 велнес и месец дена ке ти тера така... ама мн ја усраа играва тоа е тоа... секој ден гифтови купувам,0 голд, неможам ништо да заштедам у пм...
 
П

Паган-др

Гостин
абе... неможе да ти умре... купи 20 леба,остај го на 100 велнес и месец дена ке ти тера така... ама мн ја усраа играва тоа е тоа... секој ден гифтови купувам,0 голд, неможам ништо да заштедам у пм...
Не е финтата само да го остаам, да го запустам. На секој можен начин ќе се снаоѓам, ама ќе го играм.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Аиии умре темава...

АЛЛ ИН кладилницата ја затворија... повторно мислам дека е банирана... ама има друга,мислам дека е на некој македонец...

http://footyfans.net/forum
Па моја е :)

За граѓанинот доколку умре ,после во било кој момент може да го оживееш со 50 велнес и да продолжиш да го играш
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
Покрај сите срање правила, покрај уништувањето на играта, јас ќе продолжам да ја играм. Премногу далеку стигнав за да се откажам. Денес купив Q1 куќа, се хранам со Q5 лебови. Нема да го оставам да ми умре карактерот.
и мене ми е жал да си го умрам човечето:) иако ја усраа играта...:nesum:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
И мене ми здосади играва... не ја играм повеќе. Парите од организацијата ги префрлив во народна банка, а доколку некој го сака акаунтот (21 lvl, manufacturing skill 9.94, Strength 16.86, чин General -Total damage: 50505 / 75000) нека ми пише ПП.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ај ве молам пратете по некој гиф валнес ми е 51.Ник ми е DracevoTheCIty
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
мора да се пофалам:) качив 20 левел и 7 ману скил :vozbud:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ај ве молам пратете по некој гиф валнес ми е 51.Ник ми е DracevoTheCIty
ијаа до кај стигнал акаунтот мој некогашен :pos:

иначе
You worked 180 days in a row.You have received another 'Hard Worker' medal.. 9та hard worker медаља xD :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
ијаа до кај стигнал акаунтот мој некогашен :pos:

иначе
You worked 180 days in a row.You have received another 'Hard Worker' medal.. 9та hard worker медаља xD :)
Хахаха е стигнал,баш е добар.Ај прати некој гифт ке ти дадам пари.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Еј ке ми каже некој каде можам да видам дали имам купено куќа ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom