Кој е вашиот господ?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Навистина Совршениот Творец БОГ (Елоах, Алах) нема потреба од поинаква творба освен од онаа што е во Неговата Совршена Мудрост (Христос), Која пред 2000 години ТОЈ ја отелотвори во Исус за спасение на сите!
Пред 4000 години Египетските богови се отелотворија.
Рисјанскиот бог е тазе. Од поновите.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
...

Spored Islamot, ako eden muslimanin ne priznae eden od Bozjite proroci, spomenati vo Koran, toj ne e muslimanin.
Не Го споредувај Исус со никого другого, бидејќи е неспоредлив!

Site proroci imaat isto poteklo, od ista loza.
Мудроста БОЖЈА Која БОГ - наместо земја, семе од маж или билокаква поинаква творба - ја отелотвори во Исус е коренот на животот и дури многу пред Св. Авраам, Ноа, Мојсе, ... а па за мухамед (с.а.в.с) па ич да не збориме!

БОГ да Го благослови Авраам и сите што веруваат на Вечното Евангелие (Христос)!


Se pocnuva od Abraham i negovite sinovi: Isak i Ismael

Od Isak e negoviot sin prorokot Jakov, pa Josif, pa Davida, pa Solomon, pa Mojsej, pa Isus, ima i drugi, ne gi znam po redosled.

Jakov bil sin na Isak, i vo Koran, Jakov e opisan kako tatko na Izraelskata Nacija.

Od Ismael (tatko na arapskata nacija) , vonbracniot sin na prorokot Ibrahim a.s (Abraham) poteknuvaat arapite, potocno Muhamed.
Сёуште не ја познаваш Совршената ВИСТИНА!


БОГ да ти биде Милостив!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Бог нема бела долга брада, не изгледа како човек, не седи на облаци, не збори...

Бог до делам на 2 дела. Бог тоа што го создал првото нешто, материјата зашто сигурно не почнало од ништо па затоа како и да е мора постоело нешто прво. Тоа е создавач на се. Другиот Бог е нештото кое енергија која се ослободила од почетокот, енергија која придвижува се сеуште.
 
Г

Господ

Гостин
Луѓето секогаш ќе имаат божества со кои ќе си го објаснуваат непознатото
Старите религии се тоа во суштина
Овие поновиве се само алатка за масовна контрола
Христијанството најдобро го прави тоа
Не со го замислувај господ и Не го искушувај господ=Не барај докази за постоење на Бог и верувај во него слепо

И секогаш кога на пример ќе се докаже дека нешто не е создадено од Бог одма стига contra еее да не беше бог тоа немаше да се деси
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Пред 4000 години Египетските богови се отелотворија.
Рисјанскиот бог е тазе. Од поновите.
Совршениот БОГ нема потреба од египетските “богови“, кои по својата природа се само сенки и упатуваат кон Совршената Мудрост БОЖЈА (Христос)!
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Навистина Совршениот Творец БОГ (Елоах, Алах) нема потреба од поинаква творба освен од онаа што е во Неговата Совршена Мудрост (Христос), Која пред 2000 години ТОЈ ја отелотвори во Исус за спасение на сите!

Но дали *Совршениот Творец (Бог, Елоах, Алах) без Својата *Совршена Мудрост (Христос) и Својот * Совршен Дух (Рух), би бил вистински Совршен Творец?

Дали Творецот е творец без творба? - Не!
Дали на Совршениот Творецот му е потребна Творба за да биде Творец? - Не, бидејќи Тој ја има Својата Совршена Мудрост - преку Која е сё совршено создадено и - Која пред 2000 години за спасение на сите ја отелотвори во Исус!

Што би бил Творецот без Својата Мудрост (Христос) Која е Господарот на вистинските верници ?

Диктатор! Крволочник! Убиец и злоупотребувач дури на деца!

Не! Таков засигурно нее СОВРШЕНИОТ БОГ (Елоах, Алах), во срцето Исусово!

Мир на сите вам + Шалом + Селам

п.с. Секој има можност - но немора - да се разбуди за Совршената Мудрост БОЖЈА (Христос) Која што БОГ ја отелотвори во Исус за спасение на сите!
Jas pak ke ti recam, ne e moj toj bog koj za da me spasi mene, se pokoruva (krusifikuva) pred slabite, nemoknite i glupavite t.e LUGETO,

Bog ima angeli okoluse sebe koi go slavat i mu sluzat 24/7. On ima isprateno proroci, za da ni go osvetlat patot kon Nego i kon spasot vo Sudniot Den.

A be brate, da se simnese Bog vo zemjata, da go videvme site, mnogu lesno ke bese, site ke bevme pokoreni na Nego, ali toa ne e poentata na veruvanjeto.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Совршениот БОГ нема потреба од египетските “богови“, кои по својата природа се само сенки и упатуваат кон Совршената Мудрост БОЖЈА (Христос)!
Да беше Ристос така совршен немаше да дозволи да го фатат судат, камшикуваат распнат и прободат ко некој слабак. Тој да беше вистински оригинал бог ќе фрлаше молњи од очите ќе ги убиеше римјаните со поглед ќе го потопеше рим со цунами.

Ој пробај Зевс да го фтиш и камшикуваш
Па ќе те здрви од ќотек и ќе ти пушти милион волти низ телото никогаш повеќе на камшик да не ти текне.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Бог нема бела долга брада, не изгледа како човек, не седи на облаци, не збори...

Бог до делам на 2 дела. Бог тоа што го создал првото нешто, материјата зашто сигурно не почнало од ништо па затоа како и да е мора постоело нешто прво. Тоа е создавач на се. Другиот Бог е нештото кое енергија која се ослободила од почетокот, енергија која придвижува се сеуште.

1 Вечен СОВРШЕН ИЗВОР
1 Вечна СОВРШЕНА ИНФОРМАЦИЈА
1 Вечна СОВРШЕНА ЕНЕРГИЈА


СОВРШЕНИОТ ИЗВОР, СОВРШЕНАТА ИНФОРМАЦИЈА преку СОВРШЕНАТА ЕНЕРГИЈА ја отелотвори во Исус за спасение на сите!

Сакаш прифати ја ВИСТИНАТА, сакаш одбијја!
Што ќе дробиш, тоа ќе сркаш!

БОГ е ЉУБОВ и СОВРШЕНА СЛОБОДА а не диктатор!

поздрав

п.с. Иншалах да ја прифатиш ВИСТИНАТА и да се влееш во вечноста!
 
Член од
27 април 2009
Мислења
137
Поени од реакции
3
Да беше Ристос така совршен немаше да дозволи да го фатат судат, камшикуваат распнат и прободат ко некој слабак. Тој да беше вистински оригинал бог ќе фрлаше молњи од очите ќе ги убиеше римјаните со поглед ќе го потопеше рим со цунами.

Ој пробај Зевс да го фтиш и камшикуваш
Па ќе те здрви од ќотек и ќе ти пушти милион волти низ телото никогаш повеќе на камшик да не ти текне.
Vistinata za Isus Hristos,
Sveta znanja koje je u dubokoj meditaciji dobio akademik dr sci. Ljubiša Stojanović od duhovnih energija..

(istiniti fragmenti iz života Isusa Hrista)




Negativne misli ljudi kao što su mržnja, nezadovoljstvo, zavist, strah za život, tuga i žalost, osim što razaraju auru čoveka pri prolasku kroz nju na taj način što reaguju sa sivom bioenergijom u njoj stvarajući pri prolasku tkz. Energetski žele koji je uzročnik pogoršanju zdravlja, kreativnosti, inteligencije i usporavanja duhovnog razvoja svake osobe, neg. Misli izuzetno štete samoj auri planete Zemlje, što ima za rezultat pogoršanje samog njenog funkcionisanja. Kako Zemlja predstavlja jedno kompleksno živo biće sa svojim posebnim načinom reagovanja na energetska oštećenja, ukoliko bi se njena aura u dovoljnoj meri oštetila došlo bi do kataklizme u kojoj bi mogli praktično nestati sve biljke i životinje, pa i sama planeta.

Naime, u kosmosu postoje nekoliko desetina ogromnih, neizmerno velikih globalnih sistema vrhunski razvijenih energija bez kojih se samo njegovo funkcionisanje ne bi moglo zamisliti. Jedna od najmoćnijih i najstarijih takvih energija je tkz. SNOP HRISTOVIH ENERGIJA odnosno Hristova energija. Ta energija ne predstavlja biće, čoveka Isusa Hrista već je samo po njemu dobila ime, a s tom svrhom da bi je ljudi raspoznavali među mnogobrojnim kosmičkim energijama koje su važne za ljude i sa kojima će se ljudi u budućnosti češće sretati, pošto se energije međusobno ne raspoznaju po imenima već po nekim drugim karakteristikama koje su za ljude uglavnom neshvatljive.

Priča o Isusu Hristu kreće ovako.

Nikada u ljudskoj istoriji na tako malom prostoru kakav je bio prostor Palestine, nije postojalo toliko negativnih emocija kao 100 godina pre rođenja Isusa Hrista.

Kako su se već hiljadama godina u auri zemlje sakupljala oštećenja kao posledice neg. Misli ljudi, postojala je realna opasnost od potpunog uništenja cele planete ukoliko se ne bi ništa preduzimalo od strane duhovnih energija odnosno samog Stvaraoca.

"Stvaralac se na planeti Zemlji, gde je ljudima data slobodna volja, retko kada meša u medjuljudske odnose, odnose medju državama kao i u sam odnos ljudi prema planeti. Direktne Stvaraočeve intervencije su retke, no ipak se dešavaju kroz istoriju ljudskih civilizacija pogotovu i pomoću duhovnih energija a u slučajevima kada ljudska svest dotakne svoju najnižu i najzlokobniju tačku."

U tom smislu je na zemlji moralo biti stvoreno posebno biće, čovek koji će imati neizmerne paranormalne moći i čiji će zadatak biti da među ljudima proširi filozofiju koja će se bazirati na apsolutnoj istini, a koja jedina od svih dotadašnjih, poznatih religija govori o jednom Bogu sa čijim bićem je nespojivo kažnjavanje, osveta i koja ujedno poučava ljude o tome kako treba pravilno razmišljati i na taj način očuvaju zdravlje i lakše se duhovno razvijaju.

Njegov krajnji cilj bio je čišćenje aure Zemlje, čime bi se otklonio uzrok fatalne tkz. Nesudbinske kataklizme koja se bližila.

Od strane Hristove energije odabrana je tek udata žena koja još nije imala prilike da zatrudni. Na taj način je ostala u drugom stanju bez muške polne ćelije, ali niko joj to od duhovnih energija nije saopštio (kako to Biblija govori o duhu Svetom koji joj se pojavio u snu).

Hristos, kao još sasvim mali, shvatao je da poseduje određene mogućnosti koje druga deca nemaju, te ih je vešto prikrivao.

Vođen Hristovom energijom već sa 16 godina, bez da se ikom javio, odlazi u posetu svim duhovno visokorazvijenim i prosvetljenim ljudima u Indiji, na Tibetu i Aleksandriji.

U povratku kroz Indiju, posle niza godina provedenih na Tibetu, u jednom gradu ostvaruje jednu neverovatnu kreaciju. Naime, zbog svojih izuzetnih paranormalnih moći, dobija zadatak da iznad jednog grada u Indiji „postavi“ tkz. Energ. Kuglu koja predstavlja sferu sačinjenu od superinteligentne energija veličine 3 metra koja lebdi u slobodnom prostoru na oko 500 metara iznad tla negde u centru grada. Ima zadatak da neprekidno emituje određena sveta znanja u aure ljudi, kao da iz nje rastresa čestice i one poput snega padaju u aure ljudi, gde ih preuzima bela bioenergija koja je sastavni deo svake aure i u kojoj je smeštena naša svest ili duša. Aspiracijom tih čestica znanja, ljudska aura se na neki način čisti, oplemenjuje, produhovljuje, jer te informacije pomažu beloj bioenergiji da pravilnije organizuje svoje razmišljanje odnosno samo usvajanje čini da misli ljudi postaju usklađenije sa voljom Stvaraoca, čime postaju manje štetne po aure ljudi i po auru same planete Zemlje.

Kugla je u to vreme imala opseg svog delovanja od pola miliona ljudi, a to znači da je svakom čoveku koji se našao u skupini od pola miliona ljudi najbliže mestu kugle, aura mu je svakodnevno primala blagotvorna znanja i oplemenjivala se novim sadržajem koji u njoj prosto pre toga nije postojao. Ljudi koji su to preuzimali, milimetar po milimetar popravljali su svoj način razmišljanja i reagovanja neznajući za to.

Hristos je zadatak kreiranja Kugli planirao za sve veće gradove tog vremena i to je bila njegova izuzetno važna delatnost pored prva dva nabrojana zadatka.

Zbog izuzetno brzog socijalnog razvoja u Izraelu, Hristos nije uspeo da nastavi ovu neizmerno važnu zamisao. Stvorio je još samo jednu Kuglu prilikom posete Aleksandriji.

Kugle su večne tvorevine. Kako su energetske strukture, znači suptilnije, prefinjenije konstrukcije, kao što je u ostalom i čitav Kosmos, ljudi ih običnim očima ne mogu zapaziti, primetiti, ugledati, osetiti.

Kugle će postojati i u vremenima kada na ovom prostoru ne bude više sunčevog sistema kakav je nama poznat.

Zbog izuzetno brzog socijalnog razvoja u Izraelu, Hristos nije uspeo da nastavi ovu neizmerno važnu zamisao, stvorivši još samo jednu Kuglu prilikom posete Aleksandriji.

Naime, postojala je opasnost eskalacije negativnih žarišta ljudi čime bi moglo doći do pokolja većine Hristovih sledbenika a u tom slučaju Hristos ne bi uspeo ponovo pronaći ljude koje bi poučio i time bi njegovi napori propali, kao i sav trud duhovnih energija, na kraju krajeva i sudbina ljudi bila bi neizvesna.

Npr. šestorica od dvanaest apostola bila su njegova rođena braća, koje je i prve uspeo da vrbuje.

Jedino rešenje se nametnulo da Hristos bude ubijen, jer bi tako legenda o bogočoveku bila besmrtna a njegova učenja bi se mogla širiti. Kako je bio vođen najmoćnijom kosmičkom energijom, naloženo mu je da obimno koristi svoje paranormalne moći kako bi privukao veliki broj ljudi i stekao veliko poštovanje, ljubav i strahopoštovanje.

Završni čin spuštanja frekvencije aure Zemlje a da se pri tome ne uništi čitav živi svet na zemlji odigrao se u vreme kada je Hristos bio razapet na krstu. Time je aura Zemlje očišćena od posledica neg. Misli koje su se skupljale desetinama hiljada godina.

Njegove reči „svršeno je!“ značile su završetak procesa čišćenja i nemaju ništa zajedničko sa biblijskim tumačenjem koje govori da je Hristos tim rečima mislio na završetak svog ovozemaljskog života.

Posle smrti se apostolima prikazao njegov lik ali ga nisu mogli dotaći. Da bi potvrdio istinitost priče koju je govorio, njegovo se telo dematerijalizovalo.

Sve što se sačuvalo od Hristovih kazivanja a šta je bilo zapisano u bibliji, izmenilo se, izbacilo ili dopisivalo u IV a najviše u IX veku od strane katoličke crkve. Danas biblija kakvu poznajemo sadrži samo oko 30% onoga što je Hristos zapravo govorio ali i tih 30% predstavlja i predstavljaće sveta znanja ili apsolutnu istinu.

Ubrzo posle Hristove smrti, kugle iznad grada u Indiji i iznad Aleksandrije raširile su svoj uticaj sa pola miliona na sve postojeće ljude tog vremena, odnosno 6 ipo milijardi ljudi koliko ih ima danas i time razblažili svoj izuzetno blagorodni uticaj i do nekoliko hiljada puta.

I tolku pojke ne se zamaraj so ova.
 
Г

Господ

Гостин
Напиши го товето мислење со свои зборови инаку никој нема да го смета како твое.Не само копирајте од ваму-таму плус ај преведи македонски е форумов
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986

Vlora побратиме, Vlora небудно (Иншалах) Чедо БОЖЈЕ ...
... денот доаѓа кога сите луѓе што сёуште спијат или живеат во темнина, ќе се разбудат за Вечната СВЕТЛИНА, Која што произлегува од БОГА (Отецот и Мајката на Животот) , како семето што произлегува од Таткото, како бебето што произлегува од Мајката!

Сите (Иншалах) ќе се разбудат за Светлината ВЕЧНА, Која БОГ за спасение на сите - наместо земја, семе од маж или билокаква поинаква творба - ја отелотвори во Исус! Оној Исус на Кого упатуваа и укажуваа сите вистински Ангели, Пророци, Книги, ...! Оној Исус Кој ни ја престави Совршено чистата Вера, Совршено чистиот Ислам од чисто зачнување, до Совршениот Крст!

Сите (Иншалах) ќе се разбудат и ќе постанат Светли Чеда Божји кои ќе ја следат Совршената Вера на СВЕТЛИНАТА БОЖЈА, Која била од секогаш, è, и ќе биде секогаш ПРВОРОДЕНОТО ЧЕДО БОЖЈЕ!

АМИН
 
Член од
27 април 2009
Мислења
137
Поени од реакции
3
Напиши го товето мислење со свои зборови инаку никој нема да го смета како твое.Не само копирајте од ваму-таму плус ај преведи македонски е форумов
Koj ke go preveduva na Makedonski, koj ima vreme + ne e moe mislenje tuku mislenje dobieno od duhovni energii. Ostanuva da veruvas ili ne i ako go razbiras tekstot gledaj ja sustinata na objasnuvanjeto ne na koj jazik e zapisano. Eventualno na angliski da ti pisam kako sto e postavena temava so video linkot.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Vlora побратиме, Vlora небудно (Иншалах) Чедо БОЖЈЕ ...
... денот доаѓа кога сите луѓе што сёуште спијат или живеат во темнина, ќе се разбудат за Вечната СВЕТЛИНА, Која што произлегува од БОГА (Отецот и Мајката на Животот) , како семето што произлегува од Таткото, како бебето што произлегува од Мајката!

Сите (Иншалах) ќе се разбудат за Светлината ВЕЧНА, Која БОГ за спасение на сите - наместо земја, семе од маж или билокаква поинаква творба - ја отелотвори во Исус! Оној Исус на Кого упатуваа и укажуваа сите вистински Ангели, Пророци, Книги, ...! Оној Исус Кој ни ја престави Совршено чистата Вера, Совршено чистиот Ислам од чисто зачнување, до Совршениот Крст!

Сите (Иншалах) ќе се разбудат и ќе постанат Светли Чеда Божји кои ќе ја следат Совршената Вера на СВЕТЛИНАТА БОЖЈА, Која била од секогаш, è, и ќе биде секогаш ПРВОРОДЕНОТО ЧЕДО БОЖЈЕ!

АМИН
Hehe. Dobro brate, ako ti se smetas za cedo Bozje, jas se smetam sebesi za rob Bozji. Mene ne mi prilega da bidam ramen na Boga, bidejki Toj sve sto sozdal, sozdal za Negova slava. On go sozdade ovoj svet za nas i vo negovite knigi ni pokaza sto e dobro a sto e loso.

Jas sum MUSLIMAN = Pokoren na Boga

Praveden e Bozjiot sud, sve se pise, i najmal grev i najmala dobrina. Toj e najmilostliv, no za tie sto preteraa e strog, bidejki samo na Nego mu prilega absolutnata pravdina, kaj nego nema korupcia.

Mene verata mi ja pretstavi Semokniot, so pomos na negovite angeli koi posreduvaa so site slavni proroci, naucejki im gi Bozjite zborovi i zapovedi. No 5-te proroci, Muhamed, Isus, Avraam, Mojsej i Noa, se so najgolema slava kaj Boga, od koi Avraam Ibrahim se smeta za tatko na prorocite.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Hehe. Dobro brate, ako ti se smetas za cedo Bozje, jas se smetam sebesi za rob Bozji. Mene ne mi prilega da bidam ramen na Boga, bidejki Toj sve sto sozdal, sozdal za Negova slava. On go sozdade ovoj svet za nas i vo negovite knigi ni pokaza sto e dobro a sto e loso.

Jas sum MUSLIMAN = Pokoren na Boga

Praveden e Bozjiot sud, sve se pise, i najmal grev i najmala dobrina. Toj e najmilostliv, no za tie sto preteraa e strog, bidejki samo na Nego mu prilega absolutnata pravdina, kaj nego nema korupcia.

Mene verata mi ja pretstavi Semokniot, so pomos na negovite angeli koi posreduvaa so site slavni proroci, naucejki im gi Bozjite zborovi i zapovedi. No 5-te proroci, Muhamed, Isus, Avraam, Mojsej i Noa, se so najgolema slava kaj Boga, od koi Avraam Ibrahim se smeta za tatko na prorocite.
Никој не Му е рамен на БОГА - Отецот и Мајката на Животот -, дури и Инкарнацијата на Неговата Вечна СВЕТЛИНА (Исус) го посведочи тоа недвосмислено!

Побратиме Vlora, вистинските робови БОЖЈИ исто како вистинските Чеда БОЖЈИ, не се противат туку ја следат *Совршената ВОЛЈА БОЖЈА, *Совршената МУДРОСТ БОЖЈА, *Совршеното СЛОВО БОЖЈЕ Кое што БОГ за спасение на сите - наместо земја, семе од маж или билокаква поинаква творба - Го отелотвори во Исус!

Знај дека секое вистинско Чедо БОЖЈЕ, секој вистински Роб БОЖЈИ, секој вистински Ангел БОЖЈИ, клекнува пред *Вечниот БОГ, Неговата *Вечна СВЕТЛИНА, Неговиот *вечен ДУХ!
Но за жал непријателот БОЖЈИ успеал - дури во Името БОЖЈЕ - да прелаже многу да не се поклонат! Со тоа непоклонување многумина се наоѓаат залутани на грешниот пат, без да се свестни за тоа!

противоречникот БОЖЈИ и неговите несвестни следбеници, мислат дека Му вршат на БОГА служба кога одбиваат да се поклонат на Неговата *Вечна СВЕТЛИНА и Неговиот *Вечен ДУХ!

тој, непријателот БОЖЈИ (наречен сатан, шејтан, иблис ...), уште кога првпат ја одби наредбата *БОЖЈА да се поклони на *Светлината БОЖЈА, на *Духот БОЖЈИ, Кои што БОГ му ги вдахна на првиот човек Адам (и без кое вдахновение тој не би можел да живее), беше лажно уверен и мислеше дека прави служба на БОГА!

Така побратиме и денес! Многу “робови“ мислат дека прават служба на БОГА кога одбиваат да се поклонат на Неговата *СОВРШЕНА СВЕТЛИНА и *СОВРШЕН ДУХ, Која/Кого *СОВРШЕНИОТ БОГ - наместо земја, машко семе или било каква поинаква творба - ја отелотвори во Исус! тие “робови“ се спремни дури и да убиваат за нивниот “бог“ противејќи се на СВЕТЛИНАТА БОЖЈА (Христос), противејќи се на Тоа чудесно Вечно Евангелие и Совршениот Ислам, Кој што БОГ го отелотвори во Исус!

Побратиме Vlora, ако и после ова објаснување ти сёуште се противиш на СОВРШЕНАТА ВИСТИНА, тогаш мене не ми преостанува ништо друго освен да те љубам и да се молам за прочка на сите несвестни и залутани души, исто како што тоа Го правеше Исус, Совршениот Имам (Совршениот Муслиман во чие што големо Срце беше и е Совршениот БОГ). Да те љубам и да се молам, исто како што правеа и Исусовите вистински следбеници!

:toe:
 
S

smart ass

Гостин
Никој не Му е рамен на БОГА - Отецот и Мајката на Животот -, дури и Инкарнацијата на Неговата Вечна СВЕТЛИНА (Исус) го посведочи тоа недвосмислено!

Побратиме Vlora, вистинските робови БОЖЈИ исто како вистинските Чеда БОЖЈИ, не се противат туку ја следат *Совршената ВОЛЈА БОЖЈА, *Совршената МУДРОСТ БОЖЈА, *Совршеното СЛОВО БОЖЈЕ Кое што БОГ за спасение на сите - наместо земја, семе од маж или билокаква поинаква творба - Го отелотвори во Исус!

Знај дека секое вистинско Чедо БОЖЈЕ, секој вистински Роб БОЖЈИ, секој вистински Ангел БОЖЈИ, клекнува пред *Вечниот БОГ, Неговата *Вечна СВЕТЛИНА, Неговиот *вечен ДУХ!
Но за жал непријателот БОЖЈИ успеал - дури во Името БОЖЈЕ - да прелаже многу да не се поклонат! Со тоа непоклонување многумина се наоѓаат залутани на грешниот пат, без да се свестни за тоа!

противоречникот БОЖЈИ и неговите несвестни следбеници, мислат дека Му вршат на БОГА служба кога одбиваат да се поклонат на Неговата *Вечна СВЕТЛИНА и Неговиот *Вечен ДУХ!

тој, непријателот БОЖЈИ (наречен сатан, шејтан, иблис ...), уште кога првпат ја одби наредбата *БОЖЈА да се поклони на *Светлината БОЖЈА, на *Духот БОЖЈИ, Кои што БОГ му ги вдахна на првиот човек Адам (и без кое вдахновение тој не би можел да живее), беше лажно уверен и мислеше дека прави служба на БОГА!

Така побратиме и денес! Многу “робови“ мислат дека прават служба на БОГА кога одбиваат да се поклонат на Неговата *СОВРШЕНА СВЕТЛИНА и *СОВРШЕН ДУХ, Која/Кого *СОВРШЕНИОТ БОГ - наместо земја, машко семе или било каква поинаква творба - ја отелотвори во Исус! тие “робови“ се спремни дури и да убиваат за нивниот “бог“ противејќи се на СВЕТЛИНАТА БОЖЈА (Христос) Тоа чудесно Вечно Евангелие и Совршениот Ислам, Кој што БОГ го отелотвори во Исус!

Побратиме Vlora, ако и после ова објаснување ти сёуште се противиш на СОВРШЕНАТА ВИСТИНА, тогаш мене не ми преостанува ништо друго освен да те љубам и да се молам за прочка на сите несвестни и залутани души, исто како што тоа Го правеше Исус, Совршениот Имам (Совршениот Муслиман во чие што срце беше и е Совршениот БОГ) и како што правеа Неговите вистински следбеници!

:toe:

на темава по 5-ти пат го читам ова знаете нешто друго плус???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom