Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин



Треба да му даде шанса на Педро против Реал, гледам дека момчето има голема желба за надигрување.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Iako sum od taborot na real:P:):):)...sakam da vi ja cestitqam pobeda i milo mi e so konecno dobriot fubdal pobeduva..pa skurceno mi e od ekipi kako inter koj so nekoi pojaki ekipi vo Lp igra formacija 9-0-2....se nadevam an dobra utakmica vo nedela..pa ako ne niso drugo bar da gi podelime bodovite.pozz
p.s Me interesira na kire so avatar ke mu dadat za kladbata so ja izgubi:pos2::pos2::pos2:
 
П

Паган-др

Гостин
Нека ни е/ви е честита победата. :)
Сакам да видам иста ваква игра и со Реал. (а ќе ја видам :))
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Прво честитки.
Одлична игра, надиграни беа во цел меч.Јес да сум за Јуве, али реално гледано Барса осваја и оваа година, според покажаната игра.Од секогаш сум сакал да ги гледам како играат школски да ти е мерак.Трчање со топка подавање се.:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Прочитајте ја изјавата на Мурињо за пресот вчера. Првпат да го видам да ги прифати работите какви што се. Респект за тоа:smir:

Клик
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
па и немаше на шо да се вади човекот кога неговиот тим играше катастрофално,иако спомна дека судијата требаше да досуди пенал а од кај го види тој пенал мурињо немам поима

П.С. добро е што абидал го продолжил договорот,некако оваа година е постабилен во одбраната од колку ланската година,барем до сега
а инаку шо испадна работата со свинскиот грип,нели беше повреден и ке го немаше до крајот на овој месец + и свински грип закачи,а сега испадна дека е се ОК
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
На спорт стоеше дека му завршил карантин периодот и дека докторите му дозволиле да игра. Пеп не сакаше да ризикува со Максвел, па затоа и го стави Абидал меѓу стартерите. Инаку да, се согласувам со тоа дека игра со далеку поголема самодоверба отколку минатата сезона.:smir:
 
B

Beck's

Гостин
Finally asked if there was anything good that he can salvage from the match, all he said was “Maicon, (at least) he is not suspended for the match against Rubin.”:pos2:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Inter, the Italian leader, got dizzy by Barcelona’s style of playing, they were defeated by one of the best Barcelona teams. But then YOU come, and you begin to buy muscle, you begin to buy fame, you even buy talent, but there is no money in the world that can pay or buy style. And for years Barcelona has had an unmistakable, envied, and impossible to imitate style. Because it is born in its school, developed in the inferior teams, and it perfections itself in the subsidiary team and thus it explodes in the Camp Nou, there is no other team that has this. Because of this, yesterday night, many of us felt proud that this style of playing, and having such an understanding of football, showed and gave a recital, a lecture, to a boring Inter.


Болдов е наменет за Мадриѓаните:smir::smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom