Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа е биолошка потреба (привлечност)

Чуства за повеќе мажи во исто време.... ноу комент...
Ма какви чувства кој ве лажел и претходно прашав:)Тоа емоции и чувства го измислиле жени кој сакаат да си ја исперат совеста или мажи кој несакале да признаат дека квалитетно им го забодиле чисто ради секс од позади.
Се знае што те носи во кревет,страста,ништо друго.
 
M

marsovka

Гостин
Ма какви чувства кој ве лажел и претходно прашав:)Тоа емоции и чувства го измислиле жени кој сакаат да си ја исперат совеста или мажи кој несакале да признаат дека квалитетно им го забодиле чисто ради секс од позади.
Се знае што те носи во кревет,страста,ништо друго.
или неебитисот :/

Љубов и секс повеќе ме смее од чда :pipi:

А бе сите знаме и викаме дека постои дискриминација ама затоа првиот муабет на маса ги оговараме „курвите“ и „папучарите“
Чаба муабет, барај тикет одовде ако сакаш поштовање да добиеш. :back:
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
prokleto zensko

А што би рекле на ова, во брак 24 години, не сум ја изневерил жена ми ниту еднаш, а сите мислеа дека сум голем фраер, само за да бидам измешан во некој си машки простачко фалбаџиски свет, во меѓувреме дури и ја повредував мојата сопруга, за да на крај после жити децата, да ми каже дека се сексала со друг, помлад од нејзе 17 години, дека дури и љубов си постоела, а дома деца 17 и 11 години возраст. А од мене, опсипана со љубов, пари и се што може една жена да посака и да достигне рејтинг на права дама. Каде сега јас да одам, што мислите? И за да биде уште поиронично таа сега знае дека не сум ја изневерил и дека и кажувам и дека понатака ја сакам и дека сакам да живеам со нејзе, најмногу заради децата. Сега се кае, но што мислите дали е тоа вистина?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
А што би рекле на ова, во брак 24 години, не сум ја изневерил жена ми ниту еднаш, а сите мислеа дека сум голем фраер, само за да бидам измешан во некој си машки простачко фалбаџиски свет, во меѓувреме дури и ја повредував мојата сопруга, за да на крај после жити децата, да ми каже дека се сексала со друг, помлад од нејзе 17 години, дека дури и љубов си постоела, а дома деца 17 и 11 години возраст. А од мене, опсипана со љубов, пари и се што може една жена да посака и да достигне рејтинг на права дама. Каде сега јас да одам, што мислите? И за да биде уште поиронично таа сега знае дека не сум ја изневерил и дека и кажувам и дека понатака ја сакам и дека сакам да живеам со нејзе, најмногу заради децата. Сега се кае, но што мислите дали е тоа вистина?
Брат тешко тебе незнам шо да ти речам.ЈАс да бев на твое место веројатно ке се разведев,па ке оставев на децата да пресудат со кој да бидат оти тие веке не се мали и знаат таа како грев направила.

Нема полошо од жената да ти ја ебе друг :nesvest:
 
Член од
12 февруари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Вака, ја гледам целава тема и текот по кој се одвива и можам само да кажам дека кога машко ке изневери не значи дека не ја сака својата девојка/жена туку дека само потклекнал на некоја типка(која најверојатно има долги нозе, бујно деколте и тн.) и верувајте не можел да се контролира, а секако тука е и алкохолот, кој има гоолема улога во неверствата. А пак доколку жената/девојката го изневери мажот/дечкото тогаш знајте дека мора да е нешто сериозно(понежниот пол повеќе се двоуми за таква работа и мора да има голема причина за тоа а додека кај мажот немора) во прашање и дека на врската и се ближи 99% сигурен крај.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
А што би рекле на ова, во брак 24 години, не сум ја изневерил жена ми ниту еднаш, а сите мислеа дека сум голем фраер, само за да бидам измешан во некој си машки простачко фалбаџиски свет, во меѓувреме дури и ја повредував мојата сопруга, за да на крај после жити децата, да ми каже дека се сексала со друг, помлад од нејзе 17 години, дека дури и љубов си постоела, а дома деца 17 и 11 години возраст. А од мене, опсипана со љубов, пари и се што може една жена да посака и да достигне рејтинг на права дама. Каде сега јас да одам, што мислите? И за да биде уште поиронично таа сега знае дека не сум ја изневерил и дека и кажувам и дека понатака ја сакам и дека сакам да живеам со нејзе, најмногу заради децата. Сега се кае, но што мислите дали е тоа вистина?
Сигурно и фалело нешто :toe:, размисли, само ти можиш да знајш.

А пак доколку жената/девојката го изневери мажот/дечкото тогаш знајте дека мора да е нешто сериозно(понежниот пол повеќе се двоуми за таква работа и мора да има голема причина за тоа а додека кај мажот немора) во прашање и дека на врската и се ближи 99% сигурен крај.
Ова е истото шо го кажав јас , само со твои зборои.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Абе жената е ѓавол. А јас во ѓавол не верувам.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Тој/таа што изневерува - смрди. Таа смрдеа партнерот може да ја почувствува само ако сака, но ако сака да си живее во идеализирана љубов - нема проблем, желбата ќе му биде исполнета.
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
Taka e Leandra, jas I prostiv na golemiot grev po Boga, no veruvaj deka i pokraj golemata ljubov kon nea, sega za mene e kako pekol, no sepak ja sakam, ama nesto kako da mi veli od vnatre , ne e iskrena do kraj .
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Taka e Leandra, jas I prostiv na golemiot grev po Boga, no veruvaj deka i pokraj golemata ljubov kon nea, sega za mene e kako pekol, no sepak ja sakam, ama nesto kako da mi veli od vnatre , ne e iskrena do kraj .
Епа тој сомнеж ќе те јаде до крај, ќе ти направи голема дупка и таа дупка ќе те проголта. Или се има доверба или се расчистат работите и секој по својот пат а вака што ќе се сомневаш само се себеизмачуваш ..сепак ние сме силни можеме и со тоа да живееме и супер да ни е. :pipi:
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
ADA, znam deka e taka, ti blagodaram za sovetot, vo momentov iako vo sredni godini, nie si izrazuvame golema ljubov, znam deka se kae za golemata greska, go kolne, plache, no veruvaj deka mene mi e kako da sum vo nekoja zona bez cuvstva, i deka samo mislam na mojata zena i kako da bidam so nea po cel den. Chudno zar ne ? i pokraj ona se .....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
ADA, znam deka e taka, ti blagodaram za sovetot, vo momentov iako vo sredni godini, nie si izrazuvame golema ljubov, znam deka se kae za golemata greska, go kolne, plache, no veruvaj deka mene mi e kako da sum vo nekoja zona bez cuvstva, i deka samo mislam na mojata zena i kako da bidam so nea po cel den. Chudno zar ne ? i pokraj ona se .....
Секако дека ќе мислиш како да си со неа по цел ден - немаш веќе доверба во неа, и во право си.

Смени си го односот, премногу добрина не заслужува било кое суштество на планетата посебно не жена. Ти се качи на главата еве...

Менувај однос.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.582
Случајно начекав една тема одамна отворена. Ќе го цитирам воведниот пост.
237 причини за секс? :wink:
Зошто имаме секс? Некои тоа го прават од љубов, но има и такви кои тоа го прават од досада, одмазда, па дури и „приближување кон Бога“. Има вкупно 237 причини за секс.

Научниците од универзитетот во Тексас испитале 2000 мажи и жени на возраст од 17 до 52 години. Се покажало дека интимноста, љубовта и задоволството и понатаму се најчеста причина за секс, но и дека постојат многу други необични причини. Така некои изјавиле дека дека во сексуални односи се впуштаат од досада, за да добијат работа, да ослабат, а имало и такви кои изјавиле дека на тој начин сакаат да се приближат кон Бога. Истото истражување го потврдило и познатиот факт дека мажите и жените поинаку размислуваат за сексот. Жените се темелат на емоции, а мажите на физичко задоволство, велат стручњаците.

ГЛАС ДА НЕ СЛУШНАМ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom