Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Хеј, а ќе има ла лига оваа сезона на некоја македонска тв?
 
B

Beck's

Гостин
Cristiano:
I hope that all madridistas will enjoy my game... and my abdominals.
No, I won't promise you any trophies but I swear for my biceps that I will sell a lot of shirts.

Florentino:
That last thing moved me.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Супер. Фала за инфото. :smir:
2 преноса ке бидат на Алфа, а 2 ке бидат на Алсат М (мислам беше) битно е вториот канал на Алсат и овие ке бидат со Албански коментатор, а другите 2 преноса од Алфа со Македонски. :smir:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Cristiano:

I hope that all madridistas will enjoy my game... and my abdominals.
No, I won't promise you any trophies but I swear for my biceps that I will sell a lot of shirts.

Florentino:

That last thing moved me.
Уште ли не сфати дека и фудбалот е бизнис
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
2 преноса ке бидат на Алфа, а 2 ке бидат на Алсат М (мислам беше) битно е вториот канал на Алсат и овие ке бидат со Албански коментатор, а другите 2 преноса од Алфа со Македонски. :smir:
Обично до сега преносите на Алсат одеа и на Албански и на Македонски со тоа што за да го смениш коментаторот треба да одбериш на далинскиот управувач дугме кое се вика.... чекај да ја видам како беше...

Dual I-II

Со тоа го менувате аудио каналот или нешто такво, и ке можете да го следите преносот со коментар на момците од Спортско радио... Ја немаат сите телевизори оваа опција но тие што ја имаат можат да ја користат.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Уште ли не сфати дека и фудбалот е бизнис
А ти уште ли не свати дека е глуп ?
Глеаш све ке даат само да те испровоцира, цел свет е свртен против нас, уживај си нека си се забавуваат ако им е интересно.
Сеа почнаа анти реал фановите : Роналдо ке себичи нема да подава, Кака исто ако дојде Рибери и он итн итн.. ехееее колку сакаш ке ги слушаш, и ако им обрнуеме внимание на сите интересно ке им е, а вака можда ке им текне дека се тапа !
 
F

FilipMacedon

Гостин
А ти уште ли не свати дека е глуп ?
Глеаш све ке даат само да те испровоцира, цел свет е свртен против нас, уживај си нека си се забавуваат ако им е интересно.
Сеа почнаа анти реал фановите : Роналдо ке себичи нема да подава, Кака исто ако дојде Рибери и он итн итн.. ехееее колку сакаш ке ги слушаш, и ако им обрнуеме внимание на сите интересно ке им е, а вака можда ке им текне дека се тапа !
Што кажав,уште малку и невладина ке формираат
 

Fikela

Реалист...
Член од
8 март 2009
Мислења
370
Поени од реакции
2
Дечки а што се деси до Рибери?? испратиле нешто понуда или уште не се знае... ај ако знае некој нека пише:smir:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
http://www.marca.com/2009/07/07/futbol/equipos/real_madrid/1246971622.html

3000 дресови во еден ден, и тоа само во продавницата во Бернабе...

Според КаденаСер Пелегрини побарал Снајдер да биде тргнат од трансфер листата, што значи останува...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Koa ќе плати некој друг тим 80 миљ нека ми титнат.
Многу проѕирен овој Руменинге.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
decki pozdrav i se gleame od avgust mnogu mi e milo za Real sto zema vakvi igraci ne za drugo sramota e u 21vek doma da go jades 2:6 :pos2: FC BARCA-MORE THAN A CLUB
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Само нешто да прашам... Оние кој ја глеале емисијата Топки шо ја води Филе, сигурно сте приметиле дека во секоја емисија споменува доколку сакаме да бидеме у тек со спортот демек да ги следиме страниците 24ФУДБАЛ , спорт денес, пенал и не се сеќавам уште кои... И на секоја од тие страници се јаде гомна за Реал, нели сте приметиле такво нешто ? Ме мрзи да барам примери, али сите што се обидуваат да провоцираат ни даваат "факти" од тие страни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom