Си биле...

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Си биле македонец, грк и албанец. Им дале апче кој најмногу ќе издржи да се измоча. Албанецот после 5 минути се измочал. Македонецот после 10 мин се измочал. А гркот од мака поцрвенал и умрел.


Си биле Италијанец, Германец и Македонец. Сите умреле и заминале кај Свети Петар. Свети Петар го прашал Италијанецот како умрел. Тој рекол:
- Купив Ferrari, направив сообраќајка и умрев.
Потоа го прашува Германецот како умрел. Тој рекол:
- Купив BMW, направив сообраќајка и умрев.
Потоа го прашува Македонецот и тој вика:
- Јас купив Фичо и умрев од глад!!!
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Си биле две баби и едната заборавила да диши и умрела...

:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Се нашле Американец, Русин и Македонец. Сите се расправале кој од нив има најголем авион.Американецот рекол:
- Во Америка што има еден џамбо-џет кога се качуваат луѓе се качуваат цел ден... Русинот:
- Кај нас што има еден херкулест кога лета цел ден и прави сенка на Москва... А Македонецот немал што да каже па рекол:
- Кај нас што има еден авион па јас кога летав со него слушам нешто прави ,,БЗЗЗЗ,, кога да видам џамбо-џет лета околу светлото како мушичка,а потоа ѕирнав кон прозорецот и кога да видам на едното крило 20 херкулеста чекаат на ред да наполнат бензин!
 
C

cige

Гостин
Си биле две патики, но особено десната.
 

Тошо Малерот

Фудбалер
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
3
Си биле 2 баби и играле кошарка, дошла 3-тата и им донела топка
 
C

cige

Гостин
Си биле 2 деца, едното учело во гимназија другото имало Адидас патики.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Си биле две баби, едната плетела а другата имала трактор:)
 
D

DeviL_32`

Гостин
Си биле македонец, грк, албанец, србин, бугар, романец, блаб, русин и се натпреварувале. И победникот бил Чак Норис кој воопшто не ни се натпреварувал
 

Тошо Малерот

Фудбалер
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
3
Си биле Македонец,Американец и Германец. Отишле во некој хотел да спијат.
Американцов на 1 спрат,Германецов на 2 спрат и Македонецов на 3 спрат.
Пошол кај Американецов некој и му рекол:
- Јас сум Џоко со синото око и Американецов избегал.
Отишол кај Германецов и му рекол:
- Јас сум Џоко со синото око и Германецов избегал, и отишол кај Македонецов и му викат:
- Јас сум Џоко со синото око и Македонецов му викат:
БЕГАЈ ДА НЕ ТИ ГО ПОСИНАМ И ДРУГОТО!

:pos:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле Христијанец ,Муслиманец и Будист и се карале чија вера е посилна така докажувајки се договориле да се фрлат од зградата и кој ке биде спасен од нивниот бог таа вера е најсилна...Се фрлил Муслиманецот почнал да вика Алах Алах, но Алах не му помогнал па така паднал и умрел...Се фрлил Будистот и почнал да вика Буда Буда Буда и се издигал нагоре и не умрел!! Дошол на ред Христијанинот се фрлил и почнал да рецитира Во името на отецот синот и ... видел дека не бидува и дека се уште паѓа се исплашил и почнал да вика БУДА БУДА БУДА БУДА БУДА!!!!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Си биле Италијанец, Германец и Македонец. Сите умреле и заминале кај Свети Петар. Свети Петар го прашал Италијанецот како умрел. Тој рекол:
- Купив Ferrari, направив сообраќајка и умрев.
Потоа го прашува Германецот како умрел. Тој рекол:
- Купив BMW, направив сообраќајка и умрев.
Потоа го прашува Македонецот и тој вика:
- Јас купив Фичо и умрев од глад!!!
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Се нашле Македонец и Грк во Индија и Гркот на Македонецот му вели:
-Леле колку е мал светот,а Македонецот му одговара:
-Светот не е мал туку Македонија е голема.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле американец,германец и македонец. Се фалеле за медицината во нивната земја.
Американецот рекол:кај нас кога ќе се роди дете без рака му клаваме вештачка и станува кошаркар.
Германецот рекол:кај нас кога ќе се роди дете без нога му ставаме вештачка и станува фудбалер.
Македонецот рекол:кај нас кога ќе се роди дете без глава му клаваме тиква и станува ПОЛИЦАЕЦ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom